Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Svarbiausi ketvirtojo Dakaro greičio ruožo įvykiai: įsimintina A.Gelažninko diena ir puikus E.Juškausko tempas

Ketvirtasis Dakaro greičio ruožas sausio 6 dieną buvo ganėtinai ramus lietuvių ekipažams, tačiau daugiau veiksmo įnešė į užsieniečių rutiną. Plačiau apie svarbiausius dienos įvykius – tekste žemiau.

Edvinas Juškauskas palaikė puikų tempą

Ketvirtajame greičio ruože Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas ir vėl neapsiėjo be nuotykių bei palaikė puikų tempą. Nuo Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro ekipažo jaunieji lenktynininkai atsiliko tik 6 minutes ir toliau demonstruoja puikius rezultatus.

E.Juškauskas pripažino, kad prieš pat finišą vos nepadarė klaidos, kuri galėjo nubraukti visos dienos darbą. Ano jo, nedaug trūko, kad po netikėto šuolio automobilis būtų apsivertęs.

Viskas nutiko tuomet, kai likus maždaug 200 metrų iki finišo lenktynininkai pamatė šalia trasos stovinčius ir Lietuvos vėliava mosuojančius sirgalius.

„Pasukome šiek tiek dešiniau ir iki dugno nuspaudę akceleratorių pasileidome į priekį, o ten buvo nepažymėtas kalniukas. Tris ar keturis metrus pašokome į viršų, o nusileidę kliudėme medį“, – incidentą atpasakojo sportininkas.

„Toyota Hilux“ priekis po tokio nuotykio šiek tiek nukentėjo, kliuvo žibintui, sparnui ir variklio dangčiui. Anot lenktynininko, šį kartą viskas gerai baigėsi, nes automobilį pavyko suvaldyti, tačiau už kažko užkliuvę galėjo ne vieną kartą virsti.

„Būtume taip susivolioję, kad varžybos greičiausiai būtų pasibaigusios. Dabar tik automobilį šiek tiek aplaužėm, svarbiausia, kad patys – gyvi ir sveiki“, – kalbėjo E.Juškauskas.

A.Gelažninkas gelbėjo draugo gyvybę, savo klasėje pakilo į 1-ą vietą

Ketvirtasis greičio ruožas motociklininkui Arūnui Gelažninkui įsimins ilgam. Kaip po finišo pasakojo sportininkas, teko padėti ne vienam žmogui, o ši diena buvo viena sudėtingiausių Dakare.

„Diena buvo tikrai verčianti susimąstyt. Išvažiavęs iš kuro užpylimo zonos radau draugą CS Santoshą visą kruviną ir mano klasės lyderis darė jam širdies masažą. Apie 8 minutes jis neatsigavo, galvojome, kad jau viskas, jis numirė. Tačiau netrukus pradėjo kvėpuoti. Laikiau jam galvą, sulaukėme, kol atskrido sraigtasparnis, ir toliau išvažiavome.

VIDEO: A.Gelažninkas apie vieną baisiausių dienų: „Galvojome, kad jau mirė jis“

Buvo labai sunku važiuoti, nes niekaip negalėjau susikaupti ir galvoti apie važiavimą. Visos mintys buvo tik ten. Tada mintyse jau galvojome, kad jau mirė jis. Ilga diena buvo ir teisėjai turėtų kompensuoti kažkiek laiko, kurį padėjome“, – bivake pasakojo A.Gelažninkas.

Naujausiais duomenimis, CS Santoshas yra ligoninėje, stabilios būklės.

VIDEO: Pamatykite: A.Gelažninko įspūdžiai iš ketvirtojo greičio ruožo

Trečiadienį vakare paaiškėjo ir atnaujinti rezultatai.

„Nors šiandien diena buvo siaubinga ir į finišą važiuoti buvo labai sunku morališkai, grįžus į bivaką pamačiau sulaužytą ratą – darbų iki kaklo, tačiau perskaičiavus laikus ir atėmus „pagalbos“ laiką trasoje turime tokius rezultatus:

„Original by motul“ klasėje šiandien – 3 vieta, pralaimėjau 1 min. pirmajam sportininkui ir 4 sek. antrajam. Po keturių dienų – 1 vieta, turiu 1 min. 33 min. pranašumą. Bendroje klasėje šiandien – 36 vieta. O bendroje motociklų įskaitoje kylu į 32 vietą. Einu tvarkytis toliau ir startuojam rytoj“, – feisbuke rašė lenktynininkas.

TOP3 sunkvežimių klasėje buvusio S.Viazovičiaus sustojimas

Itin skaudžią nesėkmę ketvirtame greičio ruože patyrė sunkvežimių įskaitos dalyvis, Lietuvoje klasikiniame ralyje ne kartą lenktyniavęs ir mūsų šalies autosporto gerbėjams puikiai pažįstamas baltarusis Sergejus Viazovičius.

Laimėjęs vakarykštį greičio ruožą šiandien jis startavo pirmas, tačiau įveikęs apie 100 km nuo starto ekipažas patyrė rimtų techninių gedimų. Jis nusirito į rikiuotės pabaigą ir dabar neaišku, ar apskritai dar galės tęsti lenktynes.

Ankstesnėmis dienomis baltarusis važiavo taip pat aukštu tempu tarp lyderių. Apie tai, kad mūsų kaimynas nusiteikęs kovingai, bylojo ir viename iš finišų užfiksuoti jo sunkvežimio apgadinimai.

Sebastieno Loebo tempas su naujuoju BRX bagiu

Daugkartinis pasaulio ralio čempionas Sebastienas Loebas ketvirtame greičio ruože vėl parodė puikų tempą. Jis pademonstravo, kad naujasis BRX bagis, kuriam tai pirmasis Dakaras, iškart gali būti konkurencingas.

Prancūzas šiandien užfiksavo ketvirtą rezultatą ir nuo Nassero Al-Attiyah atsiliko 2 min. 36 sek, tačiau po finišo skirta penkių minučių bauda nubloškė jį septintą vietą. Tokią pačią, septintą poziciją Sebastienas Loebas išlaiko ir skaičiuojant rezultatą po keturių etapų automobilių įskaitoje.

Analogišku BRX bagiu kaip Sebastienas Loebas varžosi ir Nani Roma. Tačiau jam sekasi kiek sunkiau – šiandien jis tryliktas, o po keturių etapų užima dešimtą poziciją.

VIDEO: 5 svarbiausi Dakaro dienos faktai su B.Vanagu: gelbėjimo operacija ir vos neapvirtęs E.Juškauskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius