Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 6d. 19:09

Baltijos jūrą pasimatavusių žurnalistų įspūdžiai: ką reiškia plaukti su „Ambersail 2“ jachta?

„Ambersail 2“ komanda finišavo regatoje „AF Offshore Race
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Ambersail 2“ komanda finišavo regatoje „AF Offshore Race

Kokia pirmiausia emocija jus apimtų, jei sužinotumėte apie galimybę plaukti išskirtine jachta? Jūroje. O... jei tai sportinis lenktyninis laivas ir plaukimas numatomas chaotiškų bangų supamoje Baltijoje? Poetišką romantiką akimirksniu nuplautų ekstremalaus nuotykio purslai. Ir ne be reikalo.

Balandžio pabaigoje, kai „Ambersail 2“ ruošėsi startui prestižinėje Karibų Antigvos regatoje, įgulos kapitonas Simonas Steponavičius duodamas interviu 15min sakė: „Buriavimas – tai ne martinis ir bikinis, čia – piktas sportas.“

Jo šmaikštus pasakojimas apie tai, kad po lenktynių buriuotojai „būna pavargę, nusvilę nuo saulės, dehidratavę, laka vandeniuką kaip bėriai, kad tai – rimtas fizinis krūvis“, kėlė ne tik šypseną, bet ir daug klaustukų – tai kaip ten su tais atvirukais, kuriuose plaukimas jachta piešiamas tarsi nerūpestingas poilsis ant vandens, mėgaujantis kerinčiais pakrančių vaizdais? Kaip ten su tuo švelniu plaukus kedenančiu vėjeliu, kaip su fiestą primenančiu vakarėliu laive?

Pamirškite! Tai – šampaninis plaukimas. O mes čia juk apie rimtą, normalų sportą!

Portalas 15min drauge su Lietuvos buriuotojų sąjunga, „Volfas Engelman“ nealkoholiniu alumi ir vandenynų dakaro bolidu vadinamu „Ambersail 2“ ėmėsi bendro projekto – 15minplatformoje nuo pavasario pradžios sėkmingai vystomas bendras buriavimo sporto populiarinimui skirtas projektas „Su vėju!“

Meile vėjui gyvena visi buriuojantys – ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, nuotykių ieškotojai, ir profesionalai, olimpiečiai. Meile vėjui vis labiau užsikrėtė ir 15min. Ir lyg to neužtektų, įšoko į jachtą kartu su „Ambersail 2“ komanda – patirti, ką reiškia plaukti kiečiausiuLietuvoje „Volvo65“ laivu ir būti profesionalios įgulos dalimi.

Bet apie viską nuo pradžių...

Birželio 26-ąją 15min fotografas Lukas Balandis gavo jūrinį krikštą – išsiruošė į 11 dienų kelionę su „Ambersail 2“. Per visą šį laikotarpį jam teko nuplaukti nemenką 1300 jūrmylių atstumą Baltijos jūra: pirmiausia iš Klaipėdos pasiekti Stokholmo uostą, vėliau manevravimo prasme įveikti sudėtingą atkarpą aplink fiordus, galiausiai – išplaukus į atvirą jūrą pagal laikrodžio rodyklę apiplaukti Gotlando salą ir finišuoti Sandhamno saloje.

Simono Jersovo nuotr./Lukas Balandis
Simono Jersovo nuotr./Lukas Balandis

Tuomet iš jos pasiekti Taliną, o iš Talino grįžti atgal į Klaipėdą, kur Liepos 6-osios proga vyko ne tik iškilmingos laivo sutiktuvės, bet ir krikštas – olimpietė buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt tapo „Ambersail 2“ krikštamote.

„Tai buvo neįkainojama patirtis. Įveikiau 1300 jūrmylių, susipažinau su nuostabiais žmonėmis ir labiau pažinau save. „Smagu buvo matysi virsmą iš turisto į buriuotoją“, – pasakė „Ambersail 2“ komandos vadovas Arvydas Paunksnis parplaukus namo“, – sakė L.Balandis.

Asmeninio albumo nuotr./Monika Svėrytė
Asmeninio albumo nuotr./Monika Svėrytė

Liepos pirmomis dienomis į Taliną atvyko ir 15min žurnalistė Monika Svėrytė. Estijos sostinėje tuomet vyko išskirtinis renginys, kuriame susitiko Lietuvos, Latvijos ir Estijos buriuotojai, bendro Baltijos šalių lyderių susitikime nuskambėjo ilgai brandinta idėja – suburti bendrą komandą, kuri plauktų 2021 metais vyksiančiose buriavimo lenktynėse aplink pasaulį „The Ocean Race“ (anksčiau vadintos „Volvo Ocean Race“). Vėliau Monika drauge su „Ambersail 2“ iš Talino parplaukė į Klaipėdą.

Pateikiame du – Luko ir Monikos pasakojimus, juos rasite išskirtiniame 15min multimedijos projekte Pasimatuoti jūrą: per Baltijos bangas su jachta „Ambersail 2“.

Ką jiems teko patirti? Su kokiais iššūkiais susidurti? Kaip jų akimis atrodė pirmas kartas jūroje? Ką naujo, netikėto ir įdomaus sužinojo apie buriavimą? Apie gyvenimą ir komandinį darbą laive? Kaip pavyko įveikti jūrligę? O dar – kaip vėliau paaiškėjo – egzistuoja ir kranto liga!

Visą išsamų pasakojimą skaitykite ČIA.

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:06
02:24
01:41

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką