Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 11d. 09:40

Lietuvos buriuotojai varžosi Mozūruose: kai trūksta vėjo, vyksta nervų karas

Regata „Škvalas“
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Regata „Škvalas“

Gegužės 9 d., ketvirtadienį Mozūruose prasidėjo 12-oji pavasarinė trijų dienų mėgėjų regata „Škvalas“, kurią organizuoja Vilkaviškio jachtų klubas. Regatoje plaukia Antila 33 ir Antila 27 laivai. Pirmąsias dvi dienas vyko ilgieji plaukimai, šeštadienį buriuotojų laukia trumpieji.

Ketvirtadienį vykusiame ilgajame navigaciniame 36 km plaukime su jachtomis Antila 33 pirmoji buvo Andriaus Orlovo komanda, Antila 27 grupėje – kauniečio Edvino Urbono ekipažas.

„Iš pradžių buvo gana sunku dėl jachtos trūkumų, paskui viskas gerai. Turėjom per mažai įgulos, buvo per daug vėjo, bet susitvarkėm“, – apie ketvirtadienio plaukimą nedaugžodžiavo E.Urbono komanda. Penktadienį nurimus vėjui ir pradėjus lynoti kauniečiai prognozavo „nervų karą“ ilgajame plaukime.

Antrąjį ilgąjį 20 km plaukimą Antila 33 grupėje laimėjo Martyno Šepučio komanda, Antila 27 grupėje – Domanto Juškevičiaus įgula.

Šeštadienį prasidėjo trumpieji plaukimai.

Suvedus trijų dienų plaukimų rezultatus, Antila 33 grupėje laimėtoja tapo Martyno Šepučio komanda, Antila 27 grupėje – kauniečio Edvino Urbono ekipažas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Edvinas Urbonas ir Mindaugas Baltrūnas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Edvinas Urbonas ir Mindaugas Baltrūnas

Organizatorių nuotr./Regatos „Škvalas“ pavasaris 2019 rezultatų suvestinė
Organizatorių nuotr./Regatos „Škvalas“ pavasaris 2019 rezultatų suvestinė

Renginio organizatoriaus Eimanto Inkratos teigimu, dukart metuose vykstančioje regatoje buriuotojai dalyvauja noriai ir jau prieš kelis mėnesius pradeda domėtis bei registruotis. Šiemet į Mozūrus suvažiavo 21 ekipažas iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Vilkaviškio ir Marijampolės – viso 108 dalyviai. Tiesa, būdavo ir gausiau – vienoje regatoje yra dalyvavę 250 žmonių.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Regatos „Škvalas“ organizatorius Eimutis Inkrata
Luko Balandžio / 15min nuotr./Regatos „Škvalas“ organizatorius Eimutis Inkrata

„Mūsų varžybos yra dūšios, draugiškos, jos vyksta ne dėl prizų, bet kad yra didžiulis malonumas susitikti, pasivaržyti“, – šypsodamasi sakė ilgametė regatos teisėja Tamara Leonavičienė. Anot jos, Mozūrai ne veltui vadinami buriuotojų rojumi. Gausybė ežerų sujungta kanalais, tad norint juos įveikti galima plaukti daugiau nei savaitę. O kadangi jie apaugę medžiais, vėjas krenta ir sūkuriuoja, todėl buriuotojams veikti tikrai yra ką.

Visas naujienas apie buriavimą sekite projekto „Su vėju!“ puslapyje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

28:55
00:43
00:53

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką