Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 4d. 19:52

Klaipėdoje – Latvijos, Estijos ir Lietuvos ekstremalų salto ir triukai

Savaitgalį Klaipėdoje vyks ekstremalių sporto šakų - riedlenčių ir BMX dviračių čempionatas.
P.Matulevičiaus nuotr. / Savaitgalį Klaipėdoje vyks ekstremalių sporto šakų - riedlenčių ir BMX dviračių čempionatas.

Per valstybinę šventę – Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją (šeštadienį), Klaipėdos Sąjūdžio parke nuo 11 iki 20 val. vyks ekstremalių sporto šakų – riedlenčių ir BMX dviračių čempionatas. Į Klaipėdoje vyksiančias Baltijos šalių „Seaside Session“ varžybose savo jėgas išbandys šių sporto šakų mėgėjai ir profesionalai iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos.

„Tokio pobūdžio čempionatas Klaipėdos Sąjūdžio riedlentininkų parke bus organizuojamas pirmą kartą. Kuo daugiau įvairesnių fizinio aktyvumo formų ir atrakcijų klaipėdiečiams, tuo geriau, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. – Labai džiaugiuosi, kad Sąjūdžio parkas atliepia miestiečių lūkesčius ir tapo ekstremalaus sporto meka. Džiugu, kad organizatoriai sugeba sukviesti geriausius ekstremalių sporto šakų atstovus ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos. Labai linkiu, kad tai taptų gražios naujos istorijos pradžia. Net neabejoju, kad Klaipėdoje tai bus pats sportiškiausias valstybinės šventės minėjimas visų Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos renginių programoje. Linkiu, kad ekstremalus sportas neatbaidytų, negąsdintų iš nežinojimo, o priešingai trauktų, įkvėptų ir suteiktų gerų emocijų“, – teigė Klaipėdos meras.

Bus salto ir triukų

Jam antrino ir vienas iš renginio organizatorių laikinai Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) direktoriaus pareigas einantis Darius Raišutis.

„Tai turėtų būti patrauklus renginys ne tik ekstremalių sporto šakų profesionalams, bet ir eiliniams klaipėdiečiams ir miesto svečiams. Renginys žiūrovams – nemokamas, tad kviečiu į šį renginį atvykti su šeimomis“, – teigė D. Raišutis.

Pasak VšĮ „Asmenybės ugdymo kultūros centras“ renginių koordinatorės Raimondos Šuopytės, renginyje, kuriame dalyvaus geriausi Lietuvos, Latvijos ir Estijos riedlenčių ir BMX dviračių atstovai, tikrai bus ką pamatyti.

„Bus salto, įvairių kraują kaitinančių triukų ir pramogų”, – pabrėžė ji.

Skirtingose grupėse varžysis vaikai iki 16 metų ir suaugusieji. Nugalėtojų laukia rėmėjų įsteigti prizai.

Renginį komentuos bei teisėjaus profesionalūs riedlenčių bei BMX dviračių sporto veteranai.

„Net jei dalyviai nieko nelaimės pagrindinėse rungtyse, jiems nebus kada liūdėti, nes dienos pabaigoje lauks siurprizas. Tai papildomos rungtys, kuriose galės dalyvauti visi norintys. „Greičio iššūkio“ („Speed Chalenge") rungtyje bus varžomasi dėl greičiausio riedlentininko titulo, o "Aukščiausio šuolio“ („Biggest Air Contest“) kovoje išaiškės aukščio meistras su dviračiu. Abu nugalėtojai taip pat bus apdovanoti specialiais prizais“, – sakė organizatoriai.

P.Matulevičiaus nuotr./Savaitgalį Klaipėdoje vyks ekstremalių sporto šakų – riedlenčių ir BMX dviračių čempionatas.
P.Matulevičiaus nuotr./Savaitgalį Klaipėdoje vyks ekstremalių sporto šakų – riedlenčių ir BMX dviračių čempionatas.

Vyks teorinės ir praktinės pamokėlės

Sporto aistruoliai ir žiūrovai galės atsigaivinti gaiviaisiais gėrimais poilsio zonose, renginyje gerą nuotaiką palaikys didžėjus. Netikėtai sugedus dviračiui, vietoje bus galima įsigyti įvairių detalių.

„Taip pat turime minčių įrengti palapinę, kur visi norintys bus plačiau supažindinama su riedlenčių ir BMX dviračių sportu. Turėtų vykti ne tik teorinės, bet ir praktinės pamokėlės. Galės užlipti ant riedlentės ir išbandyti visi norintys – nuo vaiko iki senyvo amžiaus žmogaus“, – planus atskleidė R. Šuopytė.

Į nemokamą „Seaside Session“ čempionatą kviečiami registruotis abiejų sporto šakų mėgėjai ir profesionalai. Registruotis bus galima šeštadienį renginio vietoje nuo 11 val.

Organizatoriai pasidžiaugė, kad riedlenčių sportas pirmą kartą istorijoje 2020 metais įtrauktas į Vasaros olimpines žaidynes.

„Labai jaudinuosi. Kasdien žiūriu prognozes ir tikiuosi, kad renginio laiku nelis. Lyg ir pagal dabartines prognozes lynoti turėtų tik po varžybų. Tikimės, kad prognozės mums bus palankios“, – teigė R. Šuopytė.

Triukus atlieka net per lietų

Profesionalus BMX dviratininkas Martynas Monikas, kuris šeštadienį komentuos šios sporto šakos varžybas, akcentavo, kad tarp ekstremalių sporto šakų atstovų panašiuose renginiuose atmosfera būna puiki.

„Čia nėra konkurencijos – džiaugiesi už draugą, jei atliko fantastišką triuką. Nesvarbu, ar esi iš Latvijos, Estijos, Vilniaus ar kitur. Visi džiaugiasi ir mėgaujasi reginiu, – kalbėjo M. Monikas. – Šiame sporte „sukuosi“ jau devynerius metus, organizavau ketverias varžybas. Yra tekę varžybas rengti ir per lietų. Klaipėdoje įrengtas ekstremalaus sporto parkas – geriausias Lietuvoje. Rampos išlietos iš vien, nėra jokių sujungimų. Fantastiškas jausmas, kas slysti lygia danga lyg per sviestą. Tai yra neapsakomas jausmas. Manau, kad tikrai netrūks dalyvių, nes tokiame parke dalyvauti – vienas malonumas. Jaunimas to labai laukia”.

Nors jis šeštadienį komentuos BMX dviračių sporto varžybas, tačiau ir pats ketina atlikti keletą triukų.

„Turėsiu dviratį, laisvo laiko, išvažiuosiu, prasuksiu savo ratą. Komentuosiu, palaikysiu, spręsiu techninius nesklandumus”, – sakė BMX sporto profesionalas.

Planuose – kelių dienų festivalis

Riedlenčių sporto atstovas Donatas Lukauskas sakė: „Visada skatiname ir palaikome jaunimą. Norime, kad jie jaustųsi drąsiai ir įsilietų į ekstremalaus sporto atstovų būrį. Dažnai būna, kad jaunimas nepasitiki savo jėgomis, tad reikia juos paskatinti. Aš pats ant riedlentės praleidau jau 13 metų. Mane pristabdė traumos”, – pasakojo D. Lukauskas.

Per spaudos konferenciją žurnalistams kilo klausimų, kodėl šįkart įtraukti BMX dviračių ir riedutininkų atstovai, o, pavyzdžiui, riedutininkų ar paspirtukų mėgėjų ir profesionalų varžybų nebus.

„Pradžioj išmėginsime šitą konspektą, o jei viskas gerai pavyks – kitąmet po truputėlį plėsimės ir įjungsime daugiau sporto šakų atstovų. Gal kitą kartą darysime ir kelių dienų ekstremalių sporto šakų festivalį”, – sakė viena iš organizatorių R. Šuopytė.

PROGRAMA (preliminarūs laikai, gali keistis nuo dalyvių kiekio ir kitų aplinkybių):

11:00 – 11:30 „Future Skater” registracija / apšilimas;

11:30 – 12:00 „Future Skater” važiavimai;

12:00 – 12:30 SKATE suaugusiųjų registracija / apšilimas;

12:30 – 13:30 SKATE suaugusiųjų kvalifikaciniai važiavimai;

13:30 – 14:00 „Future Bmx” registracija / apšilimas;

14:00 – 14:30 „Future Bmx” važiavimai;

14:30 – 15:00 BMX suaugusiųjų registracija / apšilimas;

15:00 – 16:00 BMX suaugusiųjų kvalifikaciniai važiavimai;

16:00 – 16:20 SKATE apšilimas;

16:20 – 17:20 SKATE finaliniai važiavimai;

17:20 – 17:40 BMX apšilimas;

17:40 – 18:40 BMX finaliniai važiavimai;

18:40 – 19:10 SKATE „Speed challenge”;

19:10 – 19:40 BMX „Biggest air contest”;

19:40 – 20:00 APDOVANOJIMAI.

Renginys NEMOKAMAS.

Renginio vietoje veiks poilsio zona – kavinukas, užkandžiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką