Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 9d. 19:44

Krepšinio gerbėjai viliojami nemokamu alumi už brolių Lavrinovičių tritaškius, nors įstatymas to neleidžia

Darjušas Lavrinovčius
Tomo Tumalovičiaus/Krepšinio širdis nuotr. / Darjušas Lavrinovčius

Nemokamo alaus dalybos už sėkmingą Lietuvos krepšininkų žaidimą Slovėnijoje prasilenkia su įstatymu. Vienas Vilniaus baras lankytojus pastarosiomis dienomis gundė nemokamu alaus bokalu už kiekvieną Kšištofo ar Darjušo Lavrinovičių tritaškį, tačiau kontrolieriai tvirtina, kad įstatymas tokių dovanų neleidžia. Apie tai sužinojęs baro šeimininkas ketina pakoreguoti akcijos taisykles.

Vilniuje neseniai duris atvėręs restoranas-baras „Twins“, vos prasidėjus čempionatui, ne tik pakvietė žiūrėti rungtynių, bet ir pažadėjo vaišinti nemokamu alumi.

„Mes visada palaikome dvynius, ir šiandien palaikysime „bruolius“. Už kiekvieną pataikytą „bruolių“ tritaškį gausite bokalą nemokamo alaus!“ – baro atstovai paskelbė savo puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“.

Šis pažadas primenamas prieš ar per kiekvienas rungtynes, greta publikuojamos Kšištofo ir Darjušo Lavrinovičių nuotraukos.

Pažadas pavaišinti alumi
Pažadas pavaišinti alumi

„Gal pagaliau trečias kartas nemeluos, ir „bruoliai“ pelnys tritaškį, ir taip uždirbs Jums nemokamą bokalą alaus“, – vieną dieną vylėsi baro šeimininkas.

Penktadienį jis pasiūlė totalizatorių: „Rungtynių Lietuva-Latvija galutinio rezultato taškų skirtumą ir laimėtoją iki rungtynių pradžios atspėjęs žaidėjas, laimės nemokamą alaus bokalą bei numeris vienas pasaulyje čili troškinuką!“

Tą pačią dieną teko vykdyti savo pažadus: „Pirmas tritaškis, ir 8 žmonės gauna po nemokamą bokalą alaus! Šaunuolis „Bruolis“!“

Beje, sekmadienį per rungtynes su Juodkalnija būtent D.Lavrinovičiaus tritaškis pabaigoje padėjo laimėti, tačiau tądien nemokamo alaus nebuvo – baras nedirbo.

Baro savininkas, prisistatęs tik Algirdo vardu, portalui 15min.lt prisipažino nepagalvojęs, kad pavaišinti nemokamu alumi už gražų lietuvių žaidimą negalima. „Vadinasi, reikės imti po 1 centą?“ – retoriškai svarstė jis.

Alkoholis yra ypatingo valstybinio reglamentavimo, licencijuojamos veiklos objektas, akcizu apmokestinama ir padidintos rizikos – galinti sukelti priklausomybę – prekė, todėl toks alkoholinių gėrimų dovanojimas nesuderinamas su Alkoholio kontrolės įstatymu.

„Nesuderinama su įstatymu“

Kaip portalą 15min.lt informavo Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (NTAKD), alkoholinių gėrimų dalinimas žmonėms nemokamai prieštarauja teisės aktams.

„Alkoholio kontrolės įstatymo 28 str. 1 d. 1 p. nuostatos draudžia įmonėms, turinčioms teisę prekiauti alkoholiniais gėrimais, alkoholinius gėrimus duoti kaip premiją, kaip prekės priedą arba dovanoti“, – teigiama departamento atsakyme.

Pasak specialistų, alkoholio produktai priskiriami specialiems gaminiams, kurių apskaitai, gamybai, įvežimui, importui, eksportui, prekybai ir vartojimui taikomas ypatingas valstybinio reglamentavimo režimas. Konstitucinis Teismas dar 2004 m. yra konstatavęs, kad „alkoholis, jo produktai yra ypatingi produktai, nes juos vartojant gali būti daroma žala žmonių sveikatai”.

„Alkoholinio gėrimo dovanojimo asmeniui faktas savaime nesuderinamas su alkoholinių gėrimų vartojimo skatinimo ribojimu, kadangi jo dovanojimas asmeniui, neabejotina, skatina tokių gėrimų vartojimą, didina alkoholinių gėrimų prieinamumą, riboja socialinę aplinką be alkoholio, – pažymėjo NTAKD. – Vienas iš valstybės alkoholio kontrolės politikos principų, nustatytų Alkoholio kontrolės įstatymo 3 str. 1 d. 4 p., yra riboti alkoholinių gėrimų pardavimo ir vartojimo skatinimą, drausti priemones, skatinančias jaunimą pirkti ir vartoti alkoholinius gėrimus, remti laisvos nuo alkoholio gyvenamosios aplinkos planavimą,  skatinti socialinės aplinkos be alkoholio kūrimą ir kt.“

Alkoholio kontrolės įstatymo tikslas, be kita ko, – mažinti bendrą alkoholio suvartojimą, jo prieinamumą, ypač nepilnamečiams, piktnaudžiavimą alkoholiu, jo daromą žalą sveikatai ir ūkiui.

Alkoholis yra ne tik ypatingo valstybinio reglamentavimo, bet ir licencijuojamos veiklos objektas, akcizu apmokestinama ir padidintos rizikos – galinti sukelti priklausomybę – prekė, todėl toks alkoholinių gėrimų dovanojimas „nesuderinamas su Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatomis“.

Taikyti nuolaidas alui leidžiama

Nuolaida alui
Nuolaida alui

O prekybos tinklas „Maxima“ skelbia, kad kitą dieną po kiekvienos Lietuvos rinktinės pergalės visam alui bus taikoma 25 proc. nuolaida.

NTAKD teigimu, tokių akcijų Alkoholio kontrolės įstatymas nedraudžia.

Alkoholio kontrolės įstatymas riboja alkoholinių gėrimų pardavimo skatinimą. Be kita ko, draudžiama alkoholinius gėrimus duoti kaip premiją, prekės priedą ar dovanoti.

Kartu draudžiama visų formų alkoholio reklama, kurioje dalyvauja sportininkai, gydytojai, politikai, meno ir mokslo įžymybės, kiti garsūs visuomenės veikėjai, naudojamas jų asmuo, vardas, atvaizdas ir pan. Taip pat draudžiama loterijose, žaidimuose, konkursuose teikti alkoholinius gėrimus kaip prizus arba kartu su jais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką