Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 9d. 08:12

Anglijos spauda stebėjosi žaliu kilimu ir juokėsi iš palapinės stadione

Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Anglija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Anglija

Po paskutiniųjų 2018 m. pasaulio čempionato atrankos rungtynių Vilniuje, kur Lietuvos futbolininkai sekmadienio vakarą 0:1 nusileido Anglijai, britų didžiausių portalų ir laikraščių apžvalgininkai nerimavo dėl savo rinktinės ir šaipėsi iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) stadiono.

Anglijos futbolininkai jau buvo užsitikrinę bilietą į pasaulio pirmenybes, bet, šios šalies futbolo apžvalgininkų nuomone, Rusijoje komanda nenuveiks jokių žygdarbių, jei žais panašiai kaip Vilniuje.

„The Guardian“ rungtynių aprašymą pradėjo tokiu epizodu: „Tai buvo akimirka antrajame kėlinyje, kai rungtynių teisėjas Orelis Grinfeldas turėjo sustabdyti žaidimą – tuo metu kitoje mažoje aikštelėje stadione vaikai mušinėjo geltoną kamuolį. Reikėjo perkelti tą vaizdą, nes žiūrėti į energingus vaikus, bandančius sušilti, buvo smagiau nei į pagrindinį reginį.“

„The Guardian“ teigimu, sirgaliai, kurie mirko kiaurai per visą dieną lyjant lietui, nusipelnė aktyvesnio veiksmo aikštėje – nors anglams rungtynės baigėsi pergalingai, žaidėjų pulsas vargiai ar pakilo.

„The Guardian“ priminė, jog nusiteikti mačui turėjo būti sunku, nes lietuviai tėra 120 vietoje FIFA reitinge, o prieš tai net neįveikė Maltos.

„Po ilgos pertraukos vėl teko treniruotis ant dirbtinės aikštės ir ruošti puolimą prieš entuziastingą, bet ribotą (talentu) gynybą“, – pažymėjo „The Guardian“.

Po ilgos pertraukos vėl teko treniruotis ant dirbtinės aikštės ir ruošti puolimą prieš entuziastingą, bet ribotą gynybą.

Gero futbolo nebuvo daug ir tai sukėlė nerimo anglų apžvalgininkui Dominicui Fifieldui, nes anglai turi rūpintis, kaip jie atrodys pasaulio čempionate Rusijoje kitąmet. Nerimo dėl žaidimo ženklai užtemdė pergalę ir sėkmingą atrankos etapo pabaigą.

„Jaunajai Garetho Soutghate'o „Trijų liūtų“ komandai nepavyko palikti įspūdžio lietaus permirkusiame Vilniuje“, – rašė „The Sun“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Garethas Southgate'as
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Garethas Southgate'as

Tik Harry Kane'as, pelnęs įvartį 11 metrų baudiniu, vartininkas Jackas Butlandas ir debiutantas Harry Winksas nusipelnė komplimentų. Ypač įsiminė 21 metų H.Winksas ir jo šokis su kamuoliu bei smūgis, kurį atrėmė Ernestas Šetkus.

„The Times“ aprašinėjo nuobodžiaujančius 2 tūkst. anglų sirgalių stadione.

„Jie kurį laiką skandavo „mes sup... šlapi“, o paskui, kai Michaelui Keane'ui nedaug trūko iki įvarčio, uždainavo: „Mes atlikome smūgį“, – rašė „The Times“, prisiminęsi, kaip M.Keane'as vos nepasiuntė kamuolio į savus vartus.

„Daily Mail“ rungtynės pasirodė nuobodžios ir šis portalas užjautė tuos du tūkstančius sirgalių, kurie „sumokėjo gerus pinigus, kad atvyktų į Vilnių“.

„Anglų sirgaliai paplojo savo komandai rungtynių pabaigoje ir tai buvo įdomiausias momentas“, – padarė išvadą „Daily Mail“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Anglija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Anglija

Antrajame kėlinyje anglų sirgaliai traukė šios šalies stadionuose kartais skambančią skanduotę „Tai tarsi žiūrėti į brazilus“. Ši skanduotė įprastai taikoma prie techniško, perdavimais paryškinto futbolo, bet „Daily Mail“ pažymėjo, kad iš tiesų futbolas buvo žaidžiamas tarsi vilkint geltonai žalius polietileno lietpalčius.

Lietuvos rinktinės žaidimui anglai skyrė mažiau dėmesio.

Lietuva retkarčiais kėlė pavojų.

„The Guardian“ žurnalistui, įvertinus Lietuvos rinktinės sudėtį, nerimo sukėlė itin ilga Vytauto Andriuškevičiaus pavardė. „Tikiuosi, kad jis žais ramias rungtynes“, – juokavo britas.

„Daily Mail“ tradiciškai surašė pažymius, o Lietuvos rinktinėje daugiausia simpatijų sulaukė Edvinas Girdvainis ir Artūras Žulpa, gavę po 7 balus. Žemiausiu balu – 5 – buvo įvertintas Darvydo Šerno žaidimas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darvydas Šernas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darvydas Šernas

„Lietuva retkarčiais kėlė pavojų“, – padarė išvadą „The Times“.

Daugiau dėmesio buvo Lietuvos futbolo federacijos stadionui.

„Rungtynės buvo žaidžiamos pastate, kurį stadionu galima pavadinti tik paskutine liūdniausia šio žodžio reikšme: pagrindinis pastatas, iš dviejų pusių neuždengtos stogu kėdės, dar viena aikštė už vartų yra ketvirtoji dalis“, savo skaitytojams pasakojo „Daily Mail“.

Rungtynės buvo žaidžiamos pastate, kurį stadionu galima pavadinti tik paskutine liūdniausia šio žodžio reikšme.

„Aikštės žalia danga labai priminė kilimą“, – įspūdį perteikė „The Guardian“ apžvalgininkas, iš Vilniaus aprašinėdamas rungtynes. Jis ir toliau stebėjosi stadiono aplinka, ypač balta palapine už vartų.

Ji priminė anglams laikinąją palapinę, kuriose rengiamos tuoktuvės.

„Istorija perrašoma Vilniuje, – rašė „Telegraph“ žurnalistas Adamas Hurrey. – Anglijos rinktinė pirmą kartą gina mažą vestuvių palapinę.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką