Čempionų lyga: D.Alveso magija ir „Juventus“ finale

Trys rezultatyvūs perdavimai ir įvartis – toks 34-ejų gynėjo Dani Alveso laimikis Čempionų lygos pusfinalyje. „Barcelona“ klubui nereikalingas tapęs brazilas pražydo Turino „Juventus“ ekipoje, kuri antrą kartą 2:1 nugalėjo „Monaco“ ir bendru rezultatu 4:1 žengė į turnyro finalą.
„Juventus“ – „Monaco“
„Juventus“ – „Monaco“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Dani Alvesas pirmosiose pusfinalio rungtynėse Monake atliko du meistriškus perdavimus Gonzalo Higuainui, kurio dublis užtikrino „Juventus“ pergalę. Tačiau brazilas nesirengė sustoti.

Turine jis pasirodymą pradėjo dar vienu puikiu perdavimu Mario Mandžukičiui, kuris 33-iąją minutę išvedė šeimininkus į priekį ir dar labiau sukomplikavo „Monaco“ užduotį. Po dailaus D.Alveso perdavimo M.Mandžukičius galva smūgiavo į vartus, bet Danijelis Subasičius atrėmė smūgį. Visgi kamuolys atšoko prieš kroatą ir M.Mandžukičius koja pasiuntė jį į vartus.

Pirmojo kėlinio pabaigoje D.Alvesas jau įvartį mušė pats. D.Subasičius atmušė P.Dybalos bandymą, bet kamuolys nukrito „Juventus“ gynėjui. Brazilas vienu lietimu stipriu tolimu smūgiu nokautavo varžovų vartininką.

Tačiau Gianluigi Buffono vartai neliko sausi. 69-ąją minutę jaunasis talentas Kylianas Mbappe sušvelnino rezultatą. 18-metis pasinaudojo sumaištimi „Juventus“ baudos aikštelėje ir įmušė į tuščius vartus iš arti. Tai buvo jau 19-as jo įvartis per 21-erias rungtynes.

Turino „Juventus“ ir Madrido „Real“ šį sezoną Čempionų lygoje dar nepatyrė pralaimėjimo.

Turino „Juventus“ į finalą pateko jau šeštą kartą, bet laimėjo Čempionų lygą vienintelį kartą – 1995/1996 metų sezone.

Kitame pusfinalyje Madrido „Real“ po pirmųjų rungtynių 3:0 pirmauja prieš „Atletico“.

Čempionų lygos finalas vyks birželio 3 dieną Kardife.

Rungtynių eiga

Antrasis kėlinys: „Juventus“ – „Monaco“ 2:1

90 min. M.Mandžukičius dar spėjo užsidirbti geltoną kortelę, bet „Juventus“ jau finale.

74 min. Už kalbas L.Bonucci gavo geltoną kortelę.

69 min. ĮVARTIS! Kylianas Mbappe sušvelnino rezultatą. 18-metis pasinaudojo sumaištimi „Juventus“ baudos aikštelėje ir įmušė į tuščius vartus iš arti. Tai buvo jau 19-as jo įvartis per 21-erias rungtynes.

51 min. B.Mendy gavo geltoną kortelę, kai susinervinęs išmušė kamuolį į užribį.

Pirmasis kėlinys: „Juventus“ – „Monaco“ 2:0

45 min. Bendras rezultatas 4:0 Turino klubo naudai ir labai mažai vilties Monako.

44 min. ĮVARTIS! Dani Alvesas įmušė ir pats. D.Subasičius atmušė P.Dybalos bandymą, bet kamuolys nukrito D.Alvesui. Brazilas vienu lietimu stipriu tolimu smūgiu nokautavo varžovų vartininką.

40 min. R.Falcao užsidirbo pirmąją geltoną kortelę.

36 min. G.Higuainas po dar vieno puikaus D.Alveso perdavimo pasiuntė kamuolį į vartus, bet teisėjai užfiksavo nuošalę.

33 min. ĮVARTIS! Mario Mandžukičius pasiuntė Monako klubą į nokautą. Po dailaus D.Alveso perdavimo jis galva smūgiavo į vartus, bet D.Subasičius atrėmė smūgį. Visgi M.Mandžukičius pakartotinai koja pasiuntė kamuolį į vartus. Tai buvo jau trečias D.Alveso rezultatyvus perdavimas šiame pusfinalyje.

27 min. Italijos klubas perėmė rungtynių kontrolę. Dar vieną puikią progą turėjo G.Higuainas, bet „Monaco“ gelbėjo vartininkas D.Subasičius. Netrukus varžovų vartus atakavo ir M.Pjaničius.

20 min. G.Higuainas turėjo pirmąją pavojingesnę „Juventus“ progą, tačiau argentiniečio smūgį neutralizavo K.Glikas.

10 min. Ankstyvas keitimas. Claudio Marchisio pakeitė Sami Khedirą, kuris po perdavimo susigriebė už pakinklinės sausgyslės.

7 min. „Monaco“ agresyviai pradėjo rungtynes ir K.Mbappe jau spėjo sukurti pavojingą progą. Tiesa, iš nuošalės.

Startinės sudėtys:

„Juventus“: G.Buffonas; Sandro, G.Chiellini, L.Bonucci, D.Alvesas; S.Khedira, M.Pjaničius; M.Mandžukičius, P.Dybala, A.Barzagli; G.Higuainas.

„Monaco“ (4-4-2): D.Subasičius; D.Sidibe, K.Glikas, Jemersonas, N.Diraras; J.Moutinho, T.Bakayoko, A.Raggi, B.Silva; R.Falcao, K.Mbappe.