Įspūdingas mūšis užpustytame Miunchene – PSG pasiekė tarpinį revanšą už finalą

UEFA Čempionų lygos finalo pakartojimo tarp Miuncheno „Bayern“ ir „Paris Saint-Germain“ klubų laukę futbolo gerbėjai neturėjo nusivilti. Įspūdingame futbolo spektaklyje paryžiečiai pasiekė tarpinį revanšą už pralaimėjimą praėjusių metų finale. Tuo tarpu kitose rungtynėse prie pusfinalio priartėjo solidžią pergalę pasiekusi Londono „Chelsea“.

Paris SG

Miuncheno „Bayern“ – „Paris Saint-Germain“ 2:3
3' Kylianas Mbappe [0:1]
28' Marquinhosas [0:2]
37' Ericas Maximas Choupo-Motingas [1:2]
60' Thomasas Mulleris [2:2]
68' Kylianas Mbappe [2:3]

Mačas Miunchene, kurį trečiadienio vakarą kaustė tikrų tikriausia pūga, prasidėjo nuo fejerverkų. Jau antrą minutę Ericas Maximas Choupo-Motingas, stojęs į puolėjo poziciją vietoj traumuoto Roberto Lewandowskio, pataikė į skersinį, o vos po keliasdešimties sekundžių krito pirmas rungtynių įvartis.

Traumas išsilaižęs Neymaras atliko perdavimą Kylianui Mbappe, o šio ne patį sudėtingiausią smūgį į savo vartų tinklą praleido toli gražu ne taip, kaip gali, sužaidęs „Bayern“ vartininkas Manuelis Neueris.

Nors rungtynių kontrolė priklausė bavarams, antras įvartis taip pat krito į jų vartus. 28-ąją minutę PSG kapitonas Marquinhosas po dar vieno rezultatyvaus Neymaro perdavimo iššoko vienas prieš M.Neuerį ir padvigubino skirtumą.

„Bayern“ atsitiesė greitai ir dar pirmajame kėlinyje sušvelnino skirtumą. Benjaminas Pavard'as atliko perdavimą, o E.Choupo-Motingas nepriekaištingu smūgiu galva pelnė pirmąjį šeimininkų įvartį.

Pasižymėję pirmąsyk, bavarai nenustojo atakuoti, kol galiausiai sužaidus lygiai valandą išlygino rezultatą po standartinės situacijos – Joshua Kimmicho perdavimą lengvai uždarė Thomasas Mulleris.

Visgi lygiu rezultatu titulą ginantys bavarai džiaugėsi neilgai. Jau po aštuonių minučių savo beribį meistriškumą vėl pademonstravo K.Mbappe, pabėgęs į greitą ataką, pašokęs su kamuoliu prieš Jerome'o Boatengo nosį ir nustebinęs patį M.Neuerį klastingu smūgiu į apatinį vartų kampą.

„Scanpix“ nuotr./Kylianas Mbappe

Dubliu pasižymėjęs prancūzas pratęsė įspūdingą savo pasirodymą Čempionų lygos atkrintamosiose varžybose – prieš „Barceloną“ aštuntfinalyje jis pelnė keturis įvarčius, tad iš viso per trejas rungtynes jau pasižymėjo šešis sykius.

„Bayern“ šiose rungtynėse pralaimėjo, nors į vartus smūgiavo net 4,5 karto dažniau – 27 atlikti smūgiai prieš šešis PSG bandymus.

„Bayern“ (4-2-3-1): Manuelis Neueris, Lucas Hernandezas, Davidas Alaba, Nicklasas Sule, Benjaminas Pavard'as, Joshua Kimmichas, Leonas Goretzka, Kingsley Comanas, Thomasas Mulleris, Leroy'us Sane, Ericas Maximas Choupo-Motingas.

PSG (4-2-3-1): Keyloras Navasas, Abdou Diallo, Presnelis Kimpembe, Marquinhosas, Colinas Dagba, Idrissa Gueye, Danilo Pereira, Julianas Draxleris, Neymaras, Angelis Di Maria, Kylianas Mbappe.

FC Porto

„Porto“ – Londono „Chelsea“ 0:2
32' Masonas Mountas [0:1]
85' Benas Chilwellas [0:2]

„Porto“ ir „Chelsea“ komandos, Čempionų lygos pusfinalyje nebuvusios atitinkamai nuo 2004 ir 2014 metų, santykius dėl COVID-19 apribojimų aiškinosi ne Portugalijoje, o Ispanijos mieste Sevilijoje.

Pirmasis rungtynių įvartis krito sužaidus vos kiek daugiau nei pusvalandį, 32-ąją minutę, kai Masonas Mountas fantastišku suktuku atsikratė gynėjo ir pasiuntė kamuolį į „Porto“ vartus.

„Scanpix“ nuotr./Masonas Mountas

Nors per visas rungtynes Portugalijos čempionai sukūrė gerokai daugiau pavojingų progų ir kur kas dažniau smūgiavo į vartus (12 smūgių prieš šešis „Chelsea“ bandymus), svarbaus įvarčio jiems pasiekti nepavyko, o prieš antrąsias rungtynes Londone portugalai ir dar labiau susigadino savo reikalus, kai praleido Beno Chilwello įvartį.

Anglas baigiantis rungtynėms suklaidino kelis gynėjus ir vartininką bei su kamuoliu nubėgęs keliasdešimt metrų padvigubino „Chelsea“ persvarą, praverdamas „aristokratams“ duris į pusfinalį.

„Porto“ (4-4-2): Agustinas Marchesinas, Zaidu Sanusi, Pepe, Chancelis Mbemba, Wilsonas Manafa, Otavio, Mateusas Uribe, Marko Grujičius, Jesusas Corona, Luisas Diazas, Moussa Marega.

„Chelsea“ (3-4-3): Edouardas Mendy, Antonio Rudigeris, Andreasas Christensenas, Cesas Azpiliqueta, Benas Chilwellas, Mateo Kovačičius, Jorginho, Reece'as Jamesas, Timo Werneris, Kai Havertzas, Masonas Mountas.

Atsakomosios komandų akistatos ateinantį antradienį vyks Paryžiuje ir Londone.

Primename, kad pirmuosiuose ketvirtfinalių mūšiuose antradienį Madrido „Real“ namuose 3:1 įveikė „Liverpool“, o „Manchester City“ išplėšė pergalę 2:1 prieš Dortmundo „Borussia“. Šios komandos atsakomąsias rungtynes žais balandžio 14-ąją.