2018 05 01 /23:49

Darsyk vaikiškai klydęs „Bayern“ kapituliavo: Čempionų lygos finale – ir vėl „Real“

Miuncheno „Bayern“ vėl dalijo dovanas į kairę ir į dešinę, o stipriausias Europos klubas Madrido „Real“ tuo sėkmingai naudojosi. Zinedine‘o Zidane auklėtiniai antradienio vakarą sėkmingai peršoko vokišką barjerą ir trečius metus iš eilės žengė į UEFA Čempionų lygos finalą. Pusfinalio atsakomoji dvikova Madride pasibaigė taikiai 2:2, bet prieš savaitę Miunchene pergalę 2:1 buvo iškovojęs Ispanijos klubas.
Karimas Benzema
Karimas Benzema / „Scanpix“ nuotr.

Madrido klubas tapo pirmąją komanda šiuolaikinėje Čempionų lygoje, kuri finale žais trejus metus iš eilės.

Pastarąjį kartą „Bayern“ Madrido komandą jos aikštėje nugalėjo 2001 metais – 1:0. Nepavyko laimėti ir šį kartą, nors „Real“ užkeikimą bavarai sugebėjo panaikinti – prieš tai buvo pralaimėję šešerias tarpusavio rungtynes paeiliui. Visgi tai antradienio vakarą Juppo Heynckeso auklėtiniams buvo menka paguoda.

Puiki pradžia vokiečių klubui sėkmės negarantavo. Jau 3-ąją minutę „Bayern“ sugebėjo pelnyti įvartį – pasižymėjo ir pirmosiose rungtynėse įmušęs gynėjas Joshua Kimmichas.

Visgi svečių džiaugsmas tęsėsi neilgai. 11-ąją minutę po Marcelo perdavimo iš kairio krašto galva įvartį pelnė Karimas Benzema – 1:1.

Nors vokiečiai ir buvo užgulę šeimininkų vartus bei dar turėjo ne vieną labai gerą progą pasižymėti, pramušti Keyloro Navaso vartų antrą kartą nepavyko.

Komandos ilsėtis išėjo švieslentėje degant rezultatui 1:1.

Antrojo kėlinio pradžioje „Bayern“ vėl padarė sunkiai suvokiamą klaidą gynyboje. Miunchene jau skaudžiai nukentėję Vokietijos čempionai padovanojo įvartį savo priešininkams ir žaisdami išvykoje.

Po Corentino Tolisso perdavimo vartininkui Svenui Ulreichui, pastarasis elementarioje situacijoje nepataikė į kamuolį, o tuo pasinaudojęs K.Benzema įmušė antrą kartą į tuščius vartus – 2:1.

Šis epizodas turbūt geriausiai atsakė į klausimą, kodėl Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Loewas nekviečia S.Ulreicho į nacionalinę komandą, o pagrindiniu savo ekipos vartininku ir toliau mato traumą vis dar besigydantį Manuelį Neuerį.

Visgi šis smūgis svečių iš vėžių neišmušė. 63-ąją minutę „Bayern“ viltys vėl atgijo. Po Jameso Rodriguezo smūgio K.Navasas kamuolį atmušė, bet pirmas prie jo suskubęs pats kolumbietis iš aštraus kampo pelnė išlyginamąjį įvartį – 2:2.

Per likusį laiką svečiai dar bandė surengti varžovų vartų šturmą, turėjo ne vieną puikią progą išplėšti pergalę ir kelialapį į Kijevą, bet Fortūna ir vėl plačiai šypsojosi ispanams.

„Real“ – „Bayern“ 2:2
(pirmos rungtynės 2:1, bendras rezultatas – 4:3)
3' [0:1] Joshua Kimmichas
11' [1:1] Karimas Benzema
46' [2:1] Karimas Benzema
63' [2:2] Jamesas Rodriguezas

„Real“: Keyloras Navasas; Marcelo, Sergio Ramosas, Raphaelis Varane'as, Lucasas; Toni Kroosas, Luka Modričius, Mateo Kovačičius, Marco Asensio; Cristiano Ronaldo, Karimas Benzema.

„Bayern“: Svenas Ulreichas, Joshua Kimmichas, Matsas Hummelsas, Niklas Sule, Davidas Alaba, Corentinas Tolisso, Thiago Alcantara; Thomasas Mulleris, Jamesas Rodriguezas, Franckas Ribery; Robertas Lewandowskis.