2018 06 18 /19:56

Debiutantė Panama prieš belgų volą atsilaikė tik kėlinį

Pasaulio čempionate debiutuojantiems Panamos futbolininkams stebuklo sukurti nepavyko. Centrinės Amerikos atstovai žaisdami pirmąsias G grupės rungtynes su galinga Belgijos komanda atsilaikė kėlinį, tačiau vėliau pradėjo lyti įvarčiais. Roberto Martinezo auklėtiniai pirmenybes pradėjo triuškinančia pergale 3:0.
Belgijos rinktinė
Belgijos rinktinė / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmasis kėlinys Sočyje baigėsi be įvarčių, nors belgai ir turėjo aiškią teritorinę persvarą bei sukūrė daugybę progų. Vis dėlto iš karto po pertraukos Driesas Mertensas puikiu įvarčiu, permesdamas varžovų vartininką, išvedė „raudonuosius velnius“ į priekį.

Nors Panama netrukus turėjo labai gerą progą išlyginti rezultatą, kai Michaelis Murillo atsidūrė vienas prieš vartininką, bet belgus gelbėjo Thibaut Courtois.

O tuomet atėjo Romelu Lukaku eilė. Iš pradžių puolėjas gavo puikų Kevino de Bruyne perdavimą ir pasiuntė kamuolį į vartus galva, o netrukus meistriškai išnaudojo ir Edeno Hazardo dovaną.

Abiems ekipoms tai buvo pirmasis tarpusavio susitikimas.

Belgija pasaulio čempionate žaidžia tryliktą kartą, o Panama yra debiutantė.

Įdomu, jog į pirmenybes panamiečiai žengė turėdami neigiamą įvarčių santykį (-1).

Kitose G grupės rungtynėse pirmadienio vakarą Anglija susitiks su Tunisu.

Rungtynių eiga:

Belgai užtikrintai baigė rungtynes.

Pradėjo lyti įvarčiais. 75-ąją minutę sekė dar vienas greitas belgų išpuolis, Edenas Hazardas puikiai išvedė vieną Romelu Lukaku ir puolėjas permetė kamuolį per vartininką bei pelnė dublį – 3:0.

69-ąją minutę belgai įmušė ir antrą savo įvartį. Kevinas de Bruyne atliko nuostabų perdavimą Romelu Lukaku, o puolėjas galva smūgiuodamas iš kelių metrų nesuklydo – 2:0.

Supratę, kad taškas slysta iš rankų panamiečiai patys pradėjo kur kas daugiau atakuoti. 57-ąją minutę jie turėjo idealią progą išlyginti rezultatą, kai kamuolį po nuostabaus Blaso Perezo perdavimo baudos aikštelėje gavo vienas prieš vartininką iššokęs Michaelis Murillo, bet belgus paskutinę akimirką išgelbėjo Thibaut Courtois.

Antrojo kėlinio pradžioje belgai vis dėlto atsikratė psichologinės naštos. Driesas Mertensas puikiu smūgiu permetė kamuolį per vartininką ir belgai atsidūrė priekyje – 1:0.

45 pirmąsias minutes Panama atsilaikė. Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių.

Kėlinio viduryje spaudimas sumažėjo, bet prieš pat pertrauką belgai vėl puolė nauja banga. Po Edeno Hazardo smūgio kamuolys praskriejo visai greta vartų.

12 min. atmesdamas kamuolį savo vartininkui šiurkščiai suklydo Panamos kapitonas Romanas Torresas, bet Edenas Hazardas šia klaida nepasinaudojo.

Belgų spaudimas didžiulis nuo pat pirmųjų minučių.

Kaip ir reikėjo tikėtis, belgai labai aktyviai pradėjo rungtynes. 5 minutę Edenas Hazardas meistriškai praleido kamuolį, bet Yannickas Carrasco smūgiavo tiesiai vartininkui į rankas.

Belgija: Thibaut Courtois, Toby Alderweireldas, Janas Vertonghenas, Axelis Witselis, Kevinas De Bruyne, Romelu Lukaku, Edenas Hazard, Yannickas Carrasco, Driesas Mertensas, Thomasas Meunier, Dedryckas Bedoya.

Panama: Jaime Penedo, Michaelis Murillo, Fidelis Escobaras, Romanas Torresas, Gabrielis Gomezas, Blasas Perezas, Edgaras Barcenas, Armando Cooperas, Ericas Davisas, Anibal Godoy, Jose Rodriguezas.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas