EČ atranka: Rusijoje dominavo broliai Hazardai, kelialapius užsitikrino dar keturios šalys

Šeštadienį atrankoje į 2020 metais vyksiantį Europos futbolo čempionatą buvo sužaista dar 10 susitikimų. Jei vienose grupėse lyderiaujančios rinktinės jau gali būti ramios, kitos kelialapius iškovojo šiandien, tai kai kurioms šalims paskutiniai mačai bus „gyvenk arba mirk“ akistatos.

C grupė

Nors Šiaurės Airija namuose nulinėmis lygiosiomis išsiskyrė su Nyderlandais, būtent oranžinius marškinėlius vilkintiems futbolininkams toks rezultatas yra parankus.

Pergalę namuose rezultatu 3:0 prieš Baltarusiją iškovojus Vokietijai tapo aišku, kad vokiečiai ir olandai iš C atrankos grupės keliaus tiesiai į Europos futbolo čempionatą.

Pergalingame mače Vokietijai įvarčius mušė Matthias Ginteris, Tony Kroosas ir Leonas Goretzka.

E grupė

Šioje grupėje – bene didžiausia intriga. Po Harry Wilsono ir Kiefferio Moore'o įvarčių pergalę 2:0 iš Azerbaidžano atsivežantis Velsas kyla į trečiąją poziciją, kadangi pralaimėjimą patyrė Slovakija.

Slovakus 3:1 nugalėję kroatai paskutiniajame ture į trijų komandų peštynes žiūrės iš aukšto – jie užsitikrino pirmą vietą E grupėje.

Tačiau Vengrijai, Velsui ir Slovakijai paskutinieji mačai bus lemtingi.

Velsas antradienį priims vengrus, o slovakai, kurių situacija grupėje yra kebliausia, turės ne tik laimėti prieš Azerbaidžaną, bet ir konkurentų dvikovoje tikėtis lygiųjų.

G grupė

Po devintojo turo rungtynių paaiškėjo antroji rinktinė, į Europos čempionatą keliausianti būtent iš G grupės – ja tapo Austrija.

R.Lewandowskį leidusi sau tik po keitimo į aikštę išleisti Lenkija svečiuose 2:1 nugalėjo Izraelį, tačiau visų futbolo aistruolių dėmesys krypo į Vieną, kur šeimininkai austrai 2:1 susitvarkė su Šiaurės Makedonija bei iškovojo kelialapį į ateinančią vasarą vyksiantį Europos futbolo čempionatą.

Aikštės šeimininkams įvarčius pelnė Davidas Alaba bei Stefanas Laineris. Svečių gretose pasižymėjo Vlatko Stojanovskis.

Trečiose grupės rungtynėse Slovėnija 1:0 įveikė Latviją.

I grupė

Grupė, kurioje abu kelialapius jau prieš kurį laiką užsirezervavo Belgijos ir Rusijos rinktinės. Visgi šios rinktinės Sankt Peterburge stojo į kovą dėl pirmosios vietos grupėje.

Dviejų brolių Hazardų pirmajame kėlinyje vedama Belgija laimėjo net 4:1 ir I grupėje finišuos pirma. Iš pradžių 19-ąją minutę po brolio Edeno rezultatyvaus perdavimo pasižymėjo Thorganas, o antroje kėlinio dalyje dar du įvarčius jau pats įmušė Madrido „Real“ futbolininkas.

Antrajame kėlinyje pasižymėjo Romelu Lukaku, o šeimininkams paguodos įvartį pelnė Georgijus Dzhikya.

Kipras – Škotija 1:2

San Marinas – Kazachstanas 1:3