Dabar populiaru
Publikuota: 2016 balandžio 20d. 17:08

Edvino Gertmono byla: „Taurui“ iš „Atlanto“ priteista 100 tūkst. eurų

Edvinas Gertmonas
V.Knyzelio/LFF.lt nuotr. / Edvinas Gertmonas

Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką byloje tarp Klaipėdos „Atlanto“ ir Tauragės „Tauro“ klubų, nepasidalijusių pinigų už vartininką Edviną Gertmoną. Buvusį „Tauro“ auklėtinį į Prancūziją išsiuntęs „Atlantas“ teigė, kad didžioji dalis už žaidėją gautų pinigų atiteko agentams. Teisme to įrodyti nepavyko, tad „Atlantui“ teks tauragiškiams sumokėti per 100 tūkstančių eurų bei 5 proc. procesinių palūkanų.

Pernai birželį dabar jau 19-metis E.Gertmonas išvyko į Prancūzijos aukščiausioje lygoje („Ligue 1“) rungtyniaujantį „Rennes“ klubą.

Kiek anksčiau futbolininkui persikeliant į „Atlantą“, sutartyje buvo numatyta, jog jam per metus išvykus žaisti į kitą klubą, „Taurui“ priklausys pusė už žaidėją gautų pinigų.

Suprasti akimirksniu

  • Edvinas Gertmonas iš „Tauro“ į „Atlantą“ persikėlė 2014 m. birželį
  • 2015 m. sausį „Atlantas“ futbolininką pardavė „Rennes“ už 300 tūkst. eurų
  • Lietuvos klubų sutartyje numatyta, kad pusė sumos nuo kito pardavimo atiteks „Taurui“
  • 200 tūkst. eurų nuo pardavimo sumos, anot „Atlanto“, sumokėta agentams
  • „Tauras“ reikalauja pusės sumos nuo visų 300 tūkst., o „Atlantas“ davė tik dalį nuo 100 tūkst.

Bylos duomenimis, „Atlantas“ už E.Gertmono perėjimą į Prancūziją gavo 300 tūkst. eurų, iš kurių net 200 tūkst. neva atiteko agentams.

Pusę likusių pinigų „Atlantas“, kaip buvo pažadėjęs, pasidalino su „Tauro“ klubu, tačiau pastarasis įsitikinęs, jog jam priklauso pusė pinigų nuo visos gautos sumos, tai yra, nuo 300 tūkstančių eurų.

Teismas nusprendė, jog „Atlantas“ iš tiesų su „Tauru“ turėjo atsiskaityti nuo visos iš prancūzų klubo gautos sumos, nes sutartyje tarp klubų nėra aptarti mokėjimai agentams, taigi, „Atlantas“ prisiėmė visą galimą riziką.

Be to, sutartyje tarp „Rennes“, „Atlanto“ ir E.Gertmono apskritai nėra nurodyta, jog agentas tarpininkavo futbolininkui pereinant iš vieno klubo į kitą. Tai paliudijo ir E.Gertmono tėvas.

Bylos nagrinėjimo metu liudijęs žaidėjo E.Gertmono tėtis Virginijus Gertmonas pasakojo, jog jo sūnaus su Prancūzijos klubu pasirašytoje sutartyje nefigūruoja jokio agento pavardė. Esą apskritai sūnaus perėjimas į kitą klubą buvo įvykdytas šeimai už nugaros, o vaikinas turėjęs ir kitų Europos klubų pasiūlymų.

Ketina skųsti

„Skųsime, vienareikšmiškai“, – 15min sakė „Atlanto“ futbolo klubo prezidentas Vacys Lekevičius, pats neatvykęs išklausyti teismo sprendimo. Jis tikino, jog dėl šios situacijos kreipsis į įvairiausias ginčus futbole sprendžiančias institucijas, nukeliaus iki pat Lozanos.

„Tauragei viskas, o „Atlantui“ – nulis. Taip išeina“, – apgailestavo V.Lekevičius, kurio teigimu 100 tūkstančių eurų futbolo klubui yra reikšminga suma. Jis apgailestavo, kad teisėja esą neįsigilino į situaciją.

V.Lekevičius tikina buvęs apgautas vieno iš „Tauro“ dalininkų, Jaunučio Šetkaus, su kuriuo be sutarties daugelį detalių buvo aptaręs žodiškai. Be to, už E.Gertmono perėjimą į „Atlantą“ jam grynais sumokėjęs 70 tūkstančių litų. Šis pažadėjęs atvežti kasos pajamų orderį, to esą nepadarė ir išrašė vos 5 000 litų.

Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Vacys Lekevičius
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr./Vacys Lekevičius

„Kaip jūs žinote, klubas be agentų, be ryšių, nei vieno žaidėjo neišleido. Kiekvienas žmogus, atlikęs darbą, reikalauja atlygio. Gavęs transferinį mokestį privalėjau sutartą sumą atiduoti agentams – tai visiems aišku, kas futbole dirba.

Žmonės padarė darbą, kad jis ten atsidurtų, didelė grupė žmonių dirbo, kad jis (E.Gertmonas, – red.past.) gautų sąlygas, kokias turi“, – tikino V.Lekevičius, kurio nuomone mokestis agentams buvo teisingas ir pretenduoti į dalį šių pinigų „Tauras“ neturėtų.

Rygoje įsikūrusios agentų įmonės, kuriai pervesti pinigai, vadovo teisme taip ir nepavyko sulaukti, nors šis buvo kviestas kelis kartus. Teismas nusprendė nebeatsižvelgti į prašymus agentą Konstantiną Nefiodovą kviesti pakartotinai, esą kelių kvietimų jau pakako.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką