Nuostabus L.Modričiaus smūgis ištempė kroatus į atkrintamąsias

Pasaulio vicečempionė Kroatija laviravo ant labai pavojingos ribos, tačiau komandą ir vėl ištraukė jos talismanas Luka Modričius. Antradienio vakarą kroatai „Euro 2020“ D grupės rungtynėse Glazge 3:1 nugalėjo škotus ir prasmuko į atkrintamąsias.

Vietą aštuntfinalyje kroatams garantavo tik pergalė ir ją Balkanų šalies komanda pasiekė, o vakaro didvyriu tapo puikų įvartį įmušęs ir rezultatyvų perdavimą atlikęs L.Modričius.

D grupėje kroatai užėmė antrąją vietą į priekį praleidę anglus, kurie kitame grupės mače 1:0 įveikė Čekiją. Trečioje pozicijoje likę čekai irgi pateko į atkrintamąsias, nes jau dabar pagal rezultatus lenkia visas tris kitų grupių trečias komandas: Šveicariją, Suomiją ir Ukrainą.

Škotai pergalės atveju irgi būtų žengę tolyn, tačiau grupių varžybų etapo didžiuosiuose turnyruose nesugebėjo peržengti vienuoliktą kartą iš eilės.

Kroatų varžovas aštuntfinalyje paaiškės trečiadienį, kai savo rungtynes sužais E ir F grupės komandos. Jų laukia kova su E grupės antrąją komanda.

Škotai, kuriems negalėjo padėti koronavirusą pasigavęs Billy Gilmouras, kur kas aktyviau pradėjo susitikimą ir turėjo kelias galimybes pasižymėti, tačiau Che Adamsas savo šansais nepasinaudojo, o tada pasaulio vicečempionai surengė ilgą ataką, po perdavimo į baudos aikštelę Ivanas Perišičius atmetė kamuolį Nikola Vlašičiui ir „Euro 2020“ debiutantas smūgiu pažeme išvedė kroatus į priekį.

Visgi kelti baltos vėliavos kovingi škotai nesiruošė. Baigiantis pirmam kėliniui ilgai užsitęsusi šeimininkų ataka baigėsi Andrew Robetsono perdavimu į baudos aikštelę. Sėkmingai išmušti kamuolio kroatams nepavyko ir pirmas prie jo suskubęs Callumas McGregoras puikiu tolimu smūgiu rezultatą išlygino – 1:1.

Antrajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi Kroatijos rinktinės žvaigždė L.Modričius. Būtent jo nuostabus tolimas smūgis išorine pėdos dalimi 63-ąją minute vėl išvedė kroatus į priekį – 2:1.

78-ąją minutę L.Modričius vėl puikiai pakėlė kampinį ir Ivanas Perišičius galva persvarą įtvirtino.

Kroatija – Škotija 3:1
17' (1:0) Nikola Vlašičius
42' (1:1) Callumas McGregoras
63' (2:1) Luka Modričius
78' (3:1) Ivanas Perišičius