Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 05, 17:54

Favoritų klausimą gvildenęs V.Čeburinas ruošiasi koreguoti varžovų planus

30-ties laipsnių karštis kepino Jerevaną trečiadienio popietę, kuomet Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai atvyko į 1999-siais nužudyto Armėnijos premjero Vazgeno Sargsyano vardu pavadintą stadioną. Čia Lietuvos čempionų laukia viena kertinių dvikovų Konferencijų lygoje, tačiau Vladimiras Čeburinas, tradiciškai, papildomos įtampos aštriais pasisakymais nekėlė.
Vladimiras Čeburinas
Vladimiras Čeburinas / nuotr. Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt

Dar 1935-siais atidarytas ir ne kartą renovuotas stadionas išties leidžia nusikelti į praeitį. Jei Bratislavoje „Žalgirį“ varžovai pasitiko moderniu statiniu, tai Jerevane esančią mūšio vietą juosia senovinių kolonų juosta.

Kolonos stūkso ir spaudos konferencijų salėje, kurioje V.Čeburinas dalinosi mintimis prieš artėjančią akistatą.

Vilniečiai kol kas turi vieną tašką po dviejų mačų, o štai „Pyunik“ ekipa yra surinkusi tris – armėnai namuose sugebėjo 2:0 nugalėti Bratislavos „Slovan“, su kuria „Žalgiris“ išsiskyrė taikiai 0:0.

„Ką galiu pasakyti apie rungtynes... Čia grupių etapas, tie taškai, kuriuos jau pasiekėme, daug lems ir šiose rungtynėse. Manau, kad abi komandos analizavo viena kitą, tad rungtynės bus įdomios. Visi pasirengimai, pasiruošimai, namų darbai – bus įdomu, kaip viskas klostysis“, – kalbėjo V.Čeburinas.

Reikia žaisti taip, kad varžovai pradėtų mąstyti, kaip jiems reikia gintis prieš mus

15min paklaustas, ar rungtynės yra kertinės, strategas ragino nepamiršti, jog Konferencijų lygoje yra likusios dar ketverios.

„Visos komandos stengsis likusias ketverias rungtynes laimėti“, – kaip įprasta be skambių pareiškimų kalbėjo „Žalgirio“ treneris.

nuotr. Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt/Vladimiras Čeburinas
nuotr. Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt/Vladimiras Čeburinas

V.Čeburinas iš Armėnijos žurnalisto sulaukė klausimo apie rungtynių su „Pyunik“ favoritus.

„Manau, kad favoritų čia nėra, – sakė treneris iš Kazachstano. – Varžovai žais namuose, galbūt jie savo aikštėje gali būti vadinami favoritais labiau. Bet išvykos rungtynių faktorius ir sirgaliai mums labai netrukdys.“

Kalbėdamas apie varžovus V.Čeburinas pažymėjo, jog „Pyunik“ mėgsta žaisti agresyvų futbolą, daug atakuoti.

„Reikia žaisti taip, kad varžovai pradėtų mąstyti, kaip jiems reikia gintis prieš mus“, – akcentavo strategas.

Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Vladimiras Čeburinas
Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt nuotr./Vladimiras Čeburinas

„Kaip treneris minėjo, tai gerai organizuota komanda, žaidžia plačiai išsidėsčiusi, daug atakuoja kraštais, bėga į greitas atakas, – sakė Lietuvos čempionų kapitonas Saulius Mikoliūnas. – Tačiau ir mes pasiruošėme gerai. Daugiau koncentruosimės į savo žaidimą. Reikia, kad varžovai neturėtų daug laiko galvoti apie savo atakas.“

„Žalgiris“ kol kas Konferencijų lygos grupių etape įvarčio dar nėra pelnęs.

„Žinoma, be įvarčių nelaimėsi. Problema turi išsispręsti. Tačiau susikuriame progas, tas svarbiausia“, – sakė V.Čeburinas.

S.Mikoliūnas vis dar laukia savo šanso Konferencijų lygoje, kurioje žaisti buvo jo svajonė.

nuotr. Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt/Saulius Mikoliūnas
nuotr. Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt/Saulius Mikoliūnas

„Svajonė yra tokia, kad ten žaistų „Žalgiris“. O kai „Žalgiris“ žaidžia, vidumi jaučiu, kad esu aikštelėje. Nesikoncentruoju į tai, kada išbėgsiu. Man svarbiausia, kad komanda laimėtų. Komanda yra svarbiausia“, – teigė 38-rių veteranas.

Išgirdęs 15min klausimą apie S.Mikoliūno svajonę ir galimą jos įgyvendinimą, V.Čeburinas plačiai nusišypsojo.

„Šansų bus visiems“, – teigė treneris.

„Pyunik“ komandos treneris Egishe Melikyanas prieš rungtynes akcentavo, kad Armėnijos čempionai gerai pasiruošė „Žalgirio“ iššūkiui.

nuotr. Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt/Egishe Melikyanas
nuotr. Elvio Žaldario/fkzalgiris.lt/Egishe Melikyanas

„Nemėgstu kalbėti apie varžovus ir pasakoti detales, – 15min sakė 43-ejų strategas. – Neatskleisiu paslapčių, bet būkite tikri, kad varžovus išanalizavome. Galiu patikinti, kad „Žalgiris“ turi stiprių savybių ir pridarys mums problemų, jei nevykdysime savo plano.“

Treneris pažymėjo du sau pažįstamus „Žalgirio“ žaidėjus Joelį Bopesu ir Renaną Oliveirą, kuriuos treniravo Lvivo klube Ukrainoje.

„Tai individualiai geri futbolininkai, tačiau reikia pabrėžti, kad visų pirma tai gera komanda. Man patinka, kai susitinka dvi panašaus pajėgumo komandos. Daug tikiuosi iš rytojaus“, – sakė specialistas, pridūręs, kad žalgiriečiai gali būti itin pavojingi standartinėse situacijose.

E.Melikyanas patikino, kad jo komandoje traumuotų žaidėjų nėra – visi pasirengę žengti į aikštę ketvirtadienį.

Imago / Scanpix nuotr./Egishe Melikyanas
Imago / Scanpix nuotr./Egishe Melikyanas

„Esame pasiruošę fiziškai, taktiškai ir psichologiškai šioms rungtynėms“, – kalbėjo treneris.

„Pasitikime savimi, tai svarbu, – pridūrė jis. – Reikia tą pasitikėjimą jausti, bet to nepakaks. Buvo taip, kad anksčiau strigome, jautėme spaudimą, aš noriu matyti varžovus stringančius rytoj.“

15min teiravosi trenerio, ar šis mano, kad šios ir kitos savaitės susitikimai su „Žalgiriu“ gali būti kertiniai galvojant apie aukštesnes vietas grupėje, „Pyunik“ treneris teigė, jog „nieko neskaičiavo“.

„Koncentruojamės į rytojų, mums reikia trijų taškų, o tada žiūrėsime tolyn“, – kalbėjo jis.

Rungtynės tarp „Pyunik“ ir „Žalgirio“ Jerevane ketvirtadienį prasidės 19:45 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką