Dabar populiaru
Publikuota 2019 05 30, 11:57

Finansiniai bizūnai „Stumbrą“ veja į nebūtį: atlyginimų nėra, komanda išspirta iš stadiono

Dar prieš metus Kauno „Stumbras“ gynėsi nuo užklupusių kaltinimų dėl žaidėjų laikymo vergystės sąlygomis, bet panašu, kad dabar kauniečiai susidūrė su kur kas rimtesnėmis problemomis nei gyvenimas po kelis viename kambaryje. Virš „Stumbro“ susikaupė itin tiršti finansinių sunkumų debesys, galintys paskandinti klubą.
Kauno „Stumbras“
Kauno „Stumbras“ / Mariaus Vizbaro / 15min nuotr.

15min žiniomis, „Stumbro“ futbolininkai jau tris mėnesius gyvena be atlyginimų.

Nors daugiausiai klube uždirbantys žaidėjai gauna apie 1000 eurų per mėnesį, net ir šios sumos jau kurį laiką nepasiekia futbolininkų sąskaitų.

„Stumbro“ dalininkas Richardas Walshas į 15min kreipimąsi nesureagavo.

Klubo atstovai pakomentuoti situacijos nepanoro ir paprašė atsiųsti klausimus raštu, o vėliau tikino, kad atsakymų gali tekti laukti savaitę ar dar ilgiau.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./A lygos rungtynės: Kauno „Žalgiris“ - Kauno „Stumbras“
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./A lygos rungtynės: Kauno „Žalgiris“ - Kauno „Stumbras“

„Stumbras“ vis dar atranda pinigų autobuso nuomai, kad komanda galėtų nuvykti į rungtynes.

Taip pat žaidėjams vis dar tiekiamas maitinimas, kuris pas daugelį futbolininkų yra numatytas kaip viena iš kontrakto sąlygų.

Nuo šios savaitės pradžios „Stumbro“ ekipa nebeturi galimybės treniruotis NFA stadione, iš kurio buvo išspirta už susikaupusią skolą, kuri, 15min žiniomis, siekia kelias dešimtis tūkstančių eurų.

V.Knyzelio/LFF.lt nuotr./Treniruočių aikštė prie akademijos
V.Knyzelio/LFF.lt nuotr./Treniruočių aikštė prie akademijos

Jei skolos „Stumbro“ klubas nepadengs iki nustatytos datos, NFA stadione rungtynių birželio mėnesį negalės žaisti nei pagrindinė, nei dublerių komanda.

Šią informaciją 15min patvirtino ir UAB „Futbolo stadionas“ vadovas Justas Vilavičius: „Jiems buvo išsiųstas raštas, buvo daug raginimų susimokėti arba bent jau išdėstyti mokėjimą kažkokiu grafiku. Iš pradžių į žinutes išvis nebuvo atsakyta, vėliau buvo susisiekta, bandyta kažką daryti. Sudėliojome atsiskaitymų grafiką, bet jiems tas netiko. Pasakiau, kad, jei neatsiskaitys iki konkrečios dienos, bus tiesiog neįleidžiami į stadioną.“

Pasakiau, kad, jei neatsiskaitys iki konkrečios dienos, bus tiesiog neįleidžiami į stadioną

Ekipą jau paliko vienas lyderių prancūzas Nasro Boucharebas, realu, kad išvyks ir kiti svarbūs žaidėjai: Lucasas Villela, Levanas Matcharašvilis, Matheusas Bissi ar Antonio Belo.

15min žiniomis, futbolininkai yra surašę bendrą teisinį raštą, kuriame reikalaujama sumokėti atlyginimus. Kitu atveju tikėtina, kad futbolininkai tiesiog nutrauks sutartis su klubu dėl kontraktų sąlygų nevykdymo.

Liepą „Stumbro“ futbolininkai turėtų stoti į kovą Europos lygos atrankoje. Beje, dalyvavimas atrankoje įneštų finansinį indėlį į skylėtą it rėtis klubo biudžetą.

Jei griūtis nesibaigs, „Stumbras“ rizikuos užsitraukti ir UEFA nemalonę, mat birželio pabaigoje privalės pateikti naujausius duomenis apie situaciją klube. UEFA, radusi eilučių su skolomis ar skylėmis biudžete, lieptų klubui padengti įsiskolinimus iki rudens ir akylai jį stebėtų.

Nepavykus padaryti ir to, „Stumbro“ lauktų griežtesnės UEFA sankcijos – klubas gali netekti jam priklausančių išmokų ar gauti draudimą kurį laiką dalyvauti UEFA turnyruose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką