15min be reklamos
2022 12 06, 10:46

Įgėlė brazilams dėl šokių po įvarčių, bet jie pateikė atsakymus

Brazilijos futbolininkai šokių ritmu nuskriejo į pasaulio čempionato ketvirtfinalį. Bet tai patiko ne visiems.

Magiškais įvarčiais ir pergale 4:1 prieš Pietų Korėją brazilai pirmadienį nusitiesė lengvą kelią į pasaulio futbolo pirmenybių kitą etapą.

Visus keturis įvarčius jie pelnė aštuntfinalio rungtynių pirmajame kėlinyje, sukūrę karnavalinę nuotaiką ne tik dėl įstabaus grožio atakų, bet ir dėl komandinių šokių, kuriais šventė kiekvieną įvartį.

„Scanpix“ nuotr./Brazilijos futbolo rinktinė šoka po įvarčio.
„Scanpix“ nuotr./Brazilijos futbolo rinktinė šoka po įvarčio.

Bet internete dalis sirgalių pyko dėl to, esą tokiais šokiais brazilai reiškė nepagarbą Pietų Korėjos komandai.

Net garsusis Roy Keane'as, buvęs ilgametis „Manchester United“ ir Airijos rinktinės futbolininkas, garsėjantis kontroversiškais pasisakymais, kritikavo brazilus.

„Negaliu patikėti tuo, ką matau. Niekada neregėjau, kad kas tiek daug šoktų. Atrodė, kad tai būtų „Strickly Come Dancing“ (britų TV šokių šou). Suprantu, kad tai yra kultūros dalis, bet tai – nepagarba varžovui. Buvo keturi įvarčiai ir po kiekvieno jie vis šoko. Vienas šokis ar ką jie ten darė, – viskas gerai. O tada dar įtraukė trenerį. Man tai nepatiko. Nemanau, kad tai gerai“, – komentavo 51 metų airis.

Vienas geriausių žaidėjų pirmadienio vakarą Raphinha atšovė R.Keane'ui.

„Bus problema tiems, kuriems tai nepatinka, nes mes tai ir toliau darysime“, – žadėjo krašto puolėjas, kurio komanda ketvirtfinalyje žais su Kroatija.

Po trečiojo įvarčio į šokį buvo įtrauktas ir Brazilijos rinktinės treneris Tite.

Įspūdingą ataką tiksliu smūgiu pabaigęs Richarlisonas nuvedė visą žaidėjų grupę link trenerio, pakvietęs jį prisidėti.

„Šokis su Tite vienija komandą. Norime šokti iki pat finalo“, – pabrėžė pirmą įvartį pelnęs Vinicius Junioras.

61 metrų treneris teigė, jog bandymai išmokti šokti jam padeda geriau suprasti žaidėjus.

„Jie yra labai jauni, o aš bandau truputį prisitaikyti prie jų kalbos, – sakė Tite. – Jie turi savo kalbą – tai šokis.“

„Scanpix“ nuotr./Brazilijos futbolo rinktinė šoka po įvarčio.
„Scanpix“ nuotr./Brazilijos futbolo rinktinė šoka po įvarčio.

Lėtais žingsneliais futbolininkų apsuptyje judėjęs Tite tikino, kad šokiais brazilai nenori nieko įžeisti. Jis plačiau paaiškino prasmę.

„Aš buvau labai atsargus. Visada bus piktų vaikinų, kurie supras tai kaip nepagarbą varžovui. Paprašiau žaidėjų, kad jie mane truputį paslėptų, – kalbėjo Tite. – Nenoriu, kad kas nors interpretuotų kaip nors kitaip, nei džiaugsmas dėl įvarčio, dėl rezultato, dėl pasirodymo. Tikrai ne dėl pagarbos trūkumo varžovui ar Paulo Bento (Pietų Korėjos rinktinės treneris), kurį labai gerbiu.“

Ir Brazilijos sirgaliai, ir futbolininkai po rungtynių pasiuntė pagarbos žinutę ir savo šalies futbolo legendai Pele, kuris šiuo metu gydosi ligoninėje.

Ir pats Pele iš savo paskyros nusiuntė žinutę.

„1958 metais aš vaikščiojau gatvėmis, galvodamas, kaip išpildyti savo pažadą tėvui. Žinau, kad šiandien dauguma yra ištarę panašius pažadus dėl savo svajonių laimėti pirmąjį pasaulio čempiono titulą. Aš žiūrėsiu rungtynes iš ligoninės ir sirgsiu už kiekvieną iš jūsų. Sėkmės!“ – parašė 82 metų Brazilijos futbolo ikona, pridėjęs nuotrauką, kurioje jaunas vaikšto Švedijoje 1958 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką