Iki sensacijos likus minutei, Japonijos treneris prisiminė „Dohos tragediją“

Prieš 29 metus Hajime Moriyasu su Japonijos futbolo rinktine patyrė „Dohos agoniją“. Tada jis dar pats lakstė aikštėje. Po beveik trijų dešimtmečių specialistas atvedė savo gimtinę į pasaulio čempionato atkrintamąsias.

2010-ųjų pasaulio čempionę Ispaniją nugalėjo Japonija ketvirtadienio vakarą 2:1. Praėjusią savaitę japonai identišku rezultatu tame pačiame „Khalifa“ stadione palaužė ir 2014-ųjų pirmenybių nugalėtoją Vokietiją.

Prieš 29 metus – 1993-siais – Japonijos rinktinė Dohoje žaidė prieš Iraką. Japonai pirmavo 2:1 paskutinėse atrankos rungtynėse, kuriose pergalė buvo žūtbūtinė. Bet tuomet irakiečiai mušė per pridėtą laiką ir palaidojo Tekančios saulės šalies svajones.

H.Moriyasu širdis tada dužo taip pat.

„Likus maždaug minutei iki rungtynių pabaigos, apie tai pagalvojau, – sakė Japonijos treneris po pergalės prieš Ispaniją. – Prisiminiau tą Dohos tragediją.“

Šįkart 54-erių H.Moriyasu auklėtiniai atsilaikė.

„Jaučiu, kad laikai jau pasikeitė, – teigė treneris, kalbėdamas apie agresyvią savo auklėtinių gynybą. – Dabar žaidžiamas kitoks futbolas.“

Japoniška tvarka puikiai pasijjuto, kuomet 34-erių kapitonas Maya Yoshida išgelbėjo komandą nuo įvarčio 90-ąją minutę.

„Mus sumalė per 10 minučių“, – teigė po mačo Ispanijos treneris Luisas Enrique.

Japonų aštuntfinalyje laukia Kroatija, kuri prieš ketverius metus krito pasaulio čempionato finale. Jei japonams pavyktų, jie pasiektų ketvirtfinalį pirmą kartą istorijoje.

„Dovanojame šią pergalę Japonijos žmonėms“, – teigė H.Moriyasu.