Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 24d. 12:02

Kalėdų dovanos idėja: jūsų vakarienė su futbolo garsenybe gali pakeisti likimą

Deividas Česnauskis ir Vytautas Andriuškevičius
Alternatyvaus paramos aukciono nuotr. / Deividas Česnauskis ir Vytautas Andriuškevičius

Artėjant baugiam kalėdinių dovanų paieškų vajui organizacija „Vilnius social club“ jums siūlo išeitį. Per šias Kalėdas šeimos nariui ar draugui padovanokite ypatingą prisiminimą ir prisidėkite keisdami vaikų likimus. Nusipirkę garsių Lietuvos futbolininkų marškinėlius, sportinius batelius ar vakarienę su jais galite padovanoti sudėtingoje aplinkoje augančiam vaikui futbolo treniruotes visam sezonui.

Jau šį šeštadienį „Alternatyvus paramos aukcionas“ bus pristatytas „Piano Man“ bare „Premier“ lygos „Liverpool“ ir „Chelsea“ rungtynių pertraukos metu. Čia galėsite įsigyti JAV futbolo lygoje MLS rungtyniaujančio Vytauto Andriuškevičiaus marškinėlius ir Deivido Česnauskio sportinius batelius. Tačiau gausite daug daugiau nei daiktą.

„Vilnius social club“ jau ketverius metus padeda vaikams iš sudėtingų šeimų keisti savo likimus futbolo treniruotėse.

„Viskas prasidėjo nuo 15 vaikų grupės, dabar jau turime per 60 vaikų. Tiek vaikų reguliariai lanko treniruotes. Svarbu pabrėžti, kad mes nesame būrelis, mes naudojame futbolą kaip socialinio darbo priemonę. Mūsų treniruotėse daug dėmesio skiriama ir bendravimui. Po kiekvienos treniruotės vaikai nurimsta ir analizuoja savo elgesį.

Treniruočių metu būna visko – ir pykčio protrūkių ar liūdesio. Stengiamės su vaikais tai aptarti, kad sustiprintume juos kaip asmenybes. Jie yra iš sudėtingos aplinkos ir ten jiems skiriama nepakankamai dėmesio“, – apie nevyriausybinės organizacijos veiklą kalbėjo Lėšų telkimo ir komunikacijos padalinio vadovė Mariana Sutkienė.

Alternatyvaus paramos aukciono nuotr./Vytautas Andriuškevičius
Alternatyvaus paramos aukciono nuotr./Vytautas Andriuškevičius

Alternatyvus aukcionas

„Alternatyvus paramos aukcionas“ gimė susitelkus „Vilnius social club“ ir „Alternatyviam futbolo klubui“. Nuo rugsėjo bendradarbiavimą pradėjusios organizacijos suko galvas, kaip būtų galima surinkti lėšų ir paremti dar daugiau vaikų.

Taip gimė aukciono idėja – surinkti iš garsių futbolininkų įvairius daiktus ir kalėdiniu laikotarpiu juos parduoti aukcione, o pinigus paaukoti „Vilnius social club“.

Futbolininkams iškart patiko idėja šitaip prisidėti prie „Vilnius social club“ veiklos, apie kurią dauguma iš jų jau buvo girdėję.

Juk galima galbūt daugiau sumokėti už tokią dovaną ir mažiau kavos išgerti.

M.Sutkienė pabrėžia, kad pardavinėjami daiktai bus vertingi: „Tai gali būti marškinėliai su istorija – iš kažkokių ypatingų rungtynių. Juos puoš ir pačių žaidėjų parašai. Tai toks daiktas, kurį galite padovanoti savo draugui ar šeimos nariui Kalėdų proga. Taip pat turėsime ir pramogas – pavyzdžiui, vakarienė su svarbiu futbolo pasaulio žmogumi.“

Organizatoriai nenorėjo išduoti, su kuo suteiks galimybę sėsti prie vieno stalo, tačiau žada, kad tai bus vertinga dovana kiekvienam futbolo mylėtojui.

„Vilnius social club“ paskaičiavo, kad vieno vaiko užsiėmimai kainuoja 15 eurų per mėnesį, todėl, nepagailėję už futbolininko marškinėlius 80 eurų, galite padovanoti visą sezoną futbolo.

„Svarbu, kad žmonės suvoktų, kad jie, pirkdami tą dovaną, dovanoja vaikams futbolo treniruotes. Labai tikiuosi, kad visuomenė prisidės prie tokių socialinių problemų sprendimo. Juk galima galbūt daugiau sumokėti už tokią dovaną ir mažiau kavos išgerti.“

Alternatyvaus paramos aukciono nuotr./Deividas Česnauskis
Alternatyvaus paramos aukciono nuotr./Deividas Česnauskis

Sėkmės istorijos

Dalyvavę paramos aukcione jūs padėsite tokiems vaikinams kaip Valdemaras, kuris per trejus metus praleido tik tris futbolo treniruotes, kaip jis įvardijo, „dėl labai svarbių priežasčių“, nes sirgo, šventė gimtadienį ir statė šiltnamį.

Tai viena iš „Vilnius social club“ sėkmės istorijų. Valdemaras nuo dešimties metų gyveno globos namuose, mama mirusi, o tėčio apskritai nėra matęs, tačiau futbolas neleido jam pasiduoti.

Valdemaras per trejus metus praleido tik tris futbolo treniruotes, nes sirgo, šventė gimtadienį ir statė šiltnamį.

„Futbolas man padeda nenuklysi nuo mano pasirinkto kelio, jis man reiškia labai daug. Aš pats jaučiu, kad pasikeičiau, ne taip išlieju savo emocijas ant kitų, mažiau keikiuosi. Vis tiek dar man sunku kartais valdyti pyktį, pavyzdžiui, atėjo šį sezoną nauji žaidėjai, tai visiškai spiria pro šalį, todėl buvom labai pikti pradžioje, bet praėjo kelios treniruotės ir aš jau pradedu ne pykti, o aiškinti, kaip reikia žaisti“, – įspūdžiais su „Vilnius social club“ dalijosi vaikinas.

Alternatyvaus paramos aukciono nuotr./Futbolo treniruotė
Alternatyvaus paramos aukciono nuotr./Futbolo treniruotė

M.Sutkienė pripažįsta, kad ryškios sėkmės istorijos niekada nebus dažnos, tačiau jie to ir nesiekia.

„Svarbu jiems apskritai pateikti kitokio gyvenimo trajektorijos galimybę. Mes galime pakeisti vaiko kryptį, kuria jis juda. Jeigu tu gimei ir gyveni sudėtingoje aplinkoje, pasirinkimų daug nėra. Ryšys tarp vaikų ir mūsų trenerių yra labai svarbus. Jiems tai suaugęs žmogus, į kurį jie gali atsiremti. Tai gydantis ir ugdantis santykis“, – kalbėjo iniciatyvos organizatorė.

Alternatyvus paramos aukcionas kiekvieną savaitę pasiūlys savo puslapyje penkių daiktų grupes ir taip per keturias savaites parduos net 20 ypatingų dovanų. Pradinės kainos nebus, daiktą gaus didžiausią sumą pasiūlęs aukciono dalyvis. Aukcioną galite sekti šiame puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:26
01:34
01:36

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką