Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 18d. 16:45

Kas sumokės baudą dėl Cristiano Ronaldo gerbėjo įsiveržimą – LFF, sirgalius ar apsauga?

Lietuvio akibrokštas Cristiano Ronaldo nesupykdė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Lietuvio akibrokštas Cristiano Ronaldo nesupykdė

Lietuvos futbolo federacija (LFF) tikisi išsireikalauti atlyginti jau skirtą baudą iš asmenukę su Cristiano Ronaldo per rungtynes Vilniaus stadione panorusio sirgaliaus. Tačiau patyrę sporto teisininkai tuo abejoja.

Incidentas įvyko rugsėjo mėnesį vykusio mačo antrajame kėlinyje, kai ryškiausia Portugalijos rinktinės žvaigždė Cristiano Ronaldo rengėsi palikti aikštę.

Rungtynes stebėjęs vyras tuomet įbėgo į aikštę ir paprašė nusifotografuoti su juo. Netrukus nuo žaidėjo jį atstūmė apsaugos darbuotojai, asmenukės su savo dievaičiu jis taip ir nespėjo pasidaryti.

Netrukus už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą vyras iš policijos gavo 30 eurų baudą.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvio akibrokštas Cristiano Ronaldo nesupykdė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvio akibrokštas Cristiano Ronaldo nesupykdė

Visgi kur kas didesnio kirčio sulaukė LFF iš UEFA. Ketvirtadienį vykusio posėdžio metu nuspręsta lietuviams skirti 10 tūkst. eurų baudą.

LFF atstovai neslėpė, jog šią sumą bus bandoma išsireikalauti iš tvarką pažeidusio vyro. Savo ketinimų federacija neatsisako.

„Kadangi sprendimas paskelbtas tik ketvirtadienį, tai šiuo metu dar svarstome įvairius sprendimo būdus, tarp jų ir pasinaudoti teise sprendimą skųsti (yra numatyta tokia galimybė). Taip pat ketiname susitikti su saugos tarnyba, dirbusia rungtynių metu, bei į aikštę išbėgusiu viešosios tvarkos pažeidėju“, – 15min teigė LFF Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Antanas Martusevičius.

Advokatų kontoros „Primus – Derling“ vyresnysis teisininkas, sporto teisės specialistas, Martynas Kalvelis detaliau apibūdino padėtį.

„Vadovaujantis UEFA drausminėmis taisyklėmis, UEFA organizuojamų rinktinių varžybų atveju federacijos atsako už žiūrovų elgesį net ir tuo atveju, jeigu nėra federacijos kaltės ar aplaidumo, – teigė M.Kalvelis. – UEFA drausminės taisyklės įtvirtina griežtos atsakomybės principą. Šis principas reiškia, kad federacijos atsako už žiūrovų elgesį nepriklausomai nuo kaltės ar aplaidumo nebuvimo ne tik už žiūrovų elgesį stadione ir rungtynių metu, tačiau ir už žiūrovų elgesį už stadiono ribų ir net ne rungtynių metu. Žiūrovo išbėgimas į aikštę Lietuvos – Portugalijos rungtynių metu yra aiškus LFF atliktas UEFA drausminių taisyklių pažeidimas. LFF galimas kaltės klausimas galėtų būti reikšmingas tik sankcijos dydžiui, bet ne pažeidimo faktui. Šiuo atveju LFF dar galėtų pateikti apeliaciją UEFA apeliacijas nagrinėjančiam organui ir vėliau, esant atmestai apeliacijai, teikti skundą Sporto arbitražo teismui, tačiau tikėtis UEFA sprendimo dalyje dėl paties pažeidimo fakto panaikinimo būtų itin sudėtinga.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvio akibrokštas Cristiano Ronaldo nesupykdė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lietuvio akibrokštas Cristiano Ronaldo nesupykdė

Kalbėdamas apie LFF galimybę išsiieškoti sumokėtą baudą iš į aikštę išbėgusio žiūrovo, Martynas Kalvelis pažymėjo: „Nors baudą UEFA sumokėti turėtų LFF, o žiūrovas tiesiogiai jokių sankcijų iš UEFA gauti negali, manyčiau, kad teisinių priemonių LFF išsiieškoti sumokėtą baudą, kuri šiuo atveju galėtų būti vertinama kaip LFF patirta žala, iš žiūrovo tikrai yra. LFF tektų įrodyti neteisėtus žiūrovo veiksmus, kas šiuo atveju galėtų būti tam tikras iššūkis. Be to, egzistuoja ir pačios LFF kaltės klausimas ir jos įtaka. Kitą vertus, LFF gali pasirinkti ir kitą strategiją ir, pavyzdžiui, reikalauti žalos ar jos dalies atlyginimo iš saugos bendrovės, kurios darbuotojai galimai turėjo užtikrinti žaidimo aikštės apsaugą. Taigi, galimybių imtis teisinių priemonių yra, tačiau jų apimtis ir rezultatas priklauso nuo įvairių aplinkybių.“

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką