Kaune lijo garsenybių įvarčiais: Lietuvos futbolo legendos atsilaikė prieš FIFA žvaigždyną

Lietuvos futbolas pasidžiaugė istoriniu vakaru. Pirmą kartą į mūsų šalį pakviesta tiek daug pasaulio futbolo žvaigždžių, kurios šeštadienį vakare Kauno stadione atakavo Lietuvos futbolo legendų komandą, bet jos neįveikė – šventinis mačas baigėsi 2:2.

Kai kurie futbolą jau žaidžia rečiau, kai kurių amžius jau pernelyg solidus kasdien gainioti kamuolį.

Tačiau visi jie buvo dideli meistrai, dabar savaitgaliui sukviesti į Kauną, kur Dariaus ir Girėno stadione pasižiūrėti futbolo dievukų sugužėjo apie 10 tūkst. žiūrovų.

Suprasti akimirksniu

• FIFA legendų komandos sudėtis:
  • 1 – Dida, Julio Cesaras, Michelas Salgado, Roque Junioras, Levanas Kobiašvili, Fabio Cannavaro, Carlesas Puyolis, Youri Djorkaeffas, Ricardo Quaresma, Aldairas, Houssine Kharja, Davidas Trezeguet, Estebanas Cambiasso, Nuno Gomesas, Christianas Karembeu, Antonio Valencia, Serginho, Vincentas Candela.

Pirmą kartą Lietuvoje surengtame FIFA ir Lietuvos legendų mače aikštėje pasirodė daug ryškių futbolo asmenybių, o žiūrovai išvydo keturis įvarčius.

Per pirmą kėlinį, kuris, kaip ir antrasis, truko 30 minučių, Lietuvos futbolo legendų rinktinė leido į aikštę ir brandesnio amžiaus vardus, kaip Arminas Narbekovas ir Stasys Danisevičius, ir dar greitai bėgančius Edgarą Jankauską ar Darvydą Šerną.

Bet įvarčius pelnė po keitimo pasirodę žaidėjai.

Iš pradžių Robertas Poškus galva nukreipė kamuolį į vartus po Edgaro Česnauskio tiksliai pakelto kamuolio.

Pirmą kėlinį įvarčiu baudos smūgiu uždarė Gražvydas Mikulėnas, kurio smūgiuotas kamuolys lietė svečių sienelę, pakeitė kryptį ir įkrito į Julio Cesaro ginamus vartus.

Antrajame kėlinyje jau FIFA garsenybės padidino apsukas ir iškart surengė atakų škvalą prie Ernesto Šetkaus vartų.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Pasaulio futbolo legendų rungtynės su legendiniais Lietuvos futbolininkais

Iš pradžių po lietuvių klaidos Davidas Trezeguet parideno kamuolį Estebanui Cambiasso, o argentinietis smūgiu iš arti sušvelnino rezultatą.

Paskui Nuno Gomesas išlygino rezultatą, atsidūręs atakos smaigalyje ir pramušęs E.Šetkaus pastangas atlaikyti smūgį.

Tai nebuvo didžiausio greičio rungtynės, bet žiūrovai buvo laimingi išvydę garsius žaidėjus, kurių amžius svyravo nuo tik karjerą baigusių iki 66 metų S.Danisevičiaus ar 65 metų Algio Mackevičiaus.

Varžovų gretose ypač ryškus buvo buvęs Ispanijos rinktinės ir „Barcelona“ gynėjas Carlesas Puyolis, sumaniai tvarkęs gynybą.

Įsiminė ir Michelio Salgado reidai pirmajame kėlinyje, kai nuo kelių svečių išpuolių apsaugojo vartininkas Paulius Grybauskas.

Lietuvos futbolo 100-mečiui skirtame renginyje tituluotų žaidėjų netrūko abiejose komandose – pasaulio čempionų FIFA legendų komandoje ir olimpinių čempionų bei Čempionų lygos nugalėtojų Lietuvos rinktinėje.

• Lietuvos futbolo legendų sudėtis:
  • Paulius Grybauskas (V), Ernestas Šetkus (V); Georgas Freidgeimas, Rolandas Džiaukštas, Viačeslavas Sukristovas, Tadas Kijanskas, Andrius Skerla, Arvydas Janonis, Tomas Žvirgždauskas, Deividas Česnauskis, Stasys Danisevičius, Stasys Baranauskas, Edgaras Česnauskis, Valdas Ivanauskas, Tomas Danilevičius, Tomas Ražanauskas, Darvydas Šernas, Edgaras Jankauskas, Arminas Narbekovas, Igoris Morinas, Darius Maciulevičius, Andrius Velička, Gražvydas Mikulėnas, Rimantas Žvingilas, Ignas Dedura, Marius Stankevičius, Arūnas Klimavičius, Algis Mackevičius, Donatas Vencevičius, Robertas Poškus, Raimondas Žutautas, Aurelijus Skarbalius, Mantas Savėnas, Saulius Mikalajūnas.
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Pasaulio futbolo legendų rungtynės su legendiniais Lietuvos futbolininkais

Dalis užsienio įžymybių atskrido į Lietuvą penktadienį vakare, bet nepasižymėjo šnekumu.

Bet šeštadienį jų laukė ir šventinės rungtynės, ir šventinė vakarienė po jų „Radisson Hotel Kaunas“ viešbutyje.

15min sekė šeštadienio rungtynių, kurios truko du kėlinius po 30 min., eigą:

Antrasis kėlinys: mačas baigėsi 2:2

60 min. Logiškas rezultatas, nors svečiai atliko 8 smūgius į vartus, o lietuviai – 6. Į vartų plotą FIFA žvaigždės pataikė 5 kartus, o mūsiškiai – 3.

60 min. Svečiai pasiuntė kamuolį į vartus, bet teisėjai su G.Mažeika priešakyje nusprendė negadinti rezultato (2:2) ir užfiksavo nuošalę.

47 min. V.Ivanauskas pasirodė pirmą kartą aikštėje, bet sužaidė tik kelias minutes.

45 min. E.Šetkus išgelbėjo Lietuvos komandą nuo dar vienos pavojingos svečių atakos.

40 min. Įvartis! N.Gomesas išlygino rezultatą. Per greitą išpuolį 47 metų portugalas sulaukė perdavimo ir taikliu smūgiu E.Šetkui tarp kojų pasiuntė kamuolį į tinklą. Rezultatas tapo 2:2.

33 min. Įvartis! FIFA legendos sušvelnino rezultatą (1:2), kai surengė atakų šturmą. Po dviejų pavojingų atakų patys lietuviai suklydo išmušdami kamuolį nuo vartų ir tuo pasinaudojo svečiai: Davidas Trezeguet parideno kamuolį E.Cambiasso, o šis iš arti pasiuntė žaidimo įrankį į E.Šetkaus ginamus vartus.

31 min. Dar vienas garbaus amžiaus legendinis futbolininkas aikštėje – 65 metų A.Mackevičius, legendinis žalgirietis.

Pirmasis kėlinys: Lietuva pirmauja 2:0

30 min. Žaidimas permainingas, bet kėlinio pabaigoje du lietuvių įvarčiai pradžiugino mūsų komandą ir sirgalius Kauno stadione. Bet lietuvių vartininkas P.Grybauskas irgi daug prisidėjo, kad rezultatas būtų teigiamas.

30 min. Įvartis! Lietuvos legendos pirmauja 2:0, kai G.Mikulėnas pelnė antrąjį mūsų legendų įvartį. R.Poškus peršoko kamuolį, o 49 metų puolėjas G.Mikulėnas atliko baudinį, kamuolys palietė varžovų gyvatvorę, pakeitė kryptį ir nusileido į tik šyptelėti spėjusio J.Cesaro vartus.

27 min. Įvartis! Kraštu išvestas E.Česnauskis atliko puikų perdavimą, o iki tol svečių gynybą kontroliavęs C.Puyolis nebespėjo prie R.Poškaus – 44 metų puolėjas netrukdomas galva pasiuntė kamuolį į vartus.

24 min. FIFA legendų atakos pavojingesnės, o A.Valencia reidą kraštu sugėrė vartininkas P.Grybauskas.

Prieš tai jis atlaikė ir vienas prieš vieną iššokusio Y.Djorkaeffo ataką.

18 min. Pasipylė keitimai. Keisti žaidėjus galima be ribojimų, tad įvairaus amžiaus žaidėjų turinčių komandų treneriai – B.Zelkevičius ir A.Grantas tuo laisvai naudojasi.

15min. Įpusėjo pirmasis kėlinys. Greičiai nėra dideli, bet gražių perdavimų ir žaidimo skaitymo situacijų netrūksta.

10 min. A.Klimavičius be didesnių ceremonijų slysdamas per veją perėmė kamuolį iš G.Infantino.

7 min. Ir Lietuvos vartininkas P.Grybauskas pasirodė visu gražumu, atrėmęs vienas prieš vieną svečių išpuolį.

5 min. Vyriausias mūsų komandos žaidėjas S.Danisevičius pabandė šauti iš toli, bet legendinis 66 metų saugas nebuvo tikslus.

2 min. Pirma lietuvių proga, bet du į priekį nudūmę mūsų legendiniai žaidėjai – E.Jankauskas ir D.Šernas gražios kombinacijos nepabaigė, kamuolį perėmus vartininkui J.Cesarui.

1 min. G.Infantino įvedė kamuolį į žaidimą – FIFA prezidentas pats įsikūrė puolimo pozicijoje.

Kamuolys: mačo kamuolys atgabentas neįprastai – iš dangaus nusileido parašiutininkas, pristatęs kamuolį tiesiai į vidurį aikštės.

Tylos minutė: Prieš mačą futbolo legendos susirinko į aikštės vidurį, kad ir tylos minute pažymėtų labai skaudų praradimą Lietuvos futbolui - penktadienį mirusį Lietuvos jaunimo rinktinės gynėją Edviną Pukinską, neatsigavusį po avarijos.

Rungtynių reglamentas: jos vyks du kėlinius po 30 minučių, o teisėjaus Gediminas Mažeika.

Prieš pat mačą: Į sportinę aprangą įšoko ir FIFA prezidentas G.Infantino, kažkodėl pasirodęs drauge su legendiniais futbolininkais.

Prieš rungtynes: Šventė prasidėjo vejoje šokančiais tautiniais rūbais pasipuošusiais lietuviais ir grupės „The Roop“ daina.

Dariaus ir Girėno stadione laukiama apie 10 tūkst. žiūrovų. Iš viso naujame stadione telpa 15 tūkst.