Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 21:00

Keistų klausimų škvalą atlaikęs P.Malžinskas: „Pasijaučiau lyg kažkur toli praeityje“

Pauliui Malžinskui nepavyko sukurti stebuklo, bet savo jis pasiekė. Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento rinkimuose Tomui Danilevičiui iššūkį metęs Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) vadovas pergalės neiškovojo, tačiau sugebėjo pritraukti bent vieną balsą „iš šalies“ ir išreiškė savo poziciją LFF konferencijos dalyvių akivaizdoje.

6:71 – tokiu rezultatu LFF prezidento rinkimuose T.Danilevičiui nusileido P.Malžinskas, slaptu balsavimu gavęs ne tik 5 balsus iš konferencijoje dalyvavusių VRFS delegatų, bet ir pritraukęs vieną papildomą rinkėją.

15min paprašytas pasidalinti reakcija į rinkiminę konferenciją, VRFS vadovas minėjo pasijutęs lyg praeityje.

„Įdomi reakcija, įdomūs rinkimai, įdomios diskusijos. Kartais buvo jausmas, kad esu kažkur toli praeityje – įdomūs klausimai, tai viską atspindi, – kalbėjo P.Malžinskas. – Jeigu žmonės žiūrėjo tiesioginę transliaciją, gali pamatyti, kur yra mūsų futbolas, kur yra mūsų konferencijos dalyviai. Mums dar labai ilgas kelias, mes kažkur toli praeityje.“

Mums dar labai ilgas kelias, mes kažkur toli praeityje

Vilniaus futbolo vadovas interviu po rinkiminės konferencijos davė net kiek prikimęs. Akivaizdu, kad balsą P.Malžinskas prarado po 45 minutes trukusio LFF konferencijos dalyvių klausimų, pastebėjimų ir kritikos škvalo, kurį jam teko atremti atsišaudant kartais ir į vargiai argumentais pagrįstus kirčius.

„Reikėjo daug kalbėti, beveik visą valandą atsakinėti į dalyvių klausimus. Buvo įvairių, keistų klausimų. Balsas nuo ilgo kalbėjimo tikrai prikimo – nėra lengva“, – guodėsi P.Malžinskas.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Lietuvos futbolo federacijos rinkiminė konferencija
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Lietuvos futbolo federacijos rinkiminė konferencija

– Tie klausimai, kurie jums buvo užduoti. Ką jūs išgirdote? Apie ką visa tai buvo?15min paklausė P.Malžinsko.

– Apie nieką, apie praeitį. Buvo kažkokie asmeniškumai, senos istorijos. Tas, kas buvo, tas, kas galbūt buvo. Neišgirdau absoliučiai nė vieno klausimo apie esmę – ar klubai turi būti nariais, neišgirdau nė vieno klausimo apie sporto arbitražą. Nebuvo klausimų apie esminius dalykus – vien tik detalės, asmeniškumai, nuoskaudos. Buvau apkaltintas ir kažkokiais dalykais, rezultatų laiku nepranešimu, turbūt dar kai buvau rungtynių inspektorius. Nesuprantami dalykai.

Nebuvo klausimų apie esminius dalykus – vien tik detalės, asmeniškumai, nuoskaudos

– Ką jūs apie visa tai galvojate?

– Tegu žiūrovai galvoja. Yra tiesioginė transliacija, tegu pasižiūri. Man kažką vertinti sudėtinga. Bet aš pasakiau, kad esame toli toli kažkur praeityje ir, deja, ten stovime. Apie kokį futbolo išjudėjimą mes galime kalbėti, apie kokias reformas, kai gyvename 1995-ųjų metų situacijoje, mąstyme, požiūryje? Dabar XXI amžius. Visas futbolas iškeliavęs toli, o mes stovime vietoje.

VIDEO: LFF konferencijos tiesioginė transliacija

– Vis dėlto surinkote 6 balsus. Daug ar mažai?

– Daug, aišku daug. Faktas, kad buvo ir papildomas balsas. Nepamirškite, kad buvo balsų ir iš Utenos futbolo federacijos, kuri boikotavo, nes manė, kad abu kandidatai nebuvo tinkami. Šiandien vėl savo kalboje pasakiau, kad esu pasiruošęs atsiimti savo kandidatūrą, jei tą padarytų ir Tomas. Jeigu jis mato, kad futbolo ateitis turi būti kitokia, jeigu mato, kad futbolas ir jo valdymas turi pasikeisti, tai atsiimkime kandidatūras ir kurkime visiškai naują „namą“. Toks atviras pasiūlymas buvo išsakytas. Utena labai aiškiai išsakė savo poziciją – nevažiuosime į rinkimus, kurių balsavimo rezultatai yra aiškūs.

– Ar tokie rinkimai nenumušė jūsų ūpo toliau vystyti savo planus?

– Ne, atvirkščiai. Matau, kad reikia dar daug kalbėtis, daug dirbti, bet turbūt jau kitokiais būdais, kitokiais metodais. Rankų nenuleisime. Judėsime į priekį, sieksime permainų, bet šiandien gavome žinutę, kad permainų turi būti siekiama kitokiais būdais ir kitu keliu.

– Kokiu?

– Minėjau savo kalboje, kad turi būti politiniai sprendimai. Turi būti Vyriausybės požiūris, politinių partijų ir ministerijų vadovų reakcijos ir atitinkami sprendimai. O jeigu tai neveiks, tai ir pačių FIFA ir UEFA sprendimai. Akivaizdu, kad dabartiniai LFF įstatai neatitinka bendruomenės poreikio. Klubai izoliuoti, o izoliacija dar didėja – LFF šiandien priimti sprendimai dar labiau atribojo, viskas paliekama Vykdomojo komiteto rankose.

Dar kartą noriu akcentuoti – 19 LFF narių, 21 Vykdomojo komiteto narys. Visi LFF nariai yra VK nariai. Tai suponuoja sistemos uždarumą, kontrolę ir visišką nenorą atsiverti kitiems. Patekti į šitą sistemą, joje ką nors keisti nėra jokios galimybės ir tą reikia pripažinti.

– Kaip atsakytumėte į kritiką, kad jūsų kandidatavimas yra lyg pasirodymas prieš Seimo rinkimus?

– Kritikos buvo, bet kad sieksime politinių sprendimų ir veiksime kitais būdais, tą deklaravome jau seniai. Nieko šioje vietoje neslėpėme. Taip, mes sieksime sprendimus daryti per politinę prizmę. Tik valstybė gali sutvarkyti šitą reikalą, tik FIFA ir UEFA gali sutvarkyti šiuos klausimus. Tarp kitko, ir šiandien pabaigoje Arūnas Pukelis paklausė, kokie mūsų tolesni veiksmai, aš jam lygiai tą patį pakartojau – sieksime Vyriausybės įsikišimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką