Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 18:44

T.Danilevičius apie reputacinę LFF krizę: „Nereiktų žiūrėti per vieno žmogaus prizmę“

Būdamas Lietuvos rinktinės kapitonu Tomas Danilevičius prieš stipresnius varžovus džiaugdavosi ir lygiosiomis. Tapęs Lietuvos futbolo federacijos prezidentu klaipėdietis pratinasi prie triuškinančių pergalių – vieną tokių 42-erių buvęs puolėjas pasiekė šeštadienio popietę, kai įtikinamai laimėjo LFF prezidento rinkimus.

Eilinės rinkiminės konferencijos svarbiausias klausimas buvo atsakytas dar gerokai anksčiau.

Didžiosios dalies LFF Vykdomojo komiteto narių ir bene svarbiausio Lietuvos futbolo žmogaus Arūno Pukelio užtarimą turintis T.Danilevičius ramiai laukė prezidento rinkimų, kuriuose jis varžėsi prieš aršios kritikos LFF konferencijoje sulaukusį Paulių Malžinską, atomazgos.

Ją būtų nuspėjęs kiekvienas bent kiek į lietuviško futbolo kuluarus įsigilinęs asmuo – 71 balsą surinkęs T.Danilevičius įtikinamai pranoko likusius 6 balsus susirinkusį P.Malžinską.

„Noriu padėkoti visiems, kurie balsavo, tiems, kurie manimi pasitiki. Manau, kad kartu galime pasiekti apčiuopiamų rezultatų. Ir mes to sieksime, – be vargo laimėjęs rinkimus kalbėjo T.Danilevičius. -Konferencija tikrai buvo ilga, varginanti, bet manau, kad rinkėjai išreiškė savo nuomonę ir dar kartą noriu jiems už tai padėkoti.“

Jam tai bus pirmoji pilna kadencija – 2017-ųjų rudenį prie LFF vairo buvęs futbolininkas stojo iš federacijos pasitraukus tuometiniam prezidentui Edvinui Eimontui.

Tuomet T.Danilevičiui rinkimuose neoponavo niekas, o į LFF prezidento kėdę jis atsisėdo pelnęs visų 83 balsavimo teisę turėjusių LFF narių pasitikėjimą.

Beveik trejus metus futbolo federacijai jau vadovavęs klaipėdietis patikino, kad laiko nuveikti kažką svarbaus dar nebuvo pakankamai ir vardijo, ką ketina keisti pirmosios pilnos savo kadencijos metu.

„Buvo gan trumpas laikas, nes nebuvo pilna kadencija, buvo daug visko – ir iššūkių, ir sunkumų. Manau, kad tikrai ne viską pavyko padaryti, dėl to ir norisi tęsti darbus ir eiti į priekį, – aiškino perrinktas LFF prezidentas. – Kertiniai dalykai, tokie kaip jaunimo futbolas. Investicijos į jaunimo akademijas, į metodikas, naujas trenerių požiūris, investicija į trenerius. Visi galime sutikti, kad kertiniai akmenys yra žaidėjai, treneriai.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Lietuvos futbolo federacijos rinkiminė konferencija
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Lietuvos futbolo federacijos rinkiminė konferencija

Taip pat neužmirškime ir klubų – per tam tikrą laiką licencijavime pasiekėme rezultatų, yra aiškus kriterijai ir A lygos, ir I lygos, ir II lygos klubams.

Taip pat infrastruktūra. Be infrastruktūros nebus kur žaisti, nebus kam žaisti. Viena iš didžiausių ambicijų yra kad šalyje atsirastų kuo daugiau maniežų. Tai duotų treniruočių galimybes žiemą.

Taip, aišku, visi svajojame apie nacionalinį stadioną. Turime pozityvių žinių iš Kauno. Tai yra prestižas, futbolo veidas Europoje. Mums reikia to siekti, eiti ir belstis į Vyriausybę, sakyti, kad stadionas turi būti.

Visi, tiek UEFA, tiek FIFA, dabar šneka apie moterų futbolą. Kitais metais moterų rinktinė jau pradės žaisti atrankinėse varžybose kaip ir vyrai, ne tik mini turnyruose. Ta linkme eisime, nes tai yra ateitis. Kuo daugiau moterų bus futbole, tuo daugiau vaikų bus stadionuose.

Dar vienas iš prioritetų yra sutartos rungtynės. Visada sakiau ir sakysiu, kad esu už skaidrų futbolą, sąžiningą žaidimą. Nepamirškime, kad yra skaidrumas ir viešumas. Visą laiką sakome Vykdomojo komiteto sprendimus, paviešiname, paviešiname savo biudžetą, kaip ir kur jį naudojame. Manau, kad tokiais principais eidami gausime pasitikėjimą iš visuomenės.

Manau, kad keisis rezultatai ir pasitikėjimas vis stiprės. Be rezultatų nėra ir futbolo. Galima kalbėti ilgai ir nuobodžiai, galima teikti gražias programas, bet norisi rezultato.

Ateina mano naujas ketverių metų ciklas, tad norėtųsi apčiuopiamo rezultato.

Visuomenei pateiksime ir strategiją, kuria vadovausimės ateinančius ketverius metus. Prie jos dirbo visa futbolo federacijos administracija, generalinis sekretorius. Prieš tai tikriausiai norėsime turėti bendrą diskusiją visos bendruomenės, nes tai ne vien prezidento, bet Lietuvos futbolo strategija. Be Lietuvos futbolo žmonių ir bendruomenės nebuvo įmanoma įgyvendinti tos strategijos.

Tikslai yra aiškūs, noras yra didelis, neužgesęs. Stengsiuosi daryti viską, kas yra mano jėgoms, ir dirbti Lietuvos futbolui.“

Išsirinkus prezidentą, LFF netrukus spręs ir viceprezidentų klausimą.

Pasikeitus federacijoms įstatams, jie bus renkami kiek kitaip – nuo šiol viceprezidentus iš Vykdomojo komiteto narių tarpo rinks patys VK nariai.

Iki šiol LFF viceprezidentais dirbo Vidmantas Butkevičius, A.Pukelis ir Gediminas Daukšys.

Pagal naują įstatų redakciją, tai persikėlė į Vykdomąjį komitetą. Kaip ir anksčiau, bus renkama iš Vykdomojo komiteto narių, bet dabar juos ir rinks pats Vykdomasis komitetas.

„Visi Vykdomojo komiteto nariai gali siūlyti kandidatus į viceprezidentus“, – paaiškino T.Danilevičius.

Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Lietuvos futbolo federacijos rinkiminė konferencija
Ernestos Čičiurkaitės / 15min nuotr./Lietuvos futbolo federacijos rinkiminė konferencija

Šalies futbolo galva per artimiausius metus tikisi keisti ir požiūrį į federaciją.

Kartu su praeityje nusikalstamo pasaulio kontekste šmėžavusio A.Pukelio atėjimu į federaciją LFF patiria nemenką reputacijos krizę, tačiau T.Danilevičius tikina esą nereiktų į svarbiausią šalies futbolo organą žvelgti per vieno žmogaus prizmę.

„Tikrai nedžiugina tokia nuomonė, kuri, tikriausiai, nėra nukreipta į konkrečius darbus. Minėjau, kas buvo užsibrėžta per pastaruosius dvejus metus, kas buvo atlikta. Manau, kad tai reikėtų vertinti ir keisti.

Nereiktų žiūrėti per vieno žmogaus prizmę. Futbolas nėra vienas žmogus. Tikrai manau, kad kolektyvas, kuris susiformavęs, ir administracija bei Vykdomasis komitetas nori, kad būtų priimti tik teisingi sprendimai, kad futbolas klestėtų. Tam tikri žingsniai jau yra padaryti, tą sakiau ir per kalbą konferencijoje.

Manau, kad reikia tėvynę mylėti darbais, o ne žodžiais“, – kalbėjo perrinktas LFF prezidentas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

01:53
23:12
01:41

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką