L.Messi vedama „Barca“ – atkrintamosiose, „Liverpool“ ištraukė lygiąsias

Trečiadienio vakarą UEFA Čempionų lygoje baigėsi grupių etapo penktasis turas. Po jo vietą aštuntfinalyje užsitikrino „Barcelona“.
Lionelis Messi
Lionelis Messi / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Iki trečiadienio vietas Čempionų lygos atkrintamosiose buvo užsitikrinę „Paris Saint Germain“, Madrido „Real“, Miuncheno „Bayern“, Londono „Tottenham Hotspur“, „Manchester City“ ir Turino „Juventus“ klubai.

E grupė

Titulą ginantis „Liverpool“ klubas vėl turėjo kaip reikiant paplušėti E grupės sunkiasvorių akistatoje su „Napoli“, bet galiausiai pasiekė bent lygiąsias – 1:1.

21-ąją minutę Driesas Mertensas išvedė svečius į priekį, o 65-ąją minutę po Jameso Milnerio pakelto kampinio galva rezultatą išlygino Dejanas Lovrenas.

Nors „Napoli“ žaidėjai apeliavo į teisėją, kad kroatas smūgiuodamas stumtelėjo D.Mertensą, VAR peržiūra sprendimo nepakeitė.

Kitame grupės mače „Salzburg“ 4:1 svečiuose nukovė „Genk“ futbolininkus ir taip pat vis dar turi neblogus šansus patekti į atkrintamąsias. Tiesa, paskutiniame mače austrams reikia namuose nugalėti Liverpulio ekipą.

Vieną įvartį trečiadienį „Salzburg“ įmušė ir šio sezono Čempionų lygos sensacija – devyniolikmetis Erlingas Brautas Haalandas. Norvegas dabar yra pasižymėjęs aštuonis kartus ir tik dviem įvarčiais atsilieka nuo absoliutaus klasifikacijos lyderio Roberto Lewandowskio.

Šeštajame ture „Salzburg“ namuose priims „Liverpool“, o „Genk“ svečiuosis Italijos pietuose.

„Liverpool“ – „Napoli“ 1:1
21' [0:1] Driesas Mertensas
65' [1:1] Dejanas Lovrenas

„Genk“ – „Salzburg“ 1:4
43' [0:1] Patsonas Daka
45' [0:2] Takumi Minamino
69' [0:3] Hwangas Hee-Chanas
85' [1:3} Mbwana Samata
87' [1:4] Erlingas Brautas Haalandas

1. Liverpool 5 3 1 1 11:8 10
2. Napoli 5 2 3 0 7:4 9
3. Salzburg 5 2 1 2 16:11 7
4. Genk 5 0 1 4 5:16 1

F grupė

F grupėje pirmąją vietą ir bilietą į kitą etapą užsitikrino „Barcelona“, laimėjusi ketverto lyderių akistatą namuose prieš Dortmundo „Borussia“ 3:1.

Katalonus į priekį vedė Lionelis Messi, 29-ąją minutę atlikęs rezultatyvų perdavimą Luisui Suarezui, o po dviejų minučių pats padidinęs persvarą.

67-ąją minutę argentinietis atliko perdavimą jau kitam puolėjui Antoine'ui Griezmannui ir šeimininkai pradėjo triuškinti varžovus.

Paguodos įvartį svečiams 72-ąją minutę pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Jadonas Sancho.

Šiuo vokiečių kluptelėjimu pasinaudojo Milano „Inter“, svečiuose tik pačioje rungtynių pabaigoje Romelu Lukaku ir Lautaro Martinezo įvarčiais pralaužęs Prahos „Slavia“ gynybą – 3:1.

Paskutiniame ture „Borussia“ namuose priims čekus, o „Inter“ savo aikštėje egzaminuos „Barcą“.

„Barcelona“ – Dortmundo „Borussia“ 3:1
29' [1:0] Luisas Suarezas
31' [2:0] Lionelis Messi
67' [3:0] Antoine'as Griezmannas
71' [3:1] Jadonas Sancho

Prahos „Slavia“ – Milano „Inter“ 1:3
19' [0:1] Lautaro Martinezas
37' [1:1] Tomašas Součekas
81' [1:2] Romelu Lukaku
87' [1:3] Lautaro Martinezas

1. Barcelona 5 3 2 0 7:3 11
2. Inter 5 2 1 2 8:7 7
3. Borussia 5 2 1 2 6:7 7
4. Slavia 5 0 2 3 3:7 2

G grupė

G grupėje vos visų kortų nesumaišė autsaiderė Lisabonos „Benfica“.

Portugalai iki 89-osios minutės svečiuose pirmavo prieš lyderį „RB Leipzig“, bet švedas Emilis Forsbergas sugebėjo dviem įvarčiais išplėšti tašką – 2:2.

Šeštajame ture „Benfica“ savo aikštėje priims „Zenit“, o „Lyon“ kausis su „RB Leipzig“

„RB Leipzig“ – Lisabonos „Benfica“ 2:2
20' [0:1] Pizzi
59' [0:2] Carlosas Vinicius
89' [1:2] Emilis Forsbergas
90+6' [2:2] Emilis Forsbergas

1. RB Leipzig 5 3 1 1 8:6 10
2. Zenit 5 2 1 2 7:6 7
3. Lyon 5 2 1 2 7:6 7
4. Benfica 5 1 1 3 7:11 4

H grupė

H grupės lyderio poziciją vėl užėmė Amsterdamo „Ajax“ futbolininkai, svečiuose 2:0 palaužę „Lille“.

Nepaisant pergalės ir pirmosios vietos, olandai dar neturi kelialapio į atkrintamąsias, nes paskutinę varžybų dieną namuose egzaminuos dviem taškais atsiliekančią „Valencia“, o taip pat dviem taškais mažiau turinti „Chelsea“ savo stadione kausis su „Lille“.

„Lille“ – Amsterdamo „Ajax“ 0:2
2' [0:1] Hakimas Ziyechas
59' [0:2] Quincy Promesas

1. Ajax 5 3 1 1 12:5 10
2. Valencia 5 2 2 1 8:7 8
3. Chelsea 5 2 2 1 9:8 8
4. Lille 5 0 1 4 3:12 1