Lemiamas Čempionų lygos mūšis Varšuvoje baigėsi ukrainiečių apmaudu

UEFA Čempionų lygos trečiadienio vakaras prasidėjo dviem F grupės susitikimais, po kurių paaiškėjo pirmos ir antros vietos likimas. Jas išsidalino Madrido „Real“ ir „RB Leipzig“ klubai.
Christopheris Nkunku švenčia įvartį
Christopheris Nkunku švenčia įvartį / Scanpix/IMAGO/Picture Point LE nuotr.

Tiesioginėje kovoje dėl patekimo į turnyro aštuntfinalį triuškinančią pergalę pasiekė „RB Leipzig“ klubas.

Marco Rose auklėtiniai Varšuvoje, kur namų rungtynes dėl Rusijos pradėto karo Ukrainoje yra priverstas žaisti Donecko „Šachtar“ klubas, 4:0 nugalėjo ukrainiečių ekipą ir su 12 taškų užėmė antrą vietą grupėje.

„RB Leipzig“ į priekį išsiveržė jau 10-ą minutę. Greitoje atakoje Timo Wernerio smūgį sugėrė vartininkas, bet antru bandymu Christopheris Nkunku sugebėjo pasižymėti.

Įvartį prancūzas atšventė netradiciškai – išsitraukdamas iš kojinės ir pripūsdamas raudoną balioną.

Skirtumą padvigubino vokiečiai vos prasidėjus antrajam kėliniui. 50-ą minutę Andre Silva prakišo kamuolį tarp vartininko ir virpsto bei pastūmė Leipcigo ekipą dar arčiau Čempionų lygos aštuntfinalio.

Galutinai ukrainiečių viltis „RB Leipzig“ sunaikino antrojo kėlinio viduryje. Iš pradžių, 62-ą minutę, pasižymėjo Dominikas Szoboszlai'us, o 68-ą minutę vos pasirodęs aikštėje pirmu prisilietimu prie kamuolio įvartį pelnė ir Dani Olmo.

6 taškus surinkę „šachtininkai“ grupėje liko treti ir tęs sezoną UEFA Europos lygoje.

Įdomu tai, kad pirmąjį tarpusavio susitikimą Leipcige „Šachtar“ klubas buvo laimėjęs net 4:1, tad lemiamose rungtynėse jam būtų užtekę pergalės bent vieno įvarčio skirtumu.

Pirmąją vietą F grupėje užėmė Madrido „Real“, namuose pasismaginęs prieš Glazgo „Celtic“ – 5:1.

Nugalėtojų vardą ginantys „karaliai“ jau prieš tai buvo užsitikrinę vietą aštuntfinalyje, bet tam, kad užimtų pirmąją vietą, jiems dar reikėjo laimėti prieš Škotijos čempionus.

Tą Carlo Ancelotti auklėtiniai padarė įtikinamai. Jau per pirmąsias 20 minučių į „Celtic“ vartus buvo skirti du baudiniai – juos realizavo Luka Modričius (6 min.) ir Rodrygo (21 min.).

35-ą minutę jau svečiai galėjo pelnyti įvartį nuo 11 m žymos, bet šansu nepasinaudojo Josipas Juranovičius.

Galiausiai, antrajame kėlinyje „Real“ oponentus baudė net triskart – kas 10 minučių mušė Marco Asensio (51 min.), Vinicius Junioras (61 min.) ir Federico Valverde (71 min.).

Paguodos įvartį „Celtic“ pelnė Jota (84 min.).

13 taškų surinkęs „Real“ laimėjo F grupę ir aštuntfinalyje sąlyginai gaus lengvesnį oponentą. „Celtic“ grupėje liko paskutinis – šios komandos tarptautinis sezonas baigtas.