Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 25d. 17:25

LFF Supertaurė: ar nekviesti svečiai iš Panevėžio sugadins įvairiapusiškesnių čempionų vakarėlį?

Joao Martinsas ir Vladimiras Čeburinas
nuotr. „Panevėžio“ ir „Žalgirio“ / Joao Martinsas ir Vladimiras Čeburinas

Šeštadienį pakils naujojo Lietuvos futbolo sezono uždanga. Kaip įprasta, pirmosios oficialios rungtynės vyks dėl titulo – LFF Supertaurės. Praėjusių metų A lygos čempionai su nauju vedliu Vladimiru Čeburinu kovos prieš LFF taurės laimėtoją „Panevėžį“. Prieš pirmąjį sezono iššūkį sostinės komandos vairininkas akcentavo psichologiją, o Joao Martinsas džiaugėsi būdamas vakarėlyje, į kurį jo niekas nepakvietė.

Nekviesti svečiai favoritais laiko varžovus

Vienos lygiosios, vienas pralaimėjimas ir penkios pergalės – tokiu ritmu sezonui ruošėsi „Panevėžys“, nustebinęs skambiu „Kauno Žalgirio“ sutriuškinimu net 5:0.

Tad į Supertaurės mūšį J.Martinso kariai žygiuos pozityviomis nuotaikomis.

„Pirmiausia, noriu pasakyti, kad labai džiaugiuosi čia būdamas, man garbė su Pauliumi (Janušausku – aut. past.) reprezentuoti mūsų klubą. Esame labai laimingi vėl būdami dideliame renginyje, – 15min kalbėjo „Panevėžio“ treneris iš Portugalijos. – Nesame pakviesti į šią šventę, mes laimėjome tam, kad čia būtume. Viskas, kas įvykę, bus praeitis, kai rungtynės startuos. Žinome „Žalgirį“, gerbiame varžovą, žinome daug apie juos, apie jų ilgą istoriją.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Panevėžio“ Panevežys iškovojo LFF taurę
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Panevėžio“ Panevežys iškovojo LFF taurę

Panevėžiečių vedlys neslepia manąs, jog „Žalgiris“ turi daugiau šansų kelti į viršų Supertaurę šeštadienį.

„Bet po teisėjo pirmo švilpuko tai bus nauja istorija, naujos rungtynės. Norime svajoti, daryti viską, kad tai būtų geros mums rungtynes. Galbūt įeisime į istoriją“, – vylėsi J.Martinsas.

Puikų pasiruošimą treneris iš Portugalijos vertina dvejopai, nors pripažįsta, kad prieš sezoną komanda dar daro daug taisytinų dalykų.

„Mūsų priešsezoninis laikotarpis buvo geras, tai gali būti net ir problema, bet turime su tuo susitvarkyti. Turime alkaną komandą. Rungtynes, kurias laimime, laimime todėl, kad aršiai kaunamės. Jei tai pasikeis, tapsime eiline komanda. Visi supranta, kuo esame išskirtiniai. Vyrai ne tik pasitiki savimi dėl gero pasiruošimo, jie myli futbolą, jie supranta idėjas“, – kalbėjo J.Martinsas.

Alberto Skirpsto nuotr./Kontrolinės rungtynės: Marijampolės „Sūduva“ – „Panevėžys“.
Alberto Skirpsto nuotr./Kontrolinės rungtynės: Marijampolės „Sūduva“ – „Panevėžys“.

Strategas neslėpė, kad sudėties branduolio išlaikymas buvo tarpsezonio plano dalis, o tai galėjo lemti ir gerus rezultatus ikisezoninėse rungtynėse.

Žvelgdamas į varžovus, J.Martinsas šypsodamasis priminė, kad jo oponentas Vladimiras Čeburinas dažniausiai laimėdavo tarpusavio dvikovas.

„Gal tik kartą laimėjau prieš jį, kai dar buvau „Stumbre“. Tai laimintis treneris. Svarbiausia, kad jis gali žaisti ne viena kryptimi, jis gali adaptuotis prie komandos, prie situacijų, – komplimentus kolegai žarstė J.Martinsas. – Šiuo momentu jis naudoja kitokią sistemą (nei „Sūduvoje“ – aut. past.), bet tai nieko nereiškia. Mes žinome, kad šis treneris laimi titulus, gerai paruošia komandą ir yra labai protingas. Tikiuosi labai sunkių rungtynių.

15min nuotr./Joao Martinsas
15min nuotr./Joao Martinsas

Galų gale, mes mylime futbolą. Esame laimingi būdami čia, šiame šou, laimingi būdami to dalimi. Mes norime visiems priminti, kad futbolas yra ypatingas, rungtynių baigtys neišsisprendžia vien todėl, nes kažkas stipresnis už kitą ant popieriaus.“

Paklaustas, ar tiesa, jog su komanda jau kurį laiką pluša ir traumų pastaraisiais metais kamuotas vienas talentingiausių Lietuvos žaidėjų Lukas Spalvis, J.Martinsas atskleidė, jog puolėjas išties yra Panevėžyje.

„Man, kaip treneriui, didelė garbė dirbti su tokiu žaidėju. Myliu savo žaidėjus, komandą, jaučiu, kad jis gali atnešti gero. Bet šiuo metu nesu tikras dėl jo prisijungimo, nes yra kitų dalykų, kuriuos reikia išspręsti. Jei šansas ateis, bus didelė garbė. Pamenu, kai šis žaidėjas tarėsi su „Sporting“. Negalėjau įsivaizduoti, kad jis ateityje dirbs su manimi. Jis toli nuo geriausios formos, nežinau, kokis situacija su kontraktu“, – teigė J.Martinsas.

„Scanpix“ nuotr./Lukas Spalvis
„Scanpix“ nuotr./Lukas Spalvis

„Panevėžio“ kapitonas Paulius Januškauskas į šeštadienio mūšį žiūri kaip į galimybę įsirašyti į Lietuvos futbolo istoriją.

31-rių saugas džiaugėsi, kad atvykęs ruoštis sezonui sutiko daug tų pačių veidų, su kuriais užbaigė praėjusio sezono kovas.

Kas labiau norės, kas geriau fiziškai pasirengęs bus, tas turėtų kelti taurę į viršų

„Kai išlaikai branduolį ir grįžti iš atostogų, visi žino, ko iš jų norima, tada pasipildai vienu, kitu stipresniu žaidėju“, – kalbėjo panevėžiečių kapitonas. Jis pridūrė, kad kol kas komanda koncentruojasi tik Supertaurės rungtynėms, tad konkrečių sezono tikslų neįvardino.

„Nusiteikimas, šimtaprocentė koncentracija, – vardino esminius šeštadienio aspektus P.Janušauskas. – Kas labiau norės, kas geriau fiziškai pasirengęs bus, tas turėtų kelti taurę į viršų.“

„Įvairiapusiškesni“ čempionai favoritų etiketės kratosi

V.Čeburinas laimėjo triskart ir kartą krito pasirengimo sezonui cikle. Jis mano, kad šeštadienį tiek „Žalgiris“, tiek „Panevėžys“ sieks parodyti kuo geresnį savo veidą.

Trejus metus iš eilės su „Sūduva“ čempionu tapęs, vėliau metus be darbo pabuvęs, o dabar prie „Žalgirio“ vairo stojęs treneris iš Kazachstano tikisi, kad naujoji jo komanda bus pajėgi ir siekianti tikslų.

„Noriu lankstumo schemose, taktikoje, noriu, kad komanda būtų universali, mobili“, – kalbėjo V.Čeburinas.

Treneris pasakojo, kad matė tik vienerias „Panevėžio“ rungtynes pasirengimo etape, o ir tose jo oponentas J.Martinsas elgėsi gudriai.

nuotr. fkzalgiris.lt/Vladimiras Čeburinas
nuotr. fkzalgiris.lt/Vladimiras Čeburinas

„Matėme vienerias rungtynes prieš „Riterius“, jos vyko Vilniuje. Padarėme analizę. Ne visi žaidėjai jose buvo, Joao Martinsas maskavo ir žaidimo braižą. Tai įprasta praktika tokio tipo rungtynėms. Noriu statyti žaidimą nuo savo komandos, žaisti pirmu numeriu, tačiau vertiname ir varžovus“, – kalbėjo V.Čeburinas.

Jis nesutiko su J.Martinsu, kuris teigė, jog „Žalgiris“ turi daugiau šansų triumfuoti šeštadienį.

„Sunku išskirti, kas pranašesnis. Manau, kad favoritų nereikia išskirti, nes rungtynės priklausys nuo daugybės aspektų“, – sakė „Žalgirio“ treneris.

Joao Martinsas maskavo ir žaidimo braižą. Tai įprasta praktika tokio tipo rungtynėms

Tad kas bus svarbiausia? Kazachas išskyrė pasiruošimą ir taktiką, bet įvardino ir patį svarbiausią dalyką.

„Labai didelis faktorius bus psichologija. Laikau tai esminiu dalyku. Kas labiau norės, tas, greičiausiai, ir nugalės“, – tikino V.Čeburinas.

Įprastai į taurių finalų spaudos konferencijas atvyksta vyr. treneriai ir kapitonai, tačiau šįkart ne Saulius Mikoliūnas, o Mantas Kuklys sėdo prie mikrofono.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Mikoliūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Mikoliūnas

Kodėl?

„Dėl techninių priežasčių“, – tepasakė V.Čeburinas ir kapitono klausimą paliko neatsakytą.

M.Kuklys pasakojo, kad, kaip ir futbolo mėgėjai, laukia sezono starto.

„Prasideda sezonas nuo Supertaurės, tai bus įdomus renginys. Gaila, kad be žiūrovų. Bus niūroka, bet kažkiek prie to pripratome, teks rungtyniauti taip“, – kalbėjo „Žalgirio“ vicekapitonas.

Elvio Žaldario nuotr./Mantas Kuklys
Elvio Žaldario nuotr./Mantas Kuklys

V.Čeburinas garsėja dideliais krūviais savo komandoms ir itin dideliu dėmesiu taktiniam pasirengimui.

M.Kuklys pripažino, kad sunkumų buvo: „Sunku buvo, bet gal tai ir normalu, nes, jei nori gerai pasiruošti, reik daug fizinio krūvio, taktinių niuansų. Gal ir nauja kažkas buvo, bet esame profesionalai, prisitaikome. Priėmėme naujoves, nemanau, kad kažkas bus keisto.“

15min paklaustas, koks šiemet bus „Žalgiris“, M.Kuklys parinko vieną tinkamiausią žodį.

„Įvairiapusiškesnis. Turime ir naujovių, gal dabar negalime pasakoti, bet bus naujų taktinių dalykų“, – kalbėjo saugas.

Jam Supertaurės mūšis jau neturėtų kelti didelės psichologinės įtampos. Kaip sako pats M.Kuklys, daug finalų ir svarbių rungtynių yra žaista per karjerą.

Beje, su trimis įvarčiais saugas yra rezultatyviausias Supertaurės futbolininkas.

„Kaip ir minėjau, kai eini dėl titulo žaisti, nereikia nei motyvacijos papildomos, nei nieko daugiau. Tose rungtynėse gali papildyti kraitį dar viena taure, eini maksimaliai susikaupęs, stengiesi atsiduoti 100 proc. Tokiose rungtynėse nereikia niekuo motyvuoti“, – neabejoja sostinės klubo vicekapitonas.

LFF Supertaurės mūšio pradžia – šeštadienį, 14:35 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

05:56
02:21
03:31:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką