Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 12d. 10:58

Lietuva – Rumunija: žaidėjų ir trenerio įvertinimai

E.Jankauskas ir jo auklėtiniai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Lietuvos futbolo rinktinė

Lietuvos rinktinė po daugiau nei metų pertraukos namuose sugebėjo įmušti įvartį, tačiau jis pergalės neatnešė. Paskutinių sekundžių dramą pralaimėję Edgaro Jankausko auklėtiniai ketvirtadienio vakarą inauguraciniame UEFA Tautų taurės turnyre krito ir trečią sykį – 1:2 nusileidę Rumunijos futbolininkams. 15min vertina mūsų rinktinės futbolininkų bei trenerių darbą šiame mače.

Ernestas Šetkus – 5,5

Rungtynių pradžioje efektingai atmušė kelis varžovų tolimus smūgius, bet rumunams mušant įvarčius neturėjo šansų sukurti stebuklo. Ir nesukūrė. Klaidų nedarė, bet ir lietuvių žaidimas didžiąją rungtynių dalį buvo toks, kad Haifos „Hapoel“ vartų sargui dalyvauti teko tik epizodiškai.

Tuose epizoduose, kai reikėjo, tauragiškis buvo efektingas – antrajame kėlinyje po įspūdingo šuolio atrėmė varžovo tolimą smūgį, atmušė varžovo spyrį žirklėmis per save iš baudos aikštelės, o kartą net palikęs baudos aikštelę kamuolį už šoninės linijos nukreipė galva.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ernestas Šetkus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ernestas Šetkus

Rolandas Baravykas – 5,5

Dešinysis Lietuvos rinktinės gynėjas dvikovą pradėjo kiek išsigandęs. Penkių gynėjų linijoje šios pozicijos futbolininkas varžovams turi kelti daug rūpesčių, taip dvikovos pradžioje nebuvo.

Vaizdas pasikeitė lietuviams perėjus į keturių gynėjų liniją. Būtent tada žalgirietis pradėjo rungtyniauti kur kas aktyviau ir rumunų aikštės pusėje lankytis žymiai dažniau. Antrajame kėlinyje lietuviai savo atakas kur kas dažniau rezgė per dešinį karštą, kuriame rungtyniavo R.Baravykas ir Arvydas Novikovas, o tai daug ką pasako. Nors su reikliuoju rinktinės lyderiu žaisti poroje nėra lengva, R.Baravykas su savo užduotimis tvarkėsi neblogai, o 90-ąją minutę atliko ir puikų perdavimą Nerijui Valskiui, po kurio kamuolio numetimo ilgai lauktą įvartį įsmeigė Artūras Žulpa.

Visgi rumunų pergalingas įvartis irgi krito varžovams išguldžius vidurio gynėjus dešiniajame mūsų krašte, už kurį atsakingas R.Baravykas. Pats žalgirietis šiame epizode taip pat neišsilaikė ant kojų, parkrito ir galėjo tik stebėti, kaip kamuolys spurda mūsų vartų tinkle.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rolandas Baravykas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rolandas Baravykas

Artūras Žulpa – 5,5

Panašu, jog Kostanajaus „Tobol“ futbolininką į gynybos liniją E.Jankauskas stumia ne iš gero gyvenimo. Iš rikiuotės iškritus Edvinui Girdvainiui, Lietuvos rinktinės gynybos grandyje liko tik Lietuvos klubų futbolininkai.

Bandydamas išspręsti chroniškai pasikartojančią rinktinės problemą, į gynybos linijos vidurį treneris bando įnešti kokybės, tačiau panašu, kad įprastu keturių gynėjų taktiniu išsidėstymu mūsiškiams sekasi žaisti kur kas geriau nei penkiais.

Gynybos problemų rungtynių pradžioje A.Žulpa neišsprendė, o kai po praleisti įvarčio buvo pastumtas į aikštės vidurį, pradėjo žaisti kur kas aktyviau ir buvo žymiai labiau matomas.

Jis įmušė ilgai lauktą įvartį, puikiai sustabdydamas ne ypač lengvą kamuolį, pademonstravęs ramybę ir mušęs taip, kad pavydėtų bet kuris puolėjas.

Visgi šaukštu deguto tapo paskutinis epizodas, kai patingėjęs gintis A.Žulpa apmaudžiai paleido Alexandru Maximą, o „Mainz“ saugas meistriškas išguldė lietuvių gynėjus ir pelnė pergalingą rumunų įvartį.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Novikovas ir Artūras Žulpa
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Novikovas ir Artūras Žulpa

Algis Jankauskas – 4,5

Metai daro savo. 36-erių metų veteranas gynybos linijos viduryje tvarkėsi pagal savo galimybes, bet pirmasis įvartis krito iš zonos, už kurią tiesiogiai atsakingi jis ir Linas Klimavičius.

13-ąją minutę būtent Marijampolės „Sūduvos“ gynėjas nesugebėjo kiečiau sužaisti prieš baudos aikštelėje kamuolį gavusį George'ą Tucudeaną. Prie galinės linijos kamuolį pavijęs rumunas atliko perdavimą atgal ir svečiai iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į vartus.

Gynybos funkcijas labiausiai patyręs rinktinės futbolininkas vykdo užtikrintai, bet žaidžia pernelyg atsargiai. Buvo epizodų, kai užuot sužaidęs drąsiai ir paspaudęs priešininką, A.Jankauskas rinkosi atsargų variantą trauktis nuo priešininko.

Rumunams mušant antrą įvartį, techniškasis A.Maximas paguldė veteraną ant vejos, tačiau šiame epizode A.Jankauskas jau tik desperatiškai bandė išsrėbti košę, kurios privirė iki tol rumunui pernelyg daug laisvės davę komandos draugai.

„Scanpix“ nuotr./Algis Jankauskas
„Scanpix“ nuotr./Algis Jankauskas

Linas Klimavičius – 4,5

Keista, kai klube žaidybinės praktikos visiškai pastaruoju metu neturintį futbolininką treneris nuolat leidžia į startinę sudėtį kiekviename mače.

Vilniaus „Žalgirio“ komandoje Valdas Urbonas renkasi kitus futbolininkus, o štai E.Jankauskas panevėžiečiu pasitiki. Visgi daug optimizmo šis stratego sprendimas ir šį kartą nesuteikė. L.Klimavičius tikrai galėjo padaryti daugiau, nei tik suklupęs stebėti, kai 13-ąją minutę Alexandru Chipciu iš kelių metrų iš jo atsakomybės zonos muša pirmąjį rumunų įvartį.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Klimavičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Klimavičius

Vaidas Slavickas – 5

Suvalkietis į mūšį buvo mestas paskutinę minutę, kai traumas jau stovyklos metu patyrė du Lietuvos rinktinės gynėjai Edvinas Girdvainis ir Egidijus Vaitkūnas. Tai buvo akivaizdžiai matyti.

Po traumos atsigaunančiam futbolininkui rungtyniauti sekėsi sunkiai. Jis užpildė kairiojo gynėjo vietą, tačiau savo krašte nieko pavojingesnio sukurti nesugebėjo. Viso mačo metu atrodė blankokai, kelis kartus netiksliai perdavė kamuolį komandos draugams, beveik visos lietuvių atakos ritosi ne per jo, o per R.Baravyko kraštą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaidas Slavickas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaidas Slavickas

Fiodoras Černychas – 5,5

Po traumos žaidusiam komandos kapitonui rungtynės buvo sunkios, bet šį kartą rinktinės lyderis atrodė kur kas šviežesnis ir lengvesnis nei pirmose Tautų lygos dvikovose su Serbija ir Juodkalnija. Maskvos „Dinamo“ futbolininko kokybė aikštėje matoma plika akimi, jam priimant, stabdant ar perduodant kamuolį komandos draugams. 10-ąją minutę jis turėjo puikią progą pasiųsti pustuštį LFF stadioną į euforiją, bet smūgiavo į virpstą.

Nemažą rungtynių dalį futbolininkas priminė vienišą karį, kuris priverstas gana giliai priimti kamuolį, bet atlikti perdavimo neturi kam.

Rungtynių pabaigoje jis buvo pakeistas, E.Jankauskui stengiantis pasaugoti vieną svarbiausių savo figūrų sekmadienį vyksiančiam mačui su Juodkalnija.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Fiodoras Černychas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Fiodoras Černychas

Vykintas Slivka – 5,5

E.Jankauskui patraukus A.Žulpą į gynybos vidurį, V.Slivka rungtynių pradžioje buvo priverstas nusileisti labai giliai į atraminio saugo poziciją, bet su savo užduotimis tvarkėsi gana sėkmingai.

Pirmajame kėlinyje buvo labai pastebimas, dauguma lietuvių atakų buvo „sukama“ per futbolininką, kuris vienas iš nedaugelio šioje rinktinėje nevengia žaisti su kamuoliu, gali švelniai sustabdyti netgi „sunkesnį“ kamuolį ir suranda laiko pakelti galvą bei atlikti perdavimą komandos draugui.

Visgi rumunams mušant pirmą įvartį suteikė oponentams aikštės viduryje pernelyg daug laisvės. Po to ir sekė aštrus perdavimas į baudos aikštelę.

42-ąją minutę turėjo progą iš toli, bet smūgis rumunų vartininkui Ciprianui Tatarusanu problemų nesukėlė.

Visgi antra rungtynių pusė skyrėsi kaip diena ir naktis. Lietuvos rinktinei akivaizdžiai pradėjo trūkti lengvumo, nes V.Slivka pavargo. To paties tempo neretai ant suolo Edinburgo „Hibernian“ klube paliekamam saugui nepavyksta išlaikyti beveik kiekviename rinktinės mače.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vykintas Slivka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vykintas Slivka

Modestas Vorobjovas – 5

Pirmosiomis dvikovos minutėmis „Trakų“ saugas nesunkiai įrodinėjo, kad jis neatsitiktinai vis dažniau įtraukiamas į E.Jankausko taktines schemas. M.Vorobjovas buvo vienas retų rinktinės žaidėjų, kuris drąsiai žaidė prieš kur kas garsesnes pavardes, išlaukdavo ir „išieškodavo“ tinkamo perdavimo.

Visgi antrajame kėlinyje spartos neišlaikė, o iš karto po pertraukos avantiūriškas sprendimas baigėsi prarastu kamuoliu labai pavojingoje zonoje, iš kurios rumunai žaibiškai nuskuodė į ataką. Laimei, įmušti nesugebėjo.

Matydamas, kad jėgų jaunam vidurio saugui pradėjo stigti, E.Jankauskas vietoj M.Vorobjovo į aikštę išleido Mantą Kuklį.

„Scanpix“ nuotr./Modestas Vorobjovas
„Scanpix“ nuotr./Modestas Vorobjovas

Arvydas Novikovas – 6

Vienas lauke – ne karys. Antrajame kėlinyje Balstogės „Jagiellonia“ saugas buvo ypač aktyvus, nevengė dalyvauti beveik kiekvienoje lietuvių atakoje, bet ir rumunai namų darbus buvo atlikę ypač puikiai.

A.Novikovas „lengvomis“ pražangomis buvo stabdomas viso mačo metu dar prieš lietuviams pradedant ataką ir saugui priimant kamuolį, taip rinktinės lyderiui akivaizdžiai neleidžiant žaisti.

Pirmoje rungtynių pusėje A.Novikovas sprendimų ieškojo sunkiai, bet po pertraukos vaizdas aikštėje akivaizdžiai pasikeitė. 66-ąją minutę sukūrė progą F.Černychui, o 79-ąją atliko labai gerą perdavimą Nerijui Valskiui, bet šis iš kelių metrų nepataikė į vartus.

Rungtynių pabaigoje, kai lietuviams akivaizdžiai pradėjo trūkti jėgų, A.Novikovas bene vienas bandė imtis iniciatyvos, kartais ir desperatiškais bei pernelyg avantiūriškais būdais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Novikovas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Novikovas

Darvydas Šernas – 5

Puolėjui šiame mače buvo sunku, nes kamuoliai jo tiesiog nepasiekdavo. Visgi kuo toliau, tuo tampa aiškiau, kad 34-erių metų alytiškio geriausios dienos jau praeityje. Tos sprogstamosios jėgos, kuria dar prieš metus dvejus rinktinėje tryško Darvydas, panašu, nelikę, o skirtingai nei F.Černychui ir A.Novikovui, progą susikurti pačiam puolėjui sudėtinga.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darvydas Šernas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darvydas Šernas

Nerijus Valskis – 5,5

Aikštėje pasirodė 63-ąją minutę, pakeitęs D.Šerną, ir akivaizdžiai pagyvino žaidimą. Už pastarąjį žaidė kur kas aktyviau. Kelis kartus labai sėkmingai priėmė kamuolį ir perdavė jį atgal komandos draugams, nors ir buvo priverstas žaisti atsitraukęs gana giliai. 79-ąją minutę turėjo neblogą šansą po A.Novikovo perdavimo. Nors iki Lietuvos iš Tailando keliavo 22 valandas ir to įprasto Nerijui užtaiso akivaizdžiai trūko, puikus jo epizodas rezultatyviai perduodant kamuolį vienu lietimu lietuviams mušant įvartį, viską atperka.

LFF nuotr./Nerijus Valskis
LFF nuotr./Nerijus Valskis

Mantas Kuklys – 5

E.Jankauskas M.Vorobjovą Mantu keitė mėgindamas gyvinti žaidimą, tačiau dauguma saugo perdavimų sekė atgal. Per gautą pusvalandį niekuo neišsiskyrė. Rumunams mušant pergalingą įvartį galėjo sužaisti aktyviau, o ne tik apatiškai stebėti lemtingos atakos užuomazgas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mantas Kuklys
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mantas Kuklys

Deimantas Petravičius – be vertinimo

Aikštėje pasirodė tik 87-ąją minutę, pakeitęs F.Černychą. Pradėjo ataką ir perdavė kamuolį R.Baravykui, kai lietuviai pelnė savo įvartį.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deimantas Petravičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Deimantas Petravičius

Edgaras Jankauskas – 5

Dar vienos sunkios rungtynės trenerių štabui, po kurių nė kiek nepalengvėjo. Rungtynių pradžioje pasirinktas penkių gynėjų variantas akivaizdžiai nepasiteisino. Per trejas rungtynes šis naujovė iš dalies suveikė tik dvikovoje su serbais. Mačuose su Juodkalnija ir Rumunija lietuviai kur kas komfortiškiau jautėsi žaisdami sau kur kas labiau įprasta 4-5-1.

Žaisti atvirą futbolą su šiuo žaidėjų rinkiniu Lietuvai yra sunku ir tai parodė pirmosios minutės bei po rumunų kontratakos įmuštas pirmasis įvartis. Visgi į praleistą įvartį trenerių štabas sugebėjo sureaguoti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Jankauskas

Lietuviai perėmė iniciatyvą, ilgai žaidė su kamuoliu, probėgšmais lankėsi prie varžovų vartų.

A.Žulpos patraukimas į aikštės vidurį visiškai pasiteisino, tačiau lietuviams įmušus išlyginamąjį įvartį, futbolininkas vėl buvo grąžintas į gynybą ir grįžta prie nepasiteisinusios penkių gynėjų linijos.

Keistas sprendimas, nes lygiosios vargu ar buvo rezultatas, kurio dabartiniame kontekste lietuviai turėjo siekti. Prieš mačą treneris taip pat kalbėjo apie pergalę ir įvarčių medžioklę, bet stresinėje situacijoje priėmė nepasiteisinusį sprendimą, kuris dar ir kainavo labai brangiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

15min iš Gdansko Aktualu

Nužudyto Gdansko mero žmona: žmonėms sunku suvokti, kad neapykanta gali būti tokia didelė

Aktualu

Theresos May vyriausybė nedideliu balsų skirtumu atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo

Aktualu

Laidotuvių procesijos užstatyti Plungės pareigūnai ėmė išrašinėti baudas

Aktualu

„Brexit“: ar po 72 dienų lietuviams teks grįžti namo?

15min iš Dakaro Gazas

Devintasis etapas Dakare: klampus smėlis, gedimai ir iškovota penkta vieta

Interviu 24sek

Buvusį klubą 23 taškais pasveikinusį Roką Giedraitį nustebino sirgalių sutikimas

Verslas

Miesto estetika ir kaimo praktiškumas: dizainerė įrodė, kad tai suderinama

Vardai

„120“ apsiskelbė „Eurovizijos“ atrankos nugalėtojais, bet komisija nuleido ant žemės – skyrė 0 balų

„Ginčas“: lietuvis NBA klubo savininkas – utopija ar realus tikslas?

Gazas

Priešpaskutinis etapas įveiktas: finiše – abu Lietuvos motociklininkai

Aktualu

Šilutės rajone į griovį įvažiavusiame automobilyje nuskendo motina ir mažametė dukra

15min recenzija Kultūra

„Žalioji knyga“: patogi komedija nepatogia tema

24sek

Sėkmės pasigedęs Dainius Adomaitis: apie „Ryto“ klaidas ir nedėkingą lipduką

Mokslas.IT

Advokatas: „Linkomanijos“ byla bus paskutinė – nauja tvarka leis blokuoti svetaines be teismo

Gyvi regionai

Žiemą vilniečius šildo telšiškės siuvami paltai

Verslas

Apsigavo: alytiškė lėktuvo bilietus pirko iš ne kartą baustos įmonės ir susidūrė su bėdomis

Gyvenimas

Dietomis nusivylęs Dmitrijus tapo veganu: atsikratė 30 kg ir įveikė aplinkinių spaudimą

Pasaulis kišenėje

Neskaitę šių patarimų į Pietų Ameriką dar nevažiuokit

Gyvenimas

6 kūdikio kambario dekoravimo klaidos, kurių turėtumėte vengti

24sek

Garsus svečias Vilniuje: dėl „Ryto“ talento atvyko „Raptors“ bosas

Vardai

Keistuoliu vadintas Antanas Nedzinskas dėl svajonės išleido beveik 60 tūkst. eurų

Aktualu

Paskelbti 2019 metų šauktinių sąrašai – pasitikrinkite, ar patekote

Aktualu

Graikijos premjeras A.Cipras laimėjo balsavimą dėl pasitikėjimo

Sportas

Italijos Supertaurę į viršų kėlė Turino „Juventus“

24sek

Nervų karas Vilniuje: pratęsimo neišgyvenęs „Rytas“ krito prieš R.Giedraičio tempiamą ALBA

Naujienos

Auksinio rudens spalvos Europoje

Aktualu

Rusija žada „saugoti“ stačiatikių interesus Ukrainoje, jei kiltų smurto protrūkis

15min tema Aktualu

Gyvūnų globėjai tarpusavyje kovoja skųsdami vieni kitus Veterinarijos tarnybai

Vardai

Linas Adomaitis Kaune atidarė modernią įrašų studiją: tarp svečių – „Ten Walls“ ir būrys žinomų veidų

Aktualu

Baigta nagrinėti Sausio 13-osios byla, nuosprendis – vasarį

Aktualu

Britanijos vyriausybėje bręsta sukilimas dėl premjerės nuolaidų „Brexit“ klausimais

Pasaulis kišenėje

Dilema: Australija ir Naujoji Zelandija – viena ar dvi kelionės?

Gazas

Kauno kelių policijos pareigūnai pataria vairuotojams kelyje negudrauti

Verslas

Advokatas: veiksmai dėl LRT – jėgos ir galios demonstravimas

Aktualu

Prienų rajone apvirto „Hyundai“, viduje liko prispaustas vyras

Aktualu

Indonezijos policija suardė kūdikių kontrabandos tinklą „Instagram“

Sportas

Valstybės pareigūną sumušę Rusijos futbolininkai pasėdės žiauriausiame Maskvos kalėjime

Vardai

Melania Trump: „Esu daugiausia patyčių sulaukiantis žmogus pasaulyje“

Gazas

Žiemos švelnėja, o dviratininkų miestų gatvėse reta, kodėl?

Aktualu

„MG Baltic“ byloje – pertrauka iki lapkričio, kol naujasis Š.Gustainio advokatas susipažins su byla

Gazas

Automobilių slalomo mėgėjai „Bobų vasarą“ ir finalines kovas pasitiks Plungėje

Deuce

R.Balžekas: „Perfrazuojant N.Kesminą – Lietuvos tenisas tokioje duobėje dar nebuvo“

Aktualu

Vokietijoje užsiliepsnojo traukinys, keleiviai nenukentėjo

Aktualu

Pasaulio lietuviai prašo Vyriausybės imtis agitacijos dėl dvigubos pilietybės referendumo

Verslas

Tyrimas: kas šeštas lietuvis artimiausiu metu planuoja keisti būstą

24sek

Kokią žalgiriečių kaukę prieš Eurolygos startą nuplėšė „Rytas“?

Naujieji pusiau požeminiai konteineriai turėjo būti patogūs ir modernūs. Gal tokie ir bus, tačiau kol kas Vilniaus savivaldybė priversta nagrinėti nepatenkintų gyventojų skundus, kadangi konteinerių vietos numatytos vietoj vaikų žaidimų aikštelių, ten, kur statomi automobiliai ar ilgus metus puoselėta veja. Viskas todėl, kad sudarant žemėlapį žmonių niekas net neklausė.
Aktualu

Naujais konteineriais nepatenkinti vilniečiai: savivaldybė tik sako, kad mūsų klauso

Sportas

Savaitgalį: Eurolygos startas, lietuvių akistata Europos turnyre, regbio ir futbolo rinktinės

Verslas

Tabakininkams smogę kriminalistai sulaukė atkirčio: jie žlugdo legalų verslą

Interviu 24sek

„Žalgirio“ kapitonas – apie Eurolygos rekordą, telefonus ir ateitį Lietuvos rinktinėje

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:32
21:00
02:06

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką