Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugsėjo 21d. 13:24

Lietuvos moterų futbolo rinktinės žaidėjos prašys tokio paties atlygio kaip vyrai

Lietuvos ir moterų futbolo rinktinės
15min koliažas / Lietuvos moterų futbolo rinktinė

Lietuvos futbolo žaidėjų sąjungos įkūrėjas Arūnas Klimavičius į Lietuvos futbolo federacijos (LFF) duris belsis su originaliu pasiūlymu. Anot buvusio rinktinės futbolininko, Lietuvos moterų futbolo rinktinės žaidėjos yra vertos tokio paties atlygio kaip ir nacionalinei komandai atstovaujantys vyrai.

„Abi rinktinės reprezentuoja Lietuvos futbolą tarptautiniu mastu, į abi rinktines yra kviečiami geriausi futbolininkai ir futbolininkės, abi rinktinės dalyvauja atrankoje į pasaulio ir Europos čempionatus. Bet yra vienas skirtumas tarp šių rinktinių, moterų rinktinės futbolininkės už kvietimą gauna 2,5 karto mažesnę pinigų sumą.

Džiaugiuosi, kad merginos nesiruošia su tuo taikstytis ir kartu su PFA Lietuva reikalauja, kad vyrų ir moterų gaunamas atlygis būtų vienodas. Vienodus atlygius jau moka Norvegija, Australija, N.Zelandija.

Tikiu, kad šią situacija galima išspręsti be lygių galimybių kontrolieriaus tyrimo.

Žinau, kad kažkas galvoja: „Juk vyrų futbolas populiaresnis ir generuoja didesnes pajamas, dėl to jie ir gauna daugiau“, atsakau – taip, bet minėtos pajamos dažniausiai atsispindi komandos premijose, kurios mokamos už laimėtas rungtynes“, – feisbuke rašo A.Klimavičius.

PFA nuotr./Arūnas Klimavičius
PFA nuotr./Arūnas Klimavičius

Lietuvos futbolo žaidėjų sąjungos prezidentas šiuo metu lankosi pasaulinės futbolininkų asociacijos (FIFPRO) būstinėje Amsterdame.

„Sužinojau, kad 2019-2024m. FIFA į moterų futbolą investuos 1 milijardą dolerių. Todėl supratau, kad į Lietuvos moterų futbolą ateis tokie pinigai, kokių dar niekada nebuvo. Ilgai laukti nereikėjo, 2020.07.28 Ciuriche FIFA prezidentas Gianni Infantino pasirašė „FIFA Covid-19 Relief Plan“, kuriame 1,5 milijono USD parama skiriama kiekvienai futbolo federacijai pasaulyje, iš jų 500.000 USD skirta būtent moterų futbolui, kurie turėjo pasiekti ir LFF. Priminsiu, kad LFF šiais metais Moterų futbolo asociacijai skyrė 134504.56 Eur, todėl drąsiai galiu teigti, kad moterų futbole pinigų bus ir bus labai daug, bet didžiausias klausimas, kaip jie bus panaudoti? Ar yra strategija ir iškelti tikslai? Koks moterų futbolas bus ateityje? Ar nebus taip, kad kol kitos šalys, turėdamos aiškius planus ir strategiją, per 5 metus bus žengusios į priekį, o Lietuvos moterų futbolas liks prie suskilusios geldos ir pradės ieškoti gerųjų praktikų kitose šalyse, kurios tuos pinigus prasmingai panaudojo. Pavyzdžiui, Meksika, kuri visus gautus 1,5 milijono skyrė moterų futbolui“, – savo mintimis dalijasi A.Klimavičius.

Moterų futbolas. Diskriminacija. Pinigai. LFF. 1 dalis. Moterų futbolas Visą praėjusią savaitę, savo laisvą laiką...

Posted by Arūnas Klimavičius on 2020 m. rugsėjo 20 d., sekmadienis

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką