Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 13d. 17:44

Lietuvos moterų futbolui – išskirtinis UEFA dėmesys

Siekiama, kad Lietuvoje moterys ir mergaitės sudarytų 25 procentus visų žaidžiančių futbolą.
LFF.lt nuotr. / Siekiama, kad Lietuvoje moterys ir mergaitės sudarytų 25 procentus visų žaidžiančių futbolą.
Prahoje vykusiame baigiamajame Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) Vykdomojo komiteto posėdyje Lietuvai buvo skirtas ypatingas dėmesys. Įvertinę Lietuvos futbolo strategijoje iškeltus uždavinius dėl moterų futbolo vystymo, UEFA Lietuvos futbolo federacijai (LFF) vienai pirmųjų pažadėjo jau kitais metais tam skirti lėšų.

Čekijoje vykusiame aukščiausio lygio susitikime, buvo patvirtinta trečioji finansinės paramos programos „HatTrick“ dalis, kurioje pagal naują UEFA Moterų futbolo plėtros programą nemažas dėmesys skiriamas moterų futbolui. Parama moterų futbolui numatyta tik nuo 2012/13 metų, bet Lietuva dalį lėšų gaus jau 2011-aisiais, skelbia LFF.lt.

Lietuvos futbolo strategiją 2010-2020 m. UEFA Vykdomojo komiteto nariams pristatęs LFF prezidentas Liutauras Varanavičius akcentavo, jog siekiama, kad Lietuvoje moterys ir mergaitės sudarytų 25 procentus visų žaidžiančių futbolą, o profesionalus klubas turėtų bent 15 komandų, iš kurių bent 2 būtų mergaičių.

„Savo strategiją dar derinsime su naujai kuriamu UEFA moterų futbolo vystymo komitetu. Manome, kad dalis UEFA numatytų lėšų galėtų būti skirta klubų skatinimui kurti mergaičių komandas, kita dalis – varžybų ir turnyrų vykdymui. Tikimės, jog tai bus didelė paspirtis Lietuvos moterų futbolui ir padės jį kilstelti į aukštesnį lygmenį“, –sakė LFF vadovas ir UEFA Vykdomojo komiteto narys L.Varanavičius.

Pagal UEFA Moterų futbolo programą kiekvienai šaliai numatyta po 100 tūkstančių eurų per ketverius metus.

Moterų futbolo plėtros programa – tik dalis vyksiančios „HatTrick III“ finansinės paramos programos. Joje numatyta nuo 2012 iki 2016 metų kiekvienos Europos šalies federacijai skirti lėšų investicijoms ir įvairių įsipareigojimų vykdymui: klubų licencijavimo sistemos įgyvendimui, dalyvavimui žemesnio rango varžybose, UEFA trenerių konvencijoje ir UEFA Masinio futbolo („Grassroots“) chartijoje.

Lietuvoje iki šiol su „HatTrick“ investicinės dalies pagalba buvo vystomas Nacionalinės futbolo akademijos projektas, taip pat pradėtas 10 pilnų matmenų dirbtinių dangų projektas.

Paskutinį kartą šiemet susirinkęs UEFA VK taip pat nusprendė, jog nuo 2012–2015 metų UEFA Europos lygos ir UEFA Čempionų lygos grupių etapo 5 ir 6 rungtynės vyks tomis pačiomis dienomis, patvirtino pasiūlymą 100 rungtynių nacionalinėje rinktinėje sužaidusiems futbolininkams skirti prizus.

UEFA  vadovai apžvelgė ir pasiruošimą 2012 metų Europos futbolo čempionato finaliniam etapui, o jame pasiūlė pratęsti  šiuo metu vykdomą penkių teisėjų eksperimentą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

00:52
08:18
00:59

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką