Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 29, 15:33

Nerijus Kesminas: „Dabartinis Lietuvos futbolas... bagažinėje?“

Lietuvos futbolą supurčiusios permainos ir nulėkusi Valdo Augustino Ivanausko galva ne iki galo sužavėjo apžvalgininką Nerijų Kesminą.
Nerijus Kesminas
Nerijus Kesminas / Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

LFF Vykdomasis komitetas antradienį atleido V.A.Ivanauską ir naujuoju treneriu paskyrė neseniai techninio direktoriaus pareigas pradėjusį eiti Reinholdą Breu.

Pateikiame N.Kesmino nuomonę, kurią jis išsakė feisbuke:

„Valdas Ivanauskas nebetreniruos Lietuvos futbolo rinktinės. Hallelujah? Taip, bet turbūt tik iš dalies. Rinktinės vairuotojo teisės atimtos iš žmogaus, kuris jos vairuoti tiesiog neturėjo. Ir?

„Praradome pusę metų“, – virkauja dabar Lietuvos futbolo federacija. Turėtume paduoti nosinę ašarai nubraukti? Ne. Pirma – jūs praradote ne pusę metų. Gerokai daugiau. Antra – ne mes kalti, kad jūs prašiki...jote laiką.

Ir blogiausia tai, kad blogiausia – ne tai. Blogiausia, kad jokio plano B, panašu, ir vėl nėra. Yra tik kažkoks: „Jeigu ciklo pabaigoje gerai seksis...“. O jeigu ne? Tada, matyt, kaip sako Federacijos prezidentas Tomas Danilevičius, jie vėl sėdės, prieš kirsdami galvą dukart galvos, ir tik kai galva nuriedės nuo ešafoto, susimąstys: o ką toliau darom?

Nebeatsimenu, kurios apsiausties metu dar iki Kristaus gimimo persai rašė laišką apgultiems spartiečiams. Ir turinį silpnai regeneruoju. Ten buvo kažkas tokio: „Jeigu paleisime savo strėles, jos užtemdys saulę, jeigu įeisime į miestą, išžudysime visus“. Na, ir panašus blablabla. Sparta – Lakonija gi – atsakė lakoniškai: „Jeigu“.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Valdas Ivanauskas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Valdas Ivanauskas

Nieko neturiu prieš žodį „jeigu“. Puikus ir naudingas jungtukas. Bet lietuviško futbolo kontekste šio termino pastaruoju metu aiškiai per daug.

Žodžiu „jeigu“ labai patogu dangstyti darbo trūkumus ir net nekompetenciją. Aišku, yra ir kitų abejotinos vertės kozirių. Pavyzdžiui, galima visus įtikinėti, kad rezultatas ateis, tik reikia turėti kantrybės ir lėtais žingsniais judėti pirmyn. Arba sėsti ant leisgyvio kuino, kuris V.Ivanausko neišnešė: matyti pozityvą ten, kur niekas kitas jo nemato.

Bet atmeskime fantazijas, atvirą melą ir sąlyginumus. Paklauskime: kur dabar yra mūsų futbolas? Kita vertus, ir klausti nereikia, nes LFF vadovai patys atsakė: naujojo rinktinės trenerio Reinholdo Breu ir jo futbolininkų tikslas Tautų Lygos turnyro pabaigoje – laimėti namie prieš Farerus ir sužaisti lygiosiomis su Liuksemburgu.

Jei prieš dvidešimt – net prieš dešimt – metų kas nors būtų išsakę tokią ereziją, ne aš vienas būčiau padaręs išvadą, kad žmogaus vieta – palatoje Nr. 6 arba kurioje kitoje tos pačios paskirties patalpoje. Tačiau dabar – kitaip. Liūdna, bet lieka pripažinti, kad dabartinis Lietuvos futbolas... bagažinėje?“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką