Nigerijos futbolininkai – per žingsnį nuo kelialapio į pasaulio futbolo čempionatą

Pasaulio futbolo čempionato atrankos varžybų Afrikos zonos (CAF) trečiajame etape sekmadienį sužaistos dar dvi rungtynės, po kurių per žingsnį nuo 2014-ųjų pirmenybių atsidūrė Afrikos čempionė Nigerija.
Nigerijos futbolininkai, kairėje – Emmanuelis Emenike
Nigerijos futbolininkai, kairėje – Emmanuelis Emenike / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Juodojo žemyno čempionai pirmose rungtynėse sugebėjo 2:1 (0:0) išvykoje palaužti Etiopijos nacionalinę rinktinę, kuri pirmoji išsiveržė į priekį.

Behalu Assefa įvartis 57-ąją minutę išvedė Etiopijos rinktinę į priekį, nors jau pirmajame kėlinyje prie šios ekipos vartų netrūko pavojingų Nigerijos futbolininkų atakų.

B.Assefa smūgis iš pirmo žvilgsnio buvo labiau panašus į perdavimą, tačiau Nigerijos rinktinės vartininkas Vincentas Enyeama kamuolį sugavo šiek tiek už vartų linijos, tad teisėjai įvartį įskaitė. Labai panašioje situacijoje pirmajame kėlinyje teisėjai pasielgė priešingai – Nigerijos įvarčio neįskaitė.

Praėjus tik šiek tiek daugiau nei dešimčiai minučių Emmanuelis Emenike 68 mačo minutę galingu šūviu nuginklavo šeimininkų vartininką Jemalą Tassew ir rezultatą išlygino.

Tas pats futbolininkas jau pačioje rungtynių pabaigoje įmušė ir antrą savo rinktinė įvartį, kai drausmė prie savų vartų praradę Etiopijos futbolininkai užsidirbo 11 metrų baudinį.

Atsakomasis šių komandų susitikimas, po kurio paaiškės kelialapio į pasaulio čempionatą savininkas, Nigerijoje vyks lapkričio 16-ąją.

Kitose sekmadienio rungtynėse Tuniso ir Kamerūno rinktinės išsiskyrė taikiai – 0:0. Šios ekipos lapkričio 17-ą dieną Kamerūne išsiaiškins, kuri pateks į pasaulio čempionatą.

Iš Afrikos žemyno į pasaulio čempionatą pateks penkios rinktinės:

Burkina Fasas – Alžyras 3:2 (atsakomasis susitikimas – lapkričio 19 d.)

Dramblio Kaulo Krantas – Senegalas 3:1 ( atsakomasis susitikimas – lapkričio 16 d.)

Gana – Egiptas (primas susitikimas spalio 15 d., atsakomasis – lapkričio 19 d.)