Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 02 25, 11:55 Atnaujinta 2022 02 25, 12:06

UEFA: Čempionų lygos finalas keliamas į Paryžių, atsisakoma visų rungtynių Rusijos teritorijoje

Europos futbolo vadovai smerkia Rusijos karinius veiksmus Ukrainoje. Penktadienio rytą skubiai surengtas neeilinis UEFA posėdis, kuriame iš Rusijos atimta teisė rengti svarbiausią sezono mačą. Čempionų lygos finalas šiemet Sankt Peterburge neįvyks.
UEFA logotipas
UEFA logotipas / UEFA nuotr.

Jis keliamas į Paryžiaus „Stade de France“ stadioną.

UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas jau aptarė tai su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu.

Sprendimą priėmė UEFA Vykdomasis komitetas. Iš pradžių finalas buvo numatytas Sankt Peterburgo „Gazprom“ arenoje. Finalas bus žaidžiamas gegužės 28 d.

„Stade de France“ stadione 2006 m. jau vyko Čempionų lygos finalas, kuriame susitiko „Barcelona“ ir Londono „Arsenal“.

Imtis priemonių UEFA prireikė po to, kai prieš dvi dienas prasidėjo Rusijos invazija į Ukrainą.

Prancūzų „L'Equipe“ praneša, kad E.Macronas ir A.Čeferinas, laikydamiesi slaptumo, dėl šio projekto derėjosi pastarąsias 48 valandas.

Prancūzijos parama ir palaikymas aukščiausiu lygiu buvo lemiamas veiksnys. A.Čeferinas taip pat norėjo šiuo neramiu laikotarpiu atiduoti Čempionų lygos finalą šaliai (Prancūzijai), kuri pirmininkauja Europos Sąjungai.

Slovėnas ypač vertino ir tai, kad E.Macronas buvo pirmasis Europos valstybės vadovas, kuris pasisakė ir pasipriešino 2021 m. pavasarį dvylikos didžiųjų klubų vykdomam Superlygos projektui.

Taip pat tai, kad Prancūzija šiuo atveju veikė diskretiškai, nedarydama nereikalingo spaudimo UEFA.

„Stade de France“ yra netoli Anglijos, o tai yra privalumas, nes UEFA puikiai supranta, jog didelė tikimybė, kad finale dalyvaus Anglijos klubai.

UEFA vykdomasis komitetas taip pat nusprendė, kad Rusijos klubai ir nacionalinė komanda negalės žaisti Rusijos teritorijoje.

Per visas UEFA rungtynes komandos turės rungtyniauti neutralioje aikštėje. Tas pats ir su Ukrainos komandomis, tačiau dėl saugumo sumetimų, nes šiuo metu šioje šalyje nėra galimybės surengti jokių rungtynių.

Artimiausiomis dienomis gali būti sušauktas naujas UEFA vykdomojo komiteto posėdis, kuriame bus imtasi ir papildomų sankcijų, ypač susijusių su „Gazprom“ sutartimi.

Teigiama, kad UEFA jau pradėjo darbą su šiuo dokumentu, tačiau dar nėra pasirengusi paskelbti jokių pranešimų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką