2022 12 04 /22:19

Anglai sudorojo Senegalą pasaulio čempionato aštuntfinalyje

Garetho Southgate'o vadovaujama Anglijos komanda 3:0 susidorojo su Senegalo rinktine ir prasibrovė į pasaulio čempionato Katare ketvirtfinalį.

Anglijos rinktinė dar niekada pasaulio čempionatuose nepralaimėjo Afrikos komandai, nenutiko tai ir šįkart.

Vidurio gynėjai Johnas Stonesas ir Harry Maguire'as rungtynių pradžioje neišvengė vaikiškų klaidų, tačiau Senegalas jomis nepasinaudojo.

Lėtai startavusios Anglijos puolimo mechanizmas įsisuko ir pasipylė įvarčiai – puikūs, komandiniai įvarčiai.

38-ą minutę Jordanas Hendersonas „uždarė“ Jude'o Bellinghamo perdavimą, o per teisėjo pirmajame kėlinyje pridėtą laiką Harry Kane'as įvarčiu užbaigė kontraataką.

Jam tai pirmasis įvartis šiame turnyre.

H.Kane'as didžiuosiuose turnyruose – pasaulio ir Europos čempionatuose – dabar yra pelnęs 11 įvarčių. Jis aplenkė legendinį Gary Linekerį (10 įvarčių) ir tapo Anglijos rinktinės rekordininku.

57-ą minutę savo įvartį surado ir Bukayo Saka, kaip ir H.Kane'as, mušęs po Philo Fodeno perdavimo.

Beje, anglams šiame mače dėl šeimyninių aplinkybių negalėjo padėti Raheemas Sterlingas.

Anglija kitame etape susikaus su titulą ginančiais prancūzais, kurie rezultatu 3:1 eliminavo Lenkiją.

RUNGTYNIŲ EIGA:

90+4 min. Arbitras skelbia rungtynių pabaigą.

84 min. Famara Diedhiou pavojingai smūgiuoja galva, tačiau paguodos įvarčio pelnyti nepavyksta.

76 min. „Chelsea“ klube žaidžiantis Kalidou Koulibaly pasikarščiuoja ir grubiai sužaidžia prieš H.Kane'ą, taranuodamas šį į nugarą. Senegalo gynėjui rodoma geltona kortelė.

74 min. Pape Mataras Sarras atlieka galingą baudos smūgį, bet šalia vartų.

57 min. ĮVARTIS!!! Bukayo Saka „uždaro“ Ph.Fodeno perdavimą iš kairiojo krašto ir pelno savo trečiąjį įvartį šiame čempionate! [3:0]

54 min. Bukayo Saka turi galimybę didinti skirtumą, bet smūgiuoja šalia vartų.

50 min. Po keitimo pasirodęs Pape Mataras Sarras užsitaiso tolimam smūgiui, bet šauna virš vartų.

45+3 min. ĮVARTIS!!! Teisėjas pridėjo 2 minutes, tačiau joms pasibaigus nestabdė anglų kontraatakos, kurios smaigalyje atsidūręs Harry Kane'as muša savo pirmąjį įvartį turnyre! [2:0]

42 min. Po praleisto įvarčio pasipila Senegalo klaidos, tačiau anglai kelias netikėtas progas iššvaisto.

39 min. ĮVARTIS!!! Anglai muša pirmą rungtynių įvartį! Ph.Fodenas ir H.Kane'as puikiai kombinuoja trumpais perdavimais kairiajame atakos krašte, paleidžia kraštu į priekį Jude'ą Bellinghamą... Šis atlieka žemą perdavimą į baudos aikštelę, o Jordanas Hendersonas vienu lietimu siunčia kamuolį į „Chelsea“ ir Senegalo sargo vartus [1:0].

31 min. Boulaye Dia šauna kaire koja iš dešinio baudos aikštelės krašto!! Jordanas Pickfordas į šoną ištiesta ranka sugeba atremti smūgį. Tuo tarpu anglai atakose nieko pavojingo nesukuria.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Anglija – Senegalas

22 min. H.Maguire'o klaida vos nekainuoja įvarčio... Senegaliečiai nuspėja jo perdavimą ir akimirksniu surezga išpuolį! Smūgiuoja Boulaye Dia, bet Johnas Stonesas šlaunimi blokuoja smūgį. Ismaila Sarras pirmas prišoka prie kamuolio, bet siunčia jį virš vartų...

13 min. Anglija aštriais perdavimais iš kraštų raižo Senegalo baudos aikštelę, tačiau į perdavimus kol kas niekas neatsiliepia.

7 min. Anglija atlika namų darbus standartinėje situacijoje ir sukelia nedidelę sumaištį varžovų baudos aikštelėje. Vis dėlto Senegalas apsigina.

4 min. Boulaye Dia aplenkia Harry Maguire'ą ir įsiveržia į baudos aikštelę, tačiau laiku pagelbsti Johnas Stonesas, išmušdamas kamuolį.

Startinės sudėtys:

Anglija: Jordanas Pickfordas, Kyle'as Walkeris, Johnas Stonesas, Harry Maguire'as, Luke'as Show, Jordanas Hendersonas, Declanas Rice'as, Jude'as Bellinghamas, Bukayo Saka, Harry Kane'as, Philas Fodenas.

Senegalas: Edouard'as Mendy, Ismailas Jakobsas, Abdou Diallo, Kalidou Koulibaly, Youssoufas Sabaly, Pathe Cissas, Nampalys Mendy, Ilimanas Ndiaye, Krepinas Diatta, Ismaila Sarras, Boulaye Dia.

Visas pasaulio futbolo čempionato naujienas kviečiame sekti specialiame 15min puslapyje „Futbolo mėnuo“.