Košmaras Tbilisyje: Gruzija pervažiavo Lietuvos rinktinę

Lietuvos rinktinei draugiškas mačas virto košmaru. Edgaro Jankausko vadovaujama nacionalinė šalies komanda 0:4 išvykoje buvo sutriuškinta Gruzijos.
Gruzija – Lietuva
Gruzija – Lietuva / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Gruzinai nuo pat mačo pradžios ėmė spausti lietuvius prie vartų ir 15-ąją minutę po Giorgio Papunašvilio smūgio išsiveržė į priekį.

Jau 23-ąją minutę Linas Klimavičius, kovodamas dėl kamuolio baudos aikštelėje, petimi įsimušė į savo vartus.

Tas pats L.Klimavičius 32-ąją minutę stumtelėjo varžovą baudos aikštelėje, o teisėjas parodė į 11 metrų žymą. Baudinį realizavo Valerijus Qazaišvilis.

Pirmojo kėlinio košmaras tuo nesibaigė: 40-ąją minutę baudos aikštelėje kamuolį gavęs Giorgis Chakvetadzė turėjo daug laisvės, klaidinančiu judesiu paguldė gynėją ir įkalė ketvirtą įvartį.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gruzija – Lietuva

Antrajame kėlinyje Lietuvos komanda jau žaidė aktyviau, nebeleido varžovams dominuoti ir daugiau įvarčių nepraleido.

Kitas draugiškas rungtynes lietuviai antradienį žais su Armėnija.

Rungtynių eigą aprašė 15min.

Rungtynių eiga. Gruzija 4:0 Lietuva

Antras kėlinys

90 min. Rungtynės baigėsi. Antras kėlinys E.Jankausko auklėtiniams buvo sėkmingesnis, tačiau ir Gruzijos ekipa neatrodė itin motyvuota toliau mušti lietuvius.

88 min. Vaidas Slavickas kietai nugriovė varžovą ir užsidirbo geltoną kortelę.

85 min. E.Šetkus sugavo dar vieną varžovų smūgiuotą kamuolį.

79 min. Dar vienas smūgis į Lietuvos vartus, tačiau E.Šetkus sužaidė patikimai.

74 min. Nors rungtynės – draugiškos, aikštėje netrūksta aistrų. J.Lasickas taranavo Solomoną Kverkveliją, kuris nutarė paauklėti jaunąjį lietuvį. Už kibimą į atlapus gruzinas buvo nubaustas geltona kortele.

72 min. Vietoje D.Šerno aikštėje pasirodė Lietuvos čempionas Karolis Laukžemis, kuriam tai – debiutas nacionalinėje komandoje.

68 min. 20-metis J.Lasickas sukūrė keletą dėmesio vertų epizodų dešiniajame krašte.

65 min. Ovidijus Verbickas aukštai kėlė koją, pataikė į varžovą ir buvo nubaustas geltona kortele.

63 min. D.Šernas pabandė smūgiuoti į vartus, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

60 min. Jaunasis Justas Lasickas pakeitė Arvydą Novikovą.

58 min. Darvydas Šernas neleistinai stumtelėjo vartininką ir užsidirbo geltoną kortelę.

55 min. Otaras Kakabadzė pabandė smūgiuoti iš aštraus kampo, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto.

50 min. Lietuviai po pertraukos stengėsi daugiau palaikyti kamuolį, varžovus pasitiko ankstesnėse jų atakų stadijose ir vaizdas aikštėje kiek šviesėjo.

45 min. Aikštėje pasirodė Mantas Kuklys ir Modestas Vorobjovas. Ant atsarginių žaidėjų suolo sėdo Nerijus Valskis ir Artūras Žulpa.

Pirmas kėlinys

45 min. Pirmas kėlinys buvo lyg blogas sapnas, iš kurio norėtųsi kuo greičiau pabusti. Edgaras Jankauskas per pertrauką turėjo daug darbo.

40 min. Lietuvos komandos gynyba – skylėta it rėtis. Kamuolį baudos aikštelėje gavęs 18-metis Giorgis Chakvetadzė paguldė gynėją ir pelnė dar vieną įvartį – 4:0.

34 min. Dar viena pavojinga ataka prieš Lietuvos rinktinės vartų. Nuošalės išvengę gruzinai bandė sužaisti gražiai, bet viskas baigėsi smūgiu iš tolimos distancijos. Kamuolį sugavo E.Šetkus.

32 min. Į Lietuvos vartus skirtas 11 metrų baudinys. Linas Klimavičius stumtelėjo varžovą baudos aikštelėje, nors pražanga ir neatrodė labai grubi. Smūgį realizavo Valerijus Qazaišvilis. Lietuvių košmaras tęsiasi – 3:0.

25 min. Pirma standartinė situacija prie Gruzijos vartų. Arvydas Novikovas siuntė kamuolį link tolimojo virpsto, bet kamuolys praskriejo virš vartų.

23 min. Po perdavimo iš dešiniojo krašto Linas Klimavičius petimi nukreipė kamuolį į savo vartus – 2:0.

20 min. Prabėgo jau 20 minučių, bet Lietuva dar nesurengė nė vienos solidesnės atakos. Gruzija kontroliavo kamuolį, o, jei prarasdavo, greitai susigrąžindavo.

15 min. Įvartis! Gruzija pasiekė savo. Giorgis Papunašvilis gavo tikslų perdavimą iš kairiojo atakos krašto ir pasiuntė kamuolį į Lietuvos rinktinės vartus – 1:0.

13 min. Pirmas smūgis į Lietuvos vartus. Laimei, Valerijaus Kazaišvilio smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į Ernestą Šetkų ir šis spėjo sureaguoti.

10 min. Pirmosios dešimt minučių priklausė gruzinams, tačiau, nors ir puolė dažnai, rimtų progų pasižymėti aikštės šeimininkai nesukūrė.

6 min. Nemalonus vaizdas. Gruzinas Jano Ananidze susižeidė kelį ir aikštę paliko ant neštuvų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gruzijos rinktinė

Lietuvos rinktinės starto sudėtis: E.Šetkus, V.Slavickas, L.Klimavičius, E.Girdvainis, V.Borovskij, A.Žulpa, O.Verbickas, A.Novikovas, F.Černychas, D.Šernas, N.Valskis.

Atsargoje: V.Černiauskas, E.Gertmonas, A.Jankauskas, J.Januševskij, E.Vaitkūnas, R.Baravykas, M.Kuklys, D.Romanovskis, J.Lasickas, S.Paulius, M.Vorobjovas, K.Laukžemis.

Prieš rungtynes

Mikheilo Meskhi stadionas, kuriame žaidžiamos rungtynės, talpina 27 tūkstančius žmonių, o žiūrovams įėjimas į rungtynes yra nemokamas. Vis dėlto tribūnos nėra užpildytos.

„Laiką stengėmės išnaudoti maksimaliai. Dirbome tiek stadione, tiek prie taktikų lentos. Išsikėlėme sau užduotis, turime keletą naujų susitarimų, bandysime juos įgyvendinti, – prieš rungtynes kalbėjo E.Jankauskas. – Mus labiausiai domina mūsų pačių žaidimas, tobulėjimo kreivė.

Padarėme praėjusio ciklo analizę, žinome savo klaidas, bandysime mažinti jų skaičių, mažinti varžovių smūgių skaičių į mūsų vartus. Aišku, gerai išanalizavome gruzinus, žinome jų stiprybes. Jie mėgsta technišką futbolą, atakuoja, mėgsta laikyti kamuolį, ieško atsidengimų tarp linijų. Tai tikrai pavojinga komanda“.

Dar prieš rinktinės stovyklos pradžią E.Jankauskas lankėsi atsinaujinusioje 15min studijoje. Pokalbį su treneriu galite žiūrėti čia.

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai