2016 07 02 /2016 07 03

Po baudinių serijos į „Euro 2016“ pusfinalį žengė Vokietija

Didžiulė Jerome'o Boatengo klaida antrajame kėlinyje neužkirto Vokietijai kelio į „Euro 2016“ pusfinalį. Vokietijos rinktinė sužaidė su Italija 1:1, tačiau per ilgą baudinių seriją sugebėjo palaužti varžovus 6:5. lemiamą įvartį įmušė Jonas Hectoras, o italų gretose pramušė Matteo Darmianas.
Vokiečių triumfas
Vokiečių triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Atsargiose, tačiau įdomiose lyg šachmatų partija rungtynėse visas 120 minučių dominavo gynyba. Tiesa, vokiečiai daugiau kontroliavo kamuolį, atliko kur kas daugiau perdavimų paskutiniame atakos trečdalyje (299-109), tačiau smūgių abi komandos atliko po 12.

Jau 13-ąją minutę vokiečių gretose teko atlikti priverstinį keitimą. Mačo tęsti negalė šlaunį susižeidęs Sami Khedira, kurį pakeitė Bastianas Schweinsteigeris.

Abi komandos sukūrė po vieną puikią progą pasižymėti baigiantis pirmajam kėliniui, tačiau nei Stefano Sturaro, nei Thomasas Mulleris įvarčių nepelnė.

Antrasis kėlinys prasidėjo vokiečių aktyvesniu žaidimu, o 65-ąją minutę buvo pasiektas įvartis. Tobulas kone prie kampinio vėliavėlės buvusio Mario Gomezo perdavimas į baudos aikštelę įkertančiam Jonui Hectorui, kurio perdavimas lietė italų gynėją, tačiau prie vartų įkirtęs Mesutas Ozilas įmušė įvartį.

Mesuto Ozilo įvartis

Vos po kelių minučių M.Gomezas galėjo intrigą nužudyti, kai ties vartininko aikštelės linija atsidūrė prieš Gianluigi Buffoną, tačiau įmušti nepavyko. Po akimirkos vokietis dėl traumos buvo pakeistas Julianu Draxleriu.

Po įvarčio italai suaktyvėjo, nors treneris keitimų ir nedarė. 77-ąją min. baudos aikštelėje kvailystę iškrėtė Jerome'as Boatengas. Lyg krepšininkas, norintis blokuoti metimą, gynėjas rankomis sustabdė kamuolį, skirtas 11 metrų baudinys.

Jerome'o Boatengo klaida

Leonardo Bonucci stojo prie kamuolio ir puikiu smūgiu į apatinį vartų kampą įmušė įvartį. Vis dėlto gynėjas vėliau nesugebėjo antrą kartą nuginkluoti Manuelio Neuerio per baudinių seriją.

Išlyginamasis įvartis

Neblogų šansų baigiantis laikui turėjo abi komandos, ypač įsiminė J.Draxlerio smūgis per save iš kelių metrų. Atrodė, kad baudinių serijos pratęsimo metu labiau nenori vokiečiai, tačiau ją mušti teko.

Iš viso atlikta 18 smūgių ir vokiečiai laimėjo 6:5. Įdomu, kad prieš pat seriją aikštėje pasirodęs puolėjas Simone Zaza atliko ypač nevykusį smūgį. Nesugebėjo įmušti ir puolėjas Graziano Pelle, o M.Neueris atmušė L.Bonucci ir M.Darmiano bandymus.

Vokiečių gretose M.Ozilas pataikė į virpstą, T.Mullerio smūgį atrėmė G.Buffonas, o lemiamu galėjęs būti B.Schweinsteigerio smūgis skriejo gerokai per aukštai.

Vokiečiai pusfinalyje susitiks su Prancūzijos ir Islandijos rungtynių nugalėtoju. Šiose rungtynėse negalės žaisti antrą geltoną kortelę gavęs Matsas Hummelsas.

Lemiamas smūgis baudinių serijoje

TAIP PAT SKAITYKITE:

15min laida apie „Euro 2016“ – žvelgiantiems giliau: Vokietija – Italija

6 smūgis: E.Giaccherini – yra / M.Hummelsas – yra 3:3

5 smūgis: L.Bonucci – M.Neueris atspėjo pusę ir atmušė / B.Scweinsteigeris – virš vartų 2:2

4 smūgis: G.Pelle – pro šalį / J.Draxleris – yra 2:2

3 smūgis: A.Barzagli – yra / M.Ozilas – virpstas 2:1

2 smūgis: S.Zaza – pro šalį / T.Mulleris – atmuša kamuolį G.Buffonas 1:1

1 smūgis: L.Insigne – yra / T.Kroosas – yra 1:1

Pratęsimas: Vokietija – Italija 1:1 (0:0)

120+1 min. A.Conte keitimas baudinių serijai – vietoj gynėjo G.Chiellini aikštėje pasirodė puolėjas S.Zaza.

119 min. Galimybė M.Ozilui, tačiau saugas smūgiu iš už baudos aikštelės pataikė tiesiai į vartininką

113 min. Puikus G.Pelle perdavimas į baudos aikštelę L.Insigne, tačiau puolėjo smūgis skriejo tiesiai į M.Neuerį.

112 min. B.Schweinsteigeris gavo geltoną kortelę.

108 min. L.Insigne pakeitė Ederį, kuris negalėjo tęsti mačo.

107 min. Smūgis! Prieš pat vartus aukštai skridusį kamuolį J.Draxleris smūgiavo per save, tačiau šiek tiek per aukštai.

103 min. E.Giaccherini baudžiamas geltona kortele už vaidybą.

98 min. Labai atsargus futbolas per pratęsimą, su kamuoliu šiek tiek daugiau buvo vokiečiai, tačiau nė viena komanda įvykių neforsavo.

91 min. G.Pelle – dar vienas geltoną kortelę gavęs italas, kuris negalės žaisti pusfinalyje.

Thomaso Mullerio mimikų šou

Antrasis kėlinys: Vokietija – Italija 1:1 (0:0)

90 min. Geltona kortelė M.Hummelsui – jis negalėtų žaisti pusfinalyje.

89 min. Galingas M.de Sciglio smūgis pažeme sudrebino vartų tinklą, tačiau iš išorinės pusės.

86 min. Italijos rinktinės gretose A.Florenzi pakeitė M.Darmianas.

81 min. Labai pavojinga italų ataka ir puiki perdavimų kombinacija. Smūgiavo G.Pelle, tačiau kamuolį lietė gynyba.

78 min. L.Bonucci stojo prie kamuolio ir meistriškai įmušė įvartį.

Leonardo Bonucci baudinys

77 min. 11 metrų baudinys! Nesuprantamas J.Boatengo veiksmas – sustabdė kamuolį aukštai pakeltomis rankomis.

Jerome'o Boatengo klaida, kainavusi baudinį

74 min. Smūgis! Puikus žemas perdavimas į baudos aikštelę, kur G.Pelle sugebėjo iššokti prieš varžovą ir vienu lietimu galingai smūgiuoti link vartų.

72 min. Traumą patyrė ir M.Gomezas, kuris pakeistas J.Draxleriu.

68 min. PROGA! M.Gomezas galėjo užbaigti rungtynes, kai po perdavimo atsidūrė vartininko aikštelėje prieš G.Buffoną. Puolėjas nusprendė nesmūgiuoti vienu lietimu ir nesugebėjo pelnyti įvarčio.

65 min. ĮVARTIS! Mesutas Ozilas. Tobulas kone prie kampinio vėliavėlės buvusio M.Gomezo perdavimas į baudos aikštelę įkertančiam J.Hectorui, kurio perdavimas lietė italų gynėją, tačiau prie vartų įkirtęs M.Ozilas įmušė įvartį.

Mesuto Ozilo pirmasis įvartis čempionate

59 min. Ir vėl kortelė – už pavojingą žaidimą nubaustas M.Parolo.

57 min. Geltoną kortelę gavo ir M.de Sciglio – jo kortelė reiškia, kad pusfinalyje italas žaisti negalėtų.

56 min. Aikštės viduryje prasižengęs S.Sturaro gavo geltoną kortelę už emocingą reakciją.

54 min. PROGA! Po italų klaidos savoje aikštės pusėje vokiečiai surengė labai pavojingą ataką ir baudos aikštelėje kamuolį gavęs M.Gomezas jį puikiai atmetė T.Mulleriui. Nuo įvarčio išgelbėjo tik laiku kamuolio skriejimo trajektorijoje pasimaišęs A.Florenzi.

51 min. Italai po pertraukos kiek drąsesni. Antrajame kėlinyje jie pradžioje spaudė varžovus, triskart bandė rengti ataką per M.de Sciglio kairįjį kraštą, tačiau vis pritrūkdavo tikslumo.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Marco Parolo ir Toni Kroosas

Pirmasis kėlinys: Vokietija – Italija 0:0

44 min. Čia tai bent! Italija turėjo auksinę progą. E.Giaccherini išvestas vienas prieš vartus, tačiau buvo per daug krašte, tad pažeme labai pavojingai perdavė kamuolį skersai vartų. S.Sturaro smūgis būtų skriejęs į vartus, tačiau pataikė į gynėją.

Stefano Sturaro proga

42 min. Proga! Italams neperėmus kamuolio prie baudos aikštelės ir vokiečiai turėjo dvi progas. Po rikošeto kamuolys atšoko T.Mulleriui, tačiau į kamuolį gerai nepataikęs puolėjas smūgiavo per silpnai ir tiesiai į G.Buffono rankas.

Thomaso Mullerio proga

41 min. Smūgis! Po perdavimo iš krašto aukščiausiai iššokęs M.Gomezas galva smūgiuoja virš vartų.

38 min. M.de Sciglio klaida prie baudos aikštelės italams baigėsi laimingai. Kurį laiką žaidimas kur kas ramesnis, abi komandos daug perdavinėjo kamuolį, į priekį nespaudė.

31 min. Puikus šansas. Po B.Howedeso klaidos kairėje visiškai laisvas buvo M.de Sciglio, tačiau jo perdavimas į baudos aikštelę išmuštas. Tai buvo tikrai labai pavojinga.

27 min. Kamuolys vartuose, tačiau pražanga baudos aikštelėje užfiksuota B.Schweinsteigeriui, kuris prieš mušdamas į vartus rankomis nustūmė M.de Sciglio.

Neįskaitytas Bastiano Schweinsteigerio įvartis

21 min. Vokiečiai visiškai prispaudė italus prie jų baudos aikštelės. Vienos atakos metu vokiečiai perėmė net tris kamuolius 30-35 m atstumu nuo varžovų vartų.

15 min. S.Khedira patyrė traumą. Saugas susiėmė už šlaunies, grįžo į aikštę, tačiau po minutės paprašė keitimo. Vietoj jo – B.Schweinsteigeris.

10 min. Įprastas vaizdas žaidžiant vokiečiams – su kamuoliu jie didžiąją dalį laiko. Buvo bandymas įžaisti kampinį, vėliau jį kamuolį skersuojant į baudos aikštelę, bet nesėkmingas.

5 min. Italai porą kartų paspaudė varžovus jau ties vidurio linija ir perėmė kamuolį. Italija jau kėlė du kampinius, tačiau abu nesėkmingai.

3 min. Pirmosios minutės ir visiškas vokiečių dominavimas – jau atlikti 33 perdavimai, o italai kamuolio beveik nepalietė.

Startinės sudėtys:

Joachimas Lowas pateikė staigmeną. Vokietijos taktiką iš 4-2-3-1 pakeitė 4-4-2, dešiniuoju krašto gynėju pastatydamas B.Howedesą, o dešiniuoju saugu – J.Kimmichą. Vokiečiai žais su dviem nominaliais puolėjais – M.Gomezu ir T.Mulleriu.

Italija nesugebėjo pastatyti ant kojų D.de Rossi – vietoj kurio starte pasirodys S.Sturaro.

Vokietija: M.Neueris; J.Hectoras, M.Hummelsas, J.Boatengas, B.Howedesas; M.Ozilas, T.Kroosas, S.Khedira, J.Kimmichas; M.Gomezas, T.Mulleris.

Italija: G.Buffonas; G.Chiellini, A.Bonucci, A.Barzagli; M.de Sciglio, E.Giaccherini, M.Parolo, S.Sturaro, A.Florenzi; G.Pelle, Ederis.​