Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 14d. 21:53

Po kovingų lygiųjų V.Urbonas vartė futbolo enciklopediją, albanai niršo ant teisėjo

Valdas Urbonas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valdas Urbonas

„Paskutinės sekundės, atidžiai!“, – šaukė Valdas Urbonas savo auklėtiniams darganotą vakarą LFF stadione. Ir buvo išgirstas. Lietuvos rinktinė vėl pademonstravo solidų žaidimą ir 0:0 sužaidė su Albanija, kurią prieš kiek daugiau nei mėnesį išvykoje buvo nugalėjusi. Ir jei V.Urbonas po mačo teigiamai vertino komandos rezultatą, tai Albanijos strategas rimbu kirto teisėjams.

Pirmą realią progą pasižymėti lietuviai turėjo 17-ąją minutę, kai Justas Lasickas sugebėjo pasiekti kamuolį, o Karolis Laukžemis smūgiavo virš vartų.

Albanų žurnalistas 24-ąją minutę kilo iš savo vietos ir rėkė išskėtęs rankas lygiai kaip ir svečių futbolininkai aikštėje – jis reikalavo žaidimo ranka baudos aikštelėje ir 11 metrų baudinio. Tiesa, kolegą nuramino Lietuvos žiniasklaidos atstovai, o žaidėjus – teisėjo geltona kortelė.

Prie šio epizodo grįžo Albanijos treneris Edoardo Reja po rungtynių: „Baudinys buvo akivaizdus, kai gynėjas tapo vartininku, panaudojo savo ranką, kad kamuolį išmuštų. Nežinau, kas yra 11 metrų baudinys, jei šis epizodas nebuvo.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautų lygos rungtynės: Lietuva – Albanija
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautų lygos rungtynės: Lietuva – Albanija

Sužaidus beveik pusvalandį, kamuolys atsidūrė Albanijos vartuose, tačiau švęsti bepradedančius sirgalius nuliūdino teisėjas – užfiksavo pražangą prieš vartininką.

Tomas Švedkauskas 38-ąją minutę pademonstravo, kodėl sulaukia vietos startinėje rinktinės sudėtyje – nuostabiu šuoliu jis išgelbėjo Lietuvos komandą nuo įvarčio.

Po pertraukos lietuviai nepaleido žaidimo vadžių – Arvydas Novikovas 52-ąją minutę turėjo puikią progą, bet nepataikė į vartus. Dar vieną progą A.Novikovas turėjo ir 62-ąją minutę, bet tąsyk jau sėkmingai žaidė vartininkas Atritas Beriša.

Šaltas prakaitas V.Urboną turėjo išpilti 65-ąją minutę, kai vienas iš varžovų puolėjų iššoko prieš T.Švedkauską, bet Lietuvos vartų sargas sužaidė fantastiškai.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautų lygos rungtynės: Lietuva – Albanija
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautų lygos rungtynės: Lietuva – Albanija

Varžovai dar bandė lipti ant Lietuvos vartų, bet tvirtai visas rungtynes stovėjusios gynybos linijos taip ir nepralaužė – mūsų šalies komanda Tautų lygos C diviziono ketvirtoje grupėje iškovojo penktą tašką per ketverias rungtynes ir iki kiek vėliau trečiadienio vakarą vyksiančių Baltarusijos ir Kazachstano rungtynių net įsitaisė pirmoje vietoje.

Albanai per dvejas rungtynes į Lietuvos vartus nemušė nė vieno įvarčio, bet E.Reja mano, kad tai įvykti turėjo.

„Mes sukūrėme progų, per dvejas rungtynes turėjome apie 8-9 geras situacijas mušti, tačiau jų neišnaudojome. Tiesiog nepataikėme tinkamai gerose situacijose“, – sakė Albanijos treneris.

O štai V.Urbonas džiaugėsi geru savo komandos pasirodymu.

„Džiaugiuosi kovingai iškovotu tašku. Manau, kad įdėjome daug širdies, daug jėgų atidavėme, kad iškovotume pergalę. Galėjome pasiekti daugiau, galėjo kitaip pasisukti rezultatas, bet mačiau žaidėjų atsidavimą, norą žūtbūtinėje kovoje nenusileisti jokiais būdais. Kovingos rungtynės su logiška pabaiga“, – reziumavo Lietuvos rinktinės vairininkas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautų lygos rungtynės: Lietuva – Albanija
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautų lygos rungtynės: Lietuva – Albanija

– Tai buvo trejų iš eilės rungtynių maratonas, kaip jį apibūdintumėte?

– Pakankamai sudėtinga atlaikyti trejas rungtynes. Kaip matėte, į visas jas žiūrėjome kaip į svarbiausias, nepažiūrėjome pro pirštus į draugišką mačą su estais. Gal galėjome pasitaupyti, bet situacija spaudžia į kampą, norėjome demonstruoti žaidimą ir rinkti taškus. Tai svarbus momentas. Aišku, kai kurie žaidėjai išsikrovė, kaip M.Palionis ir E.Girdvainis, T.Švedkauskas, kitus surotavom kažkiek. Visos rungtynės buvo orientuotos į rezultatą. Teigiamą rezultatą, manau, ir pasiekėme.

– Iš atminties pasakytumėt, kada keturis kartus paskutinį kartą rinktinė buvo nepralaimėjusi?

– Deja, nesu futbolo enciklopedijos žinovas. Žiūrim iš rungtynių į rungtynes, vyrus nuteikiame nežiūrėti į statistines grafas.

Ačiū, kad priminėte, kaip, deja, greitai bėga laikas

– Tada dar tik pradėjote vyr. trenerio karjerą „Ekrane“ – 2009 metai. Jau 12 metų praėjo.

– Ačiū, kad priminėte, kaip, deja, greitai bėga laikas (šypsosi).

– Tomas Švedkauskas pavaduoja vartininkus, kurie rinktinėje būti negali, bet geresnės pamainos kažin ar galima tikėtis, ar ne?

– Žiūrint į tai, ką jis demonstruoja, nereikėtų kalbėti apie kažkokį pavadavimą. Jis padarė rimtą žingsnį karjeroje, džiugu, kad jis tą įtvirtina ne vieneriose rungtynėse, bet ir eilėje rungtynių. Aš už jį labai džiaugiuosi.

– Šią rinktinės atkarpą galima vadinti savotišku atgimimu, tačiau kas konkrečiai pavyksta geriau, nes juk rinktinės branduolys, lyginant su ankstesniais metais, yra išlikęs panašus?

– Gal galima būtų pasiginčyti, kad branduolys nepasikeitęs. 2019 metais Liuksemburge, kai pirmą kartą stovėjau prie rinktinės vairo, iš dabartinės sudėties žaidė tik Saulius Mikoliūnas ir Arvydas Novikovas, tai – ženklus pokytis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautų lygos rungtynės: Lietuva – Albanija
Luko Balandžio / 15min nuotr./Tautų lygos rungtynės: Lietuva – Albanija

Kitas dalykas, reikia suprasti, kad vyksta komandos statymas, branduolio išryškinimas, reikia laiko, papildomų žmogiškųjų resursų žaidėjų prasme. Norisi kuo daugiau turėti žaidėjų, galinčių spręsti iškeltus uždavinius.

– Kurių pozicijų žaidėjų norėtumėte turėti daugiau?

– Šiai dienai akivaizdus stygius gynybos linijos žaidėjų, čia turim atkreipti dėmesį į ruošimą žaidėjų pamainos. Tos pozicijos kertinės ir nuo jų labai daug kas priklauso.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką