Portugalus nukovusi Ukraina užsitikrino kelialapį, anglų dvikovą Sofijoje stabdė rasizmas

Cristiano Ronaldo įmušė savo 700-ąjį karjeros įvartį, tačiau tai Europos čempionės Portugalijos neišgelbėjo. Andrijaus Ševčenkos vadovaujama Ukrainos rinktinė toliau tęsia įspūdingą pasirodymą ir Kijeve 2:1 nugalėjo portugalus bei užsitikrino kelialapį į kitąmet vyksiantį žemyno čempionatą. Iki šios dienos vietas pirmenybėse buvo užsitikrinę rusai, belgai, italai ir lenkai.
Ukrainos futbolo rinktinė
Ukrainos futbolo rinktinė / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Jau 6-ąją dvikovos minutę ukrainiečius į priekį išvedė Romanas Jaremčukas, 27-ąją Andrijus Jarmolenka rezultatą padvigubino.

Portugalų viltys atgijo 72-ąją minutę, kai Tarasas Stepanenka gavo raudoną kortelę, o C.Ronaldo realizavo baudinį.

Visgi šis jubiliejinis Turino „Juventus“ puolėjo smūgis žemyno čempionų neišgelbėjo.

Šis rezultatas Kijeve atgaivino Lietuvą 2:1 nugalėjusių serbų viltis. Dabar jie nuo antroje vietoje esančios Portugalijos atsilieka tik tašku.

Portugalams lieka mačai su Lietuva ir Liuksemburgu, serbams – akistatos namuose su Ukraina ir Liuksemburgu.

5 Lietuva 7 0 1 9 5:19 1

A grupėje Anglijos rinktinė net 6:0 svečiuose sutriuškino Bulgarijos komandą.

Įvarčius nugalėtojams pelnė Marcusas Rashfordas (7 min.), Rossas Barkley (20 ir 32 min.), Raheemas Sterlingas (45 ir 69 min.) bei Harry Kane'as (85 min.).

Beje, dvikova Sofijoje buvo du kartus nutraukta dėl iš tribūnų svečių komandos žaidėjų atžvilgiu atskriejusių rasistinių užgauliojimų.

Kitame grupės mače Kosovas 2:0 nugalėjo Juodkalniją.

A grupė
1 Anglija 6 5 0 1 26:6 15
2 Čekija 6 4 0 2 11:9 12
3 Kosovas 6 3 2 1 12:10 11
4 Juodkalnija 7 0 3 4 3:15 3
5 Bulgarija 7 0 3 4 5:17 3

H grupės lyderių Prancūzijos ir Turkijos dvikova „Stade de France“ stadione pasibaigė taikiai 1:1.

76-ąją minutę Olivier Giroud išvedė šeimininkus į priekį, bet 82-ąją minutę Kaanas Ayhanas išplėšė tašką.

Kituose grupės mačuose Moldova 0:4 namuose nusileido Albanijai, o Islandija 2:0 įveikė Andorą.