Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 29d. 11:48

„Riteriai“ laimėjo CAS bylą prieš į Makedoniją pasprukusį legionierių

CAS būstinė
„Scanpix“ nuotr. / CAS būstinė

Beveik trejus metus trukusi Maksimo Maksimovo istorija galutinai baigta. Tarptautinis sporto arbitražo teismas Lozanoje paliko galioti FIFA nuosprendį, pagal kurį „Riteriams“ priklauso kompensacija, į „Vardar“ pabėgusiam M.Maksimovui – keturių mėnesių diskvalifikacija, o Makedonijos čempionams – dviejų „uždarytų langų“ ciklas.

Priminsime, kad 2017 metais puikiai Europos lygos atrankoje pasirodęs M.Maksimovas patraukė ne vieno turtingesnio klubo iš Makedonijos, Rusijos ir Čekijos dėmesį.

Nepaisydamas trejų metų kontrakto, futbolininkas pabėgo į Makedoniją ir pasirašė sutartį su šios šalies Skopjės „Vardar“ klubu.

„Be abejo, tai yra itin reikšminga pergalė. Man, kaip žmogui, kuris investuoja į futbolą, tai yra labai svarbu, pirmiausia, prieš artimuosius ir, be abejo, prieš visus tuos, kurie dirba vardan klubo. Kitas dalykas – tai yra puikus precendentas visiems mažiems klubams, kurie įdeda daug širdies, tačiau kartais sulaukia tokios grąžos.

Noriu pabrėžti, kad mes ne vieną kartą stengėmės klausimą išspręsti civilizuotai, bandėme tartis, tačiau grįžtamojo ryšio taip ir nesulaukėme. Toks neatsakingumas iš agento pusės futbolininkui sugriovė karjerą“, – pastarųjų trejų metų istoriją prisiminė „Riterių“ prezidentas Janas Nevoina.

Paties M.Maksimovo karjera, palikus Lietuvą, nesusiklostė. Makedonijoje futbolininkas pralaimėjo konkurencinę kovą ir iš „Vardar“ buvo atleistas. Vėliau, nuvykęs į Rygos RFS ekipą, po kelių savaičių jis buvo diskvalifikuotas.

Apskundus FIFA Ginčų sprendimų komisijos sprendimą Tarptautiniam sporto arbitražo teismui, M.Maksimovui buvo išduota laikina licencija, kuri jam garantavo sutartį su Maskvos „Torpedo“ klubu. Vis tik, po keturių mėnesių puolėjas buvo atleistas. Į visą šią istoriją M.Maksimovą įvėlė agentu prisistatantis Maksimas Usanovas.

„Riteriams“ šioje byloje atstovavo SILA teisininkų kompanijos advokatas Michailas Prokopecas, o Lietuvoje talkino „Primus“ sporto teisės specialistai Marius Devyžis ir Martynas Kalvelis.

Artimiausiu metu „Riteriai“ apie šią istoriją pateiks daugiau detalių. Tuo pačiu klubas futbolininkams linki dėmesingumo, kad nepakliūtų į nesąžiningų agentų pinkles.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:14
00:57
01:32

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką