15min be reklamos
2022 11 30, 09:15

Skandalingas kroato pareiškimas: „Esu piktas, kad Rusijos nėra pasaulio čempionate“

Kontroversiškais pasisakymais garsėjantis Kroatijos futbolininkas Dejanas Lovrenas nustebino dar sykį. Šį kartą gynėjas pakomentavo Rusijos nebuvimą planetos pirmenybėse Katare.

FIFA priėmė griežtą sprendimą, kai vasario 24-ąją Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą ir užkūrė žiaurų karą, besitęsiantį jau daugiau nei devynis mėnesius.

Pasaulinė futbolo valdymo organizacija, patyrusi ir tarptautinės bendruomenės spaudimą, eliminavo Rusiją iš savo varžybų, įskaitant ir pasaulio čempionato atrankos kovas, kuriose turėjo žaisti rusai.

Taip šalies agresorės komandai neliko vietos tarp 32 komandų, kovojančių Katare šiuo metu, tokį žingsnį pasveikino didžioji dalis laisvojo pasaulio.

Bet Kroatijos rinktinės gynybos pamatus cementuojantis D.Lovrenas yra priešingos nuomonės.

„Esu piktas, kad Rusijos nėra pasaulio čempionate. Visada sakiau, kad sportas ir politika turi būti atskirti. Net jeigu tai tiesa (kad Rusija užpuolė Ukrainą), Rusijai turėjo būti leista dalyvauti pasaulio pirmenybėse“, – spaudos konferencijoje pareiškė kroatas.

Tiesa, tokia D.Lovreno pozicija neturėtų stebinti žinant jo atstovaujamą klubą – nepaisant Rusijos invazijos į Ukrainą ir didelio spaudimo gimtojoje Kroatijoje, gynėjas liko žaisti Sankt Peterburgo „Zenit“ klube.

33-ejų žaidėjas anksčiau šešis sezonus gynė ir „Liverpool“ garbę, bet ir ten pagarsėjo savo skambiais ir dažnai su realybe prasilenkiančiais teiginiais. Pavyzdžiui, D.Lovrenas teigė, jog „yra vienas geriausių pasaulio gynėjų“, nors niekada nebuvo tarp kandidatų į geriausių metų žaidėjų vienuolikę bei dažnai likdavo už borto ir „Liverpool“ sudėtyje.

VIDEO: „Skrieja kamuolys“: Kataro kasdienybė, Vokietija, Ispanija ir šėlsmas Klaipėdoje

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką