Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 9d. 18:49

Kauno gvardija grįžta: S.Stankus įsitikinęs – E.Eimonto dienos suskaičiuotos

Stasys Stankus Interviu
Stasys Stankus

Šešėliniu Lietuvos futbolo vadovu neretai minimas LFF techninio vystymo asociacijos prezidentas Stasys Stankus įsitikinęs, jog dabartinio federacijos vadovo Edvino Eimonto dienos – suskaičiuotos, tačiau nenorėjo pasakyti, kaip ir kokiomis aplinkybėmis iš šio posto jis bus iškrapštytas.

Pirmadienį vykęs LFF Vykdomojo komiteto posėdis vyko pagal E.Eimonto opozicijos surežisuotą scenarijų.

„Kosmetinis“ įstatų pakeitimas – akivaizdžiai ne tai, ko siekė dabartinis LFF prezidentas. Maža to, iš savo pagrindinio oponento S.Stankaus E.Eimontas gavo dar vieną sprigtą, apie kurį net neįsivaizdavo – gerokai apribotas prezidento galias.

41-erių metų kėdainietis neslepia, jog tik reprezentatyviu prezidentu savęs neįsivaizduoja, kaip dabar numatoma pagal naujus įstatus. Maža to, šiomis dienomis jau pradėjo šmėžuoti E.Eimonto potencialaus įpėdinio pavardė.

Vis garsiau kalbama, jog prezidento kostiumą būtų linkęs pasimatuoti naujųjų įstatų projektą kūręs darbo grupės vadovas Gintautas Babravičius.

Skirtingai nei E.Eimontas ar šioje iniciatyvinėje grupėje dirbęs Deividas Šemberas, kurie reikalavo pilno įstatų pakeitimo, G.Babravičius buvo kur kas nuolankesnis.

Jis sutiko derėtis su LFF Vykdomojo komiteto nariais ir galiausiai pradėjo su jais šokti tą pačią „pasiutpolkę“. Futbolo kuluaruose vis garsiau kalbama, kad po šio žingsnio senieji federacijos vilkai pasiūlys G.Babravičiui simboliniu netrukus tapsiantį prezidento postą, o visos valdžios funkcijos priklausys generaliniam direktoriui ar sekretoriui, kaip gali būti pervadinta direktoriaus pareigybė, ir Vykdomajam komitetui.

– Kodėl Vykdomasis komitetas nusprendė priimti tokį neįprastą sprendimą ir sumažinti prezidento galias, nors tokios rekomendacijos tikrai nebuvo Forumo iniciatyvinės grupės pateiktame raporte?15min paklausė S.Stankaus.

– Vis mėgstate pažymėti mano amžių, tad pasakysiu, kad pragyvenau visus LFF prezidentus ir su visais jais mes turėjome problemų. Per didelis valdžios suteikimas vienam žmogui, turi savo kainą ir tampa didele problema. Ar ne geriau suteikti valdžią didesniam skaičiui žmonių ir paskirti generalinį sekretorių? Jei jis blogai dirbs, bus galima nesunkiai jį atleisti. Valdymas bus kolegialus. Jei jau blogai valdys – tai visi dvidešimt Vykdomojo komiteto narių.

Antras dalykas – niekas Vykdomojo komiteto nariams neduos miegoti. Jei jie blogai atstovaus savo asociacijoms, juos po metų bus galima perrinkti. Pagal naujus apskričių įstatus numatyta, kad bus galima prezidentus pakeisti net ir praėjus metams.

Visur sudėti tokie saugikliai, kad jeigu atėjai, tai turi dirbti ir daryti.

Valdo Knyzelio/LFF nuotr./Stasys Stankus
Valdo Knyzelio/LFF nuotr./Stasys Stankus

– Tai kokį vaidmenį nuo šiol atliks prezidentas?

– Mes pasirinkome pagal FIFA rekomendacijas. Pats FIFA prezidentas irgi tik reprezentuoja savo narius, organizaciją, pirmininkauja Vykdomajam, turi du balsus. Panašias funkcijas jis atliks ir pas mus.

– Kieno tai buvo sumanymas?

– Su teisininkais šiuos įstatus ruošėme jau seniai, tai nebuvo pirmadienį priimtas sprendimas. Vykdomajam komitete tik pristatėme šią idėją. Ruošėme įstatus kartu su Forumo darbo grupės atstovais.

– Bet pirminiame raporto variante tokio siūlymo nebuvo. Ar tai reiškia, kad idėją apriboti prezidento galias pasiūlėte jūs, juk derinti įstatų kartu su darbo grupe buvote pakviestas tik vėliau...

– Ar labai nori sužinot?

– Na, būtų įdomu...

– Geriau rašyk „mes“. Mane įgaliojo Vykdomasis komitetas tarpininkauti su Futbolo forumu, jo nariais. Diskutavome su G.Babravičiumi, teisininku Laimonu Markausku.

– Darbo grupė siūlė į federacijos valdymą įtraukti klubus, tačiau naujoje Vykdomojo komiteto sudėtyje A lygos klubų asociacijai skirta tik viena vieta. Kodėl?

– Mes nesugebame suprasti konteksto. Kalbame apie klubus, nors Lietuvoje mes turime tik komandas. Taip, jos įregistruotos, tapę juridiniais vienetais, tačiau tai nėra klubai. Gal tik vienas „Žalgiris“ yra panašus į tikrą klubą, turi gilesnes tradicijas.

Forumo grupės atstovai su šia mintimi sutiko. Panaši situacija ir su žaidėjų profesine sąjunga. Su ja irgi daug klaustukų. Pažiūrėkime, kiek laiko ji jau „plaukioja“. Praėjo pusantrų metų, o mes nieko apie jos darbus nežinome. Mokame pinigus, bet nežinome, kas yra daroma. Jiems tikrai teks atsiskaityti. Maža to, jie turi įstoti į tarptautinę žaidėjų asociaciją.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gintautas Babravičius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gintautas Babravičius

– Raporte buvo siūloma iš Vykdomojo komiteto pašalinti masinio bei vaikų ir jaunių futbolo asociacijų atstovus, bet galiausiai šios minties atsisakyta. Kodėl?

– Tai ne mūsų, tai Forumo sprendimas. G.Babravičius buvo nuvažiavęs susitikti su masinio futbolo asociacijos vadovais. Jie įrodė, kad labai gerai dirba, kad yra gavę ne vieną UEFA apdovanojimą. Jie įrodė, kad gali gyventi. Iš pradžių siūloma buvo vienaip, tačiau įsigilinę į situaciją iniciatyvinės grupės atstovai pakeitė savo nuomonę.

– Vytauto Vaškūno suspendavimą taip pat nuspręsta panaikinti. Kodėl?

– Taip, kaip jūs mėgstate rašyti, mano draugelis. Tačiau jis su manimi susijęs tik tiek, kad buvo treneris. Jis parašė prašymą, atsiprašė tų, su kuriais neteisingai pasielgė. Tie žmonės iš Alytaus ir Panevėžio išsakė savo nuomonę. Alytaus prezidentas Gediminas Daukšys pasakė, kad nesvarbu, kiek dienų galioja suspendavimas, svarbu, kad žmogus suprastų savo klaidą. Vykdomasis nusprendė jam atleisti. Pačiame posėdyje Vytautas nedalyvavo.

Nematau jokių variantų. Čia yra mūsų sutartis.

– Posėdžio metu nustatytos net trys artimiausių konferencijų datos – neeilinė LFF konferencijos vyks liepos 23 d. Kaune, o dar iki jos gegužės 18-ąją ir birželio 12-ąją suplanuotos eilinės konferencijos. Pastarosios data nustatyta tik pirmadienį. Kas joje bus sprendžiama?

– Čia yra mūsų, Vykdomojo komiteto narių, susitarimas, tad dėl birželio 12-osios negaliu atsakyti. Apie šią datą turėtų kalbėti E.Eimontas.

– E.Eimontas kol kas kalba tik apie gegužės 18-ąją ir siūlė klausti jūsų...

– Jis daug ką galvoja, o tu daug ką dar sužinosi.

– Tai gal galite atskleisti jūs?

– Nematau jokių variantų. Čia yra mūsų sutartis.

– Su kuo?

– Sutartis Vykdomajame. Kol kas su savo žiniomis dar neinam į priekį, tik pasidėliojom datą.

– Tai reiškia tądien kažkas bus, bet nė vienas nesakote – kas?

– Gali būti, bet gali ir nebūti. Nesakom nei taip, nei ne.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Edvinas Eimontas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Edvinas Eimontas

– Kas tokiu atveju vyks gegužės 18-ąją?

– Tuomet suplanuota eilinė konferencija, kurios metus žmonės atsiskaitys už savo darbus bei priimsime tuo įstatus, kuriuos patvirtinom Vykdomajame komitete. Nuo tos dienos pradėsime gyvent pagal naujus įstatus.

– Kas bus sprendžiama liepos 23-iąją?

– Rinksime ką nors naujo. Pagal naujas rekomendacijas turime išsirinkti į Vykdomąjį komitetą moterį, galbūt A lygos atstovą, bet kol kas ji net neturi valdžios. Taip pat žaidėjų asociacijos atstovą.

– O E.Eimonto atstatydinimo klausimas ar bus kurioje nors iš šių konferencijoje sprendžiamas?

– Ne, konferencijos metu jo nespręsime. Prezidento nušalinimo klausimo net nėra darbotvarkėje. O jeigu pagal įstatus klausimo nėra darbotvarkėje, tai jo ir nebus.

– Tai reiškia iki tos konferencijos federacijai vadovaus dabartinis prezidentas?

– Man sunku atsakyti į šį klausimą.

Nevesk minčių į kitą pusę. Iš kitos pusės apėjai. Jei E.Eimontas neatsistatydins, vadinasi, ir liks savo poste.

– Tai reiškia, kad E.Eimontas pats pasitrauks iš užimamų pareigų?

– Galbūt.

– O jūs įsivaizduojate, kad po liepos 23-iosios dabartinis prezidentas galėtų ir toliau vadovauti federacijai, ar tokio varianto nėra?

– Neįsivaizduoju. Jei bus rinkimai, bus daug kandidatų, net pats gali pasisiūlyti.

– Teigiate, kad atstatydinimo procedūros nebus. Tuomet ką ruošiatės rinkti, jei federacijai ir toliau turėtų vadovauti dabartinis prezidentas?

– Nevesk minčių į kitą pusę. Iš kitos pusės apėjai. Jei E.Eimontas neatsistatydins, vadinasi, ir liks savo poste, o mes išsirinksime kitus Vykdomojo komiteto atstovus. Nieko daugiau sufleruoti negaliu, visai neblogai viską supranti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką