Stebuklas LFF taurės turnyre – trofėjų išplėšė 1-osios lygos komanda

Vilniaus rajono „TransINVEST“ komanda gyvuoja tik dvejus metus, bet Pirmojoje lygoje žaidžianti komanda sekmadienį iškovojo Lietuvos futbolo federacijos taurę. Galinės kaime registruotas klubas sužaidė puikų mačą Kauno stadione ir pelnytai 2:1 (0:1) įveikė „Šiaulius“.

Istorinis rezultatas užfiksuotas Kauno Dariaus ir Girėno stadione, kuris dar jaučia futbolo legendų pėdų prisilietimus.

Šeštadienį Lietuvos futbolo 100-mečiui skirtame renginyje mūsų šalies legendos sužaidė 2:2 su FIFA žvaigždžių komanda, o sekmadienį įvyko kitokios neįprastos rungtynės.

Trečią vietą A lygoje užimantys „Šiaulių“ futbolininkai buvo laikomi LFF taurės finalo favoritais, pelnė pirmą mačo įvartį, tačiau „TransINVEST“ atsakė dviem įvarčiais antrajame kėlinyje ir laimėjo finalą 2:1.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./LFF taurės finalas: „TransInvest“ – „Šiauliai“

Taip Vilniaus rajono komanda tapo pirmąja, laimėjusia Lietuvos taurę, nors žaidžia žemesnėje lygoje.

„TransINVEST“ geriau atrodė ir pirmajame kėlinyje, bet Eligijaus Jankausko spurtas atakos smaigalyje baigėsi tiksliu smūgiu į žemutinį vartų kampą.

Tačiau „TransINVEST“ daugiau kontroliavo kamuolį (53 proc.), nenusileido pagal smūgius į vartus (8-8), aikštės viduryje dominavo nesenstantis Linas Pilibaitis, o puolimo smaigalyje aktyvus buvo 1-ojoje lygoje su 20 įvarčių pirmaujantis brazilas Henrique Devensas, sekmadienį išrinktas naudingiausiu finalo žaidėju.

Galiausiai Giedriaus Barevičiaus treniruojama komanda sulaukė atpildo už pastangas.

Šiaulių komandos žaidėjas Danielis Romanovskis suklydo, jo siųstas kamuolys atgal virto rezultatyviu perdavimu japonui Yoichi Kawachi, kuris smūgiavo preciziškai 54 minutę ir išlygino rezultatą.

80 minutę Linas Zingertas pelnė antrą įvartį – 21 metų žaidėjas uždarė iš krašto perduotą kamuolį.

Tik prieš dvejus metus įkurta, Širvintų stadione namų rungtynes žaidžianti „TransINVEST“ komanda iškovojo pirmą titulą ir gali patekti į Konferencijų lygos turnyro atranką, jei tik UEFA pritaikys išimtį ir įsileis mažiau nei trejus metus gyvuojančią komandą.

Jei taip nutiks, nusivils A lygos ketvirta komanda, liksianti be Europos.

„Šiauliai“ dabar rikiuojasi A lygoje treti, trimis taškais lenkiantys Kauno rajono „Hegelmann“, kuris sužaidęs maču mažiau.

Kokia komandos istorija?

Giedriaus Barevičiaus treniruojama „TransINVEST“ šiuo metu tvirtai pirmauja 1-ojoje lygoje, nors yra įregistruota mažame Avižienių seniūnijoje esančiame Galinės kaime. Ten veiklą vykdo krovinių pervežimo įmonė „Transekspedicija“, įkūrusi klubą prieš porą metų.

2021-ųjų gruodį tokio paties pavadinimo komanda buvo užregistruota LFF II lygos licencijavimui. Naujoji komanda suburta VGTU „Vilkų“ ekipos pagrindu.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./LFF taurės finalas: „TransInvest“ – „Šiauliai“. Treneris Giedrius Barevičius

Netrukus klubas pervadintas į „TransINVEST“ ir jau pirmą sezoną iškovojo Antros lygos aukso medalius bei kelialapį į Pirmąją lygą. Pasipildęs solidžiais naujokais, tokiais kaip Linas Pilibaitis ar Deividas Malžinskas, ambicingas naujokas neprapuolė ir antrajame pagal pajėgumą šalies futbolo ešelone.

Sužaidus 23 turus „TransINVEST“ komanda pirmauja Pirmoje lygoje, net 14 taškų lenkdama artimiausią persekiotoją „Nevėžį“, o kitąmet ruošiasi garsiai įžengti pro A lygos duris.

Dar įspūdingesnę istoriją kuklus Galinės kaimo klubas parašė LFF taurės turnyre, kur šiemet jau patiesė A lygos komandas: Gargždų „Bangą“ ir Telšių „Džiugą“.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./LFF taurės finalas: „TransInvest“ – „Šiauliai“

Tai vos antras kartas per nepriklausomybės istoriją, kai dėl trofėjaus kovėsi komandos iš skirtingų lygų. Prieš ketverius metus panašią sėkmės istoriją sukūrė Gargždų „Banga“, bet finale 0:4 neatsilaikė prieš Marijampolės „Sūduvą“.

LFF taurės laimėtojui atitenka bilietas į UEFA Konferencijų lygos atrankos turnyrą, bet prieš finalą dar nebuvo aišku, ar „TransINVEST“ galėtų žaisti Europos varžybose – UEFA taisyklės sako, kad tam reiktų gyvuoti bent trejus metus.

2021 metais 1-ąją lygą laimėjęs „Šiaulių“ klubas, treniruojamas Mindaugo Čepo, šiemet pakeliui į finalą jau patraukė kelias A lygos komandas, tarp jų ir „Kauno Žalgirį“ pusfinalyje, palikęs be šeimininkų 15 tūkst. vietų Dariaus ir Girėno stadioną Kaune.

Tačiau favorite laikyta Šiaulių komanda, kurios branduolį sudaro dabartiniai ir buvę Lietuvos rinktinės futbolininkai, sužaidė blankų finalą.

„TransINVEST“, pasistiprinę legionieriais iš Japonijos, Brazilijos, Ukrainos ir Sakartvelo, buvo verti pergalės ir džiaugsmo šokio Kauno stadione.

15min sekė svarbiausius finalo įvykius, o po mačo pateiksime ir komentarus iš Kauno stadiono.

Rungtynių eiga: „Šiauliai“ – „TransINVEST“ 1:2

Antras kėlinys

95 min. Viskas! Pridėtas laikas ištiksėjo, istorija pakeista – pirmą kartą taurę laimėjo žemesnės lygos ekipa!

83 min. Kokia proga lyginti rezultatą! Eligijui Jankauskui kamuolys nusileido ant kojos prie pat vartų, bet iš kelių metrų smūgiuotą kamuolį atrėmė koją laiku ištiesęs vartininkas.

80 min. Įvartis! Puiki „TransINVEST“ ataka, kurios metu kraštu praslydus ir atlikus perdavimą net du žaidėjai siekė kamuolio, o Linas Zingertas jį pasiekė ir uždarė ataką įvarčiu. 2:1 „TransINVEST“ jau priekyje po 21 metų puolėjo smūgio!

78 min. Jaučiasi, kad Šiaulių komandai trūksta Manto Kuklio, nes aikštės viduryje šiauliečiams trūksta kūrybos.

72 min. Ką išdarinėja H.Devensas! „TransINVEST“ perėmė kamuolį iš vartininko L.Paukštės baudos aikštelėje, tačiau lyderis nepataikė į vartus.

71 min. H.Devensas turėjo gerą šansą, tačiau smūgiavo virš vartų. Atodūsis stadione.

57 min. G.Micevičius smūgiavo pavojingai, tačiau puikiai sužaidė „TransINVEST“ vartininkas.

54 min. ĮVARTIS! Vilniaus rajono komanda lygina rezultatą! Kaip šiurkščiai suklydo Danielis Romanovskis, jo siųstas kamuolys atgal virto rezultatyviu perdavimu Yoichi Kawachi – japonas smūgiavo preciziškai. Lygu!

46 min. Startavo antra rungtynių pusė.

Pirmasis kėlinys

45 min. „TransINVEST“ žaidė aštriau pirmajame kėlinyje, kėlė net 7 kampinius („Šiauliai“ – nė vieno) ir valdė labiau kamuolį (55 proc.). Bet Šiaulių komandos vartus patikimai gynė Lukas Paukštė, o kėlinio pabaigoje savo šanso sulaukė Eligijus Jankauskas, atsidūręs atakos smaigalyje ir pelnęs įvartį.

40 min. Įvartis! Eligijus Jankauskas pasikinkė greitį, sulaukęs gero perdavimo, ir įsiveržęs vienas prieš vartininką spėjo pasiųsti kamuolį į vartų žemutinį kampą, išvengęs dviejų gynėjų. E.Jankauskas trykšta emocijomis, „Šiauliai“ priekyje 1:0.

34 min. Dar vienas „TransINVEST“ pavojingas šūvis. Tai aktyvusis H.Devensas nuo baudos aikštelės linijos smūgiavo stipriai, o Šiaulių klubą išgelbėjo efektingas L.Paukštės šuolis.

30 min. O.Ščebetunas atsidūrė atakos smaigalyje, bet Šiaulių puolėją pagavo du gynėjai, blokavę ukrainiečio smūgį.

27 min. Dar viena galimybė „TransINVEST“. H.Devensas atsidūrė su kamuoliu prie 11 metrų žymės, bet 20 įvarčių šį sezoną 1-ojoje lygoje pelniusio brazilo smūgį likvidavo „Šiaulių“ vartininkas Lukas Paukštė.

23 min. Įpusėjus pirmam kėliniui „TransINVEST“ atrodo net geriau už A lygos klubą. Šiauliečiams nesiseka perimti iniciatyvos ir susikurti progų, o jų varžovai atrodo geriau įveikę jaudulį ir žaidžia aštriau.

18 min. Dar viena „TransINVEST“ proga, bet Sigito Olberkio klaidą, praradus kamuolį baudos aikštelėje, ištaisė kamuolį blokavęs Domantas Šimkus.

11 min. Povilas Kiselevskis susikūrė puikią progą. „TransINVEST“ žaidėjas įšoko į baudos aikštelę pro gynėjus, bet kampas kiek per aštrus, o Šiaulių komandos vartininkas buvo per arti, kad proga virstų įvarčiu.

7 min. Rezultatyviausias 1-osios lygos žaidėjas Henrique Devensas pasižymėjo šiurkščia pražanga. Aukštai iškelta koja jis lietė Rolandą Baravyką ir buvo nubaustas geltona kortele.

3 min. „Šiauliai“ netruko surengti pirmą pavojingą ataką – Oleksijus Ščebetunas atsidūrė puolimo smaigalyje, bet galva smūgiavo virš vartų.

Tylos minutė. Prieš mačą visi žaidėjai ir žiūrovai tylos minute pagerbė po avarijos žuvusį Edviną Pukinską – Lietuvos jaunimo rinktinės ir Vilniaus „Žalgirio“ jaunimo komandos 16-metį gynėją.

Prieš rungtynes: 15 tūkst. vietų stadionas atrodo labiau pustuštis nei puspilnis, žiūrovų mažiau nei šeštadienį per legendų rungtynes, kai susirinko arti 10 tūkst. žmonių.

Akivaizdu, kad nemažai sirgalių atvyko iš Šiaulių, gausiai užpildę vieną iš tribūnų.

Tribūnose yra ir garsių žmonių, tarp jų dabartinis Lietuvos rinktinės treneris Edgaras Jankauskas ir buvęs strategas Jose Couceiro.