Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 11 17, 09:00

„Sūduvos“ įtūžį sukėlęs teisėjas: kodėl latvis teisėjavo lemiamai A lygos kovai?

„Pavogtas įvartis“, o tada ir svarstymas po pertraukos netęsti rungtynių – Marijampolės „Sūduva“ šeštadienį buvo itin nepatenkinta teisėjo iš Latvijos Vitalijaus Spasjonnikovo darbu, tad kodėl lemiamame mače vadovavo šis arbitras, kurio, pasak Sauliaus Širmelio, nežinojo net latviai futbolininkai?

Emocijų audrą sukėlęs epizodas įvyko 29-ąją rungtynių minutę, kai po Semiro Kerlos perdavimo įvartį mušė Thomasas Salamonas, bet teisėjas užfiksavo pražangą.

VIDEO: 20 turo santrauka: „Žalgiris“ – „Sūduva“ (2020-11-14)

Tuo metu „Žalgiris“ prieš „Sūduvą“ jau pirmavo 2:0.

„Peržiūrėjome tą įvartį, – po rungtynių sakė marijampoliečių treneris S.Širmelis. – Jei atvirai, tai visos rungtynės buvo ant subyrėjimo ribos, nedaug trūko, kad komanda nebūtų išėjusi į antrą kėlinį. Mano nuomone, pavogtas įvartis. Jei kas nors įžiūrės ten pražangą, tada aš neteisus. Aišku, įžiūrės. Tie, kam reikia, įžiūrės.“

„Sūduvos“ strategas išreiškė nuomonę, kad latvio V.Spasjonnikovo paskyrimas – ir Lietuvos teisėjų nuvertinimas.

„Net latvių žaidėjai nežino, kas jis toks. Tikrai jie (latviai – aut. past.) turi neblogų teisėjų, kurie dirba ir Čempionų lygoje. Matėm vienas jų teisėjų teisėjavo ir Lietuvos rinktinei, jie tikrai turi gerų teisėjų ir sprendimas čia keistokas“, – dėstė S.Širmelis po paskutinių savo rungtynių prie „Sūduvos“ vairo.

15min susisiekė su Sergejumi Sliva, kuris vadovauja Lietuvos futbolo teisėjų asociacijai (LFTA) ir paskiria arbitrus A lygos kovoms.

„Patenkinamas. Jei ne ta klaida, tai geras“, – teisėjo darbą įvertino S.Sliva.

Atmušė LFTA vadovas ir faktą, kad esą net latviai futbolininkai nežinojo šio arbitro. S.Sliva bedė pirštu į A lygos rungtynes Marijampolėje tarp „Sūduvos“ ir „Panevėžio“, kurios baigėsi sūduvių pergale 3:0 birželio 24-ąją – šiam susitikimui vadovavo tas pats V.Spasjonnikovas.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus „Žalgiris“ - Marijampolės „Sūduva“
Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus „Žalgiris“ - Marijampolės „Sūduva“

„O kad jis neprisimena, kas prieš tris savaites pas jį Marijampolėj teisėjavo, tai tegul vitaminus valgo ar ką nors nuo sklerozės. Aš suprantu, man ir pačiam nemalonu, kad tas momentas taip išėjo“, – kalbėjo S.Sliva.

Vis dėlto S.Slivos teigimu, didžiausia problema buvo rungtynių data, kuri neleido pasikviesti norimų teisėjų, nes tuo metu Europoje vyko tarptautiniai susitikimai, kuriuose ir dirbo geriausi teisėjai.

„Turėjo teisėjauti lenkas, kuris teisėjauja Čempionų lygoje, jis gavo Tautų lygos rungtynes, Andris Treimanis (geriausias Latvijos teisėjas – aut. past.) dirbo per kontrolines rungtynes, 20 dieną jam numatė Čempionų lygos mačą. Jei būtų atvažiavęs čia, prarastų Čempionų lygą.

Tada mūsų brigados: Donatas Rumšas vakar teisėjavo, prieš dvi dienas Manfredas Lukjančukas teisėjavo. Tai kaip galima rengti rungtynes per rinktinių langą? Ką galima paskirti teisėju?“, – klausė S.Sliva, kuris neabejojo, kad A lygos lemiamas rungtynes reikėjo žaisti lapkričio 22-ąją.

Lietuvos teisėjų korpuso galva dairėsi į praeitį ir vardino momentus, kuomet svarbiu metu teisėjai klydo „Sūduvos“ naudai.

„Kai pernai Šiaurės Airijos teisėjai suklydo „Žalgirio“ nenaudai, tai visi tyli. O dar prieš du metus teisėjavo škotai, irgi iš nuošalės įmušė. Dar prieš metus Mažeika, tada 10 metrų nuošalėj buvo (Karolis Laukžemis – aut. past.) ir įmušė „Žalgiriui“. Tada irgi tapo čempionais, visi viską užmiršta. Žmonės klysta. Vakar, jei žiūrėjot Tautų lygą, tai buvo visiškai tragedija, VAR nėra, iš nuošalės kiek buvo primušta, 11 metrų baudiniai, raudonos kortelės“, – pasakojo S.Sliva.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus „Žalgiris“ - Marijampolės „Sūduva“
Arno Strumilos / 15min nuotr./Vilniaus „Žalgiris“ - Marijampolės „Sūduva“

LFTA vadovas mano, kad „Sūduva“ apskritai dar neturėjo žaisti taip anksti, iškart po to, kai beveik visi futbolininkai buvo tik pasveikę nuo koronaviruso.

„Aš suprantu, po ligos „Sūduva“, bet, jei gerbiat save, tai nežaiskit. Žaiskit, kaip buvo kalbėta, lapkričio 22, tada atvažiuotų ir lenkas, ir rusas, ir vokietis, ir Lukjančukas, ir Rumšas. Kas tik norit“, – 15min kalbėjo S.Sliva.

Jis pabrėžė, kad latvį V.Spasjonnikovą jam parekomendavo ir kolegos Latvijoje.

„Įvarčio neįskaitė, tai ką, čia tragedija?“, – retoriškai klausė S.Sliva.

Ir galiausiai visus priekaištus LFTA vadovas prisiėmė sau.

„Aš kaltas, išsikviečiau latvius. Nedėkingas tas mano darbas, bet ką padarysi... Mes visada kalčiausi, viską prisiimu ant savęs“, – sakė S.Sliva.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką