Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!

Sugadino šventę: italai neįveikė bulgarų, bet pakartojo rekordą

Pirmąsias rungtynes po triumfo Europos futbolo čempionate žaidusi Italijos rinktinė sugadino šventę savo sirgaliams – paslydo namuose.
Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Roberto Mancini auklėtiniai Florencijoje ketvirtadienio vakarą 1:1 (1:1) neįveikė Bulgarijos futbolininkų ir prarado pirmuosius taškus atrankoje į 2022 metų pasaulio čempionatą.

Tiesa, net ir neiškovoję pergalės italai pakartojo visų laikų rekordą – savo nepralaimėtų rungtynių seriją pratęsė iki 35 iš eilės. Italijos rinktinė pasivijo Braziliją (dominavusią nuo 1993 iki 1996 m.) ir Ispaniją (nuo 2007 iki 2009 m.).

Italai pirmavo po Federico Chiesos įvarčio 16 minutę, bet pirmojo kėlinio pabaigoje rezultatą netikėtai išlygino Atanas Ilievas (39 min.).

Šioje grupėje žaidžia ir Lietuva, bet ji ketvirtadienį namuose 1:4 neprilygo Šiaurės Airijai ir C pogrupyje žengia paskutinė.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Istorinis rezultatas užfiksuotas ir B grupėje, kur Švedija namie 2:1 įveikė Ispaniją.

Ispanams tai pirma nesėkmė atrankos varžybose į pasaulio čempionatą nuo 1993 metų. Per šį laiką jie buvo iškovoję net 52 pergales ir pasiekę 14 lygiųjų atrankose į planetos pirmenybes.

Švedams įvarčius mušė Alexanderis Isakas (6 min.) ir Viktoras Claessonas (57 min.). Ispanai pirmavo po Carloso Solerio (5 min.) taiklaus smūgio.

Iškovoję trečią pergalę iš tiek pat galimų švedai aplenkė ispanus ir B grupės lentelėje.

I grupėje taškų toliau nebarsto Europos vicečempionė Anglija. Ji išvykoje 4:0 sutriuškino Vengriją.

Įvarčius nugalėtojams mušė Raheemas Sterlingas (55 min.), Harry‘is Kane‘as (63 min.), Harry‘is Maguire‘as (69 min.) ir Declanas Rice‘as (87 min.).

E grupėje estai pagąsdino belgus – įmušė pirmi jau 2 rungtynių minutę. Tai padarė Mattiasas Kaitas.

Vis dėlto belgai atsakė penkiais ir galiausiai sutriuškino estus Taline 5:2. Romelu Lukaku įmušė du (29 ir 52 min.), Hansas Vanakenas (22 min.), Axelis Witselis (65 min.) ir Thomas Foketas (74 min.) pridėjo po vieną.

Jau baigiantis mačui dar vieną įvartį estams pelnė Erikas Sorga (83 min.).

„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną