Tautų lyga: antausis anglams, R.Lewandowskio spindesys ir C.Ronaldo nepasigedę portugalai

UEFA Tautų lygoje trečiadienio vakarą sužaista net 20 susitikimų, o futbolo gerbėjų akys labiausiai krypo į A divizione vykusius futbolo grandų mačus.
Robertas Lewandowskis
Robertas Lewandowskis / „Scanpix“ nuotr.

Netikėtą antausį namuose gavo Anglijos rinktinė, 0:1 nusileidusi Danijai.

Anglai jau 32-ąją minutę liko rungtyniauti mažumoje, kai raudoną kortelę už pražangą pavojingos atakos metu užsidirbo Harry Maguire'as, o neužilgo kiekybinę persvarą danams pavyko išnaudoti – po pražangos baudos aikštelėje baudinį įmušė Christianas Eriksenas (35 min.).

Anglai savo grupėje nukrito į trečiąją vietą, o juos aplenkė ne tik danai, bet ir belgai, išvykoje 2:1 nugalėję islandus. Abu belgų įvarčius 9 ir 38 minutėmis pelnė Romelu Lukaku.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Kitoje grupėje taikiai išsiskyrė Italijos ir Nyderlandų rinktinės – jos sužaidė 1:1.

Pirmieji į priekį išsiveržė namuose rungtyniavę italai, kuriems įvartį sužaidus 15 minučių pelnė Lorenzo Pellegrini, bet olandai atstatė pusiausvyrą, kai po 10 minučių pasižymėjo Donny van de Beekas.

Šias komandas turnyrinėje lentelėje pralenkė Lenkija, kuri namuose 3:0 susitvarkė su bosniais.

Robertas Lewandowskis nugalėtojams ne tik pelnė du įvarčius (40 ir 52 min.), bet ir atliko rezultatyvų perdavimą Karoliui Linnety (45 min.).

Tik rungtynėms einant į pabaigą pergalę pasiekė pasaulio čempionai prancūzai, išvykoje 2:1 nugalėję Kroatiją.

2018 m. planetos pirmenybių finalo pakartojime Prancūzijos rinktinė pirmavo po ankstyvo (8 min.) Antoine'o Griezmanno įvarčio, bet Nikola Vlašičius 64-ąją minutę rezultatą išlygino.

Visgi pergalingą ir paskutinį žodį šiose rungtynėse tarė Kylianas Mbappe, 79-ąją minutę pelnęs įvartį po labai gražaus Lucaso Digne perdavimo.

Pergalę šioje grupėje iškovojo ne tik pasaulio, bet ir Europos čempionai.

Koronavirusu užsikrėtusio Cristiano Ronaldo netekę portugalai 3:0 sutaršė švedus ir išliko grupės viršūnėje.

Du įvarčius portugalams pelnė Diogo Jota (44 ir 72 min.), o sykį po to paties D.Jotos perdavimo pasižymėjo Bernardo Silva (21 min.).

Su lig trečiadienio rungtynėmis baigėsi spalio mėnesio nacionalinių rinktinių „langas“. Kitas „langas“ atsivers lapkritį.