Europa turės naujus čempionus: Belgija nukarūnavo Portugaliją

Europos futbolas turės naują karalių. 2016 m. Europos čempionatą laimėjusi Portugalija nesugebėjo apginti nugalėtojos titulo – portugalai „Euro 2020“ aštuntfinalyje 0:1 nusileido Belgijai.

Lemiamą įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje, 42-ąją minutę, nuostabiu užsuktu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pelnė Thorganas Hazardas.

Portugalų neišgelbėjo ir antrajame kėlinyje surengtas šturmas. Fernando Santoso auklėtiniai po pertraukos atliko net 17 smūgių (belgai tik du), bet pralaužti vartų sargo Thibaut Courtois ir Belgijos rinktinės gynėjų taip ir nepajėgė.

Arčiausiai tikslo 83-ąją minutę buvo gynėjas Raphaelis Guerreiro, bet jo smūgiuotas kamuolys atsimušė nuo virpsto ir į vartus neįkrito.

Įvarčio pasiekti nesugebėjo ir Cristiano Ronaldo, kuris vis dar neaplenkė iraniečio Ali Daei – abu šie futbolininkai yra pelnę po 109 įvarčius vilkėdami nacionalinių rinktinių aprangas ir dalinasi pasaulio rekordą.

„Scanpix“ nuotr./Cristiano Ronaldo

Tiesa, C.Ronaldo vis dar turi galimybę tapti rezultatyviausiu „Euro 2020“ futbolininku. Grupių etape portugalas pasižymėjo net penkis sykius ir yra vienvaldis lyderis daugiausiai įvarčių pelniusių turnyro žaidėjų sąraše.

Belgams pergalė apkarto dėl lyderio Kevino De Bruyne situacijos. Saugas pirmajame kėlinyje skaudžiai krito ant kelių, tęsė rungtynes, bet 48-ąją minutę neiškentė skausmo ir pasiprašė keitimo.

„Scanpix“ nuotr./Kevinas De Bruyne

Ketvirtfinalyje Belgija kausis prieš kitą kol kas „Euro 2020“ dar nesuklupusią komandą Italiją. Ji aštuntfinalyje po pratęsimo 2:1 įveikė Austriją.

Belgija – Portugalija 1:0
42' Thorganas Hazardas [1:0]

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

90+6 min. Belgija ketvirtfinalyje, o Portugalija keliauja namo!

88 min. Tikra belgų vartų apsiaustis! Šįkart komandą nuo praleisto įvarčio išgelbėjo Th.Courtois.

83 min. Virpstas! Raphaelis Guerreiro netikėtai išniro tarp belgų gynėjų ir vos neišlygino rezultato.

77 min. Kokios aistros aikštėje! Iš pradžių ant žemės pargriautas buvo Romelu Lukaku, netrukus neišlaikė Thorgano Hazardo nervai, o viską vainikavo grubus Pepe žaidimas. Pastarasis prieš save išvydo geltoną kortelę.

63 min. Romelu Lukaku kažkokiu būdu iš labai sudėtingos situacijos atliko neblogą smūgį, bet į vartus nepataikė.

61 min. Po keitimo pasirodęs Joao Felixas jau pirmuoju prisilietimu prie kamuolio pratestavo Th.Courtois – belgų vartininkas kamuolį sugavo.

58 min. Dar vienas šansas D.Jotai – portugalų puolėjo mėginimas po C.Ronaldo perdavimo tikslo nepasiekė.

48 min. Smūgis Belgijai. Dar pirmajame kėlinyje skaudžiai ant kelių kritęs Kevinas De Bruyne rodo, kad nebegali žaisti ir yra keičiamas. Į aikštę žengia Driesas Mertensas.

„Scanpix“ nuotr./Roberto Martinezas ir Kevinas De Bruyne

46 min. Pradedame antrąjį kėlinį!

45 min. Štai toks pirmasis kėlinys ir minimali belgų persvara po jo.

42 min. ĮVARTIS! Koks Thorgano Hazardo smūgis! Įspūdingai kamuolį užsukęs belgas pelno antrą savo įvartį šiame čempionate ir išveda Belgiją į priekį – 1:0!

37 min. Koks techniškas Thomaso Meunier smūgis! Belgas tikrai žiūrėjo Lukos Modričiaus žaidimą, bet į vartus pataikyti jam nepavyko.

25 min. Koks Cristiano Ronaldo šūvis iš baudos smūgio! Th.Courtois šiaip taip atrėmė klastingą portugalo mėginimą.

6 min. Diogo Jota turėjo neblogą galimybę, bet smūgis portugalui nenusisekė.

1 min. Karštas „Euro 2020“ mūšis Sevilijoje startuoja!

Startinės komandų sudėtys:

Belgija (3-4-3): Thibaut Courtois, Janas Vertonghenas, Thomasas Vermaelenas, Toby Alderweireldas, Thorganas Hazardas, Axelis Witselis, Youri Tielemansas, Thomasas Meunier, Edenas Hazardas, Romelu Lukaku, Kevinas De Bruyne.

Portugalija (4-3-3): Rui Patricio, Raphaelis Guerreiro, Pepe, Rubenas Diasas, Diogo Dalotas, Renato Sanchesas, Joao Palhinha, Joao Moutinho, Diogo Jota, Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva.