2012 08 29 /2012 08 30

Kaip ant sparnų žaidęs Madrido „Real“ 2:1 įveikė „Barcelona“ ir iškovojo Ispanijos supertaurę

Ispanijos sostinės Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį „Real“ klubas 2:1 palaužė „Barcelona“ ir devintą kartą klubo istorijoje iškovojo Ispanijos supertaurę.
„Real“ futbolininkų triumfas
„Real“ futbolininkų triumfas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šeimininkai katalonams surengė tikrą šaltą dušą ir per dvidešimt minučių sumušė du įvarčius: pasižymėjo Gonzalo Higuainas (11 min) ir Cristiano Ronaldo (19 min.). Negana to, „Real“ viena po kitos rengė itin pavojingas atakas, kurios baigdavosi smūgiais į Victoro Valdeso saugomus vartus.

Netrukus visiškai sutrikusią „Barcelona“ į dar gilesnį nokdauną pasiuntė jų pačių gynėjas Adriano, jau 28-ą minutę už paskutinės vilties pražangą užsidirbęs raudoną kortelę.

„Barcelona“ gerbėjams vilčių suteikė Lionelis Messi, 45-ą minutę fantastišku baudos smūgiu nuginklavęs Ikerą Casillasą.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė – „Barca“ buvo priversta daug žaisti be kamuolio, o „Real“ vieną po kitos kūrė pavojingas atakas. Jei ne katalonų vartų sargas, įvarčių skaičius galėjo būti ir dviženklis.

Rungtynių pabaigoje į puolimą pasileidę katalonai sugebėjo surengti keletą pavojingų atakų, tačiau I.Casillas žaidė patikimai ir „Real“ šventė pergalę.

Pirmąsias rungtynes praėjusį ketvirtadienį namie 3:2 laimėjo „Barcelona“, tad „karališkajam“ klubui šiame mače užteko pergalės minimaliu skirtumu 1:0 arba 2:1.

„Real“ ekipa šį trofėjų laimėjo devintą kartą klubo istorijoje ir beveik pasivijo „Barca“, kurios sąskaitoje dešimt Ispanijos supertaurių.

Abiejose ekipose debiutavo neseniai įsigyti futbolininkai. Katalonų gretose 75-ą minutę Sergio Busquetsą pakeitė iš „Arsenal“ įsigytas Alexas Songas, o „Real“ ekipoje 83-ą min. į aikštę vietoj Mesuto Ozilo žengė iš „Tottenham Hotspur“ nusipirktas Luka Modričius.

Reuters/Scanpix nuotr./Cristiano Ronaldo
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Cristiano Ronaldo

Startinės sudėtys:

„Real“: Vartininkas – Ikeras Casillas; gynėjai – Marcelo, Pepe, Sergio Ramosas, Alvaro Arbeloa; saugai – Xabi Alonso, Mesutas Ozilas, Sami Khedira; puolėjai – Cristiano Ronaldo, Gonzalo Higuainas, Angelis di Maria.

„Barcelona“: Vartininkas – Victoras Valdesas; gynėjai – Jordi Alba, Gerardas Pique, Javieras Mascherano, Adriano; saugai – Xavi, Andresas Iniesta, Sergio Busquetsas; puolėjai – Pedro, Lionelis Messi, Alexis Sanchezas.

Antrasis kėlinys:

90+2 min. Dešiniajame krašte puikią progą turėjo M.Montoya, tačiau I.Casillas atrėmė smūgį. Netrukus į vartus nepataikė ir L.Messi.

Teisėjas pridėjo tris minutes

89 min. C.Ronaldo smūgiavo pavojingai, tačiau V.Valdesas smūgį sugavo.

88 min. „Barca“ uždarė šeimininku jų baudos aikštelėje ir kėlė du kampinius iš eilės.

83 min. „Real“ ekipoje debiutavo L.Modričius – jis pakeitė M.Ozilą.

82 min. „Real“ ekipoje vietoj G.Higuaino pasirodė K.Benzema, „Barcelona“ – vietoj Pedro, C.Tello.

81 min. Rungtynėms einant į pabaigą „Barca“ vis daugiau atakuoja, gynyboje palikdama vos du futbolininkus. Įvartis leistų katalonams iškovoti taurę, tačiau bet kuriuo metu šeimininkai yra pasiruošę dar kartą sudraskyti svečių gynybą – tai šiandien matėme daugybę kartų.

80 min. Jau sunku suskaičiuoti kelintą kartą vienas prieš „Barcos“ vartus iššokęs G.Higuainas pataiko į virpstą – smūgis galėjo garantuoti „Real“ trofėjų.

78 min. Vietoj A.di Maria aikštėje pasirodė J.Callejonas. Debiutui ruošiasi ir L.Modričius – galima spėti, kad jis keis M.Ozilą.

76 min. Puikią progą turėjo J.Alba, įkirtęs į šeimininkų baudos aikštelę ir gavęs puikų perdavimą, tačiau jį sustabdė S.Ramosas.

75 min. Į aikštę žengė „Barcelona“ naujokas A.Songas – jis pakeitė S.Busquetsą. Tai saugo debiutas apsivilkus blaugrana.

73 min. Geltoną kortelę gavo „Real“ gynėjas S.Ramosas.

71 min. Stadione matyti į aikštę besiruošiantys K.Benzema ir L.Modričius.

69 min. S.Khedira vienas apsivarė penkis „Barcos“ gynėjus, tačiau turbūt sutrikęs dėl tokios dovanėlės nesugebėjo išnaudoti puikios progos.

63 min. Geltoną kortelę gavo „Real“ saugas S.Khedira.

62 min. Šimtaprocentinės progos neišnaudojo Pedro, kuris išbėgo vienas prieš I.Casillasą, tačiau smūgiavo tiesiai į vartininko kojas.

59 min. C.Ronaldo pavojingai skersavo kamuolį iš dešinės, tačiau J.Mascherano sugebėjo „išvalyti“ savo baudos aikštelę,

55 min. „Barca“ uždaryta savo aikštės pusėje – šeimininkai nesiruošia rizikuoti ir leisti svečiams užvaldyti kamuolio kontrolę.

50 min. Antroji rungtynių dalis prasidėjo aktyviai, tačiau be ypatingų pavojų. Bandydamas sustabdyti „Real“ ataką geltoną kortelę gavo G.Pique.

messi goalas
L. Messi įvartis

Pirmojo kėlinio pabaiga. L.Messi įvartis prieš pertrauką suteikė „Barcelona“ vilties. Nors rezultatas 2:1 garantuotų taurę „Real“, tačiau katalonai atsigauna po šalto dušo ir per anksti baltos vėliavos kelti nesiruošia. Tačiau „Los Galacticos“ šiandien atrodo lyg iš kitos planetos, o svečiai žaidžia dešimtyje. Antrame kėlinyje laukia dar didesnė intriga, likite su 15min.lt!

45+2 min. C.Ronaldo šovė galingą smūgį iš maždaug 25 metrų ir šis pralėkė vos keli centimetrai nuo virpsto.

45 min. ĮVARTIS!!! XABI ALONSO SUSTABDĖ PAVOJINGĄ ATAKĄ, O LIONELIS MESSI ĮSPŪDINGU BAUDOS SMŪGIU SUŠVELNINO PRANAŠUMĄ. Bendras rezultatas – 4:4.

43 min. „Barcelona“ visiškai ne tokia, kokią pripratę matyti jų sirgaliai: kamuolio kontrolę katalonai laimi vos 52:48. „Real“ tiek gynyba, tiek puolimas kol kas dirba be mažiausių priekaištų.

40 min. Kol kas visos „Barcelona“ atakos sustabdomos katalonams nepriartėjus net prie baudos aikštelės prieigų.

38 min. Geltoną kortelę užsidirbo šeimininkų gynėjas A.Arbeloa.

32 min. Pirmasis keitimas: „Barcos“ gretose puolėją A.Sanchezą pakeitė gynėjas M.Montoya.

30 min. „Real“ aikštėje skraido lyg ant sparnų bei viena po kitos rengia pavojingas atakas. Svečiai atrodo visiškai sutrikę po tokio šalto dušo.

28 min. „Barcelona“ gynėjas Adriano po eilinės pavojingos šeimininkų atakos užsidirbo RAUDONĄ kortelę. Katalonų liko dešimt prieš 11 ir jiems reikia mušti mažiausiai du įvarčius.

24 min. Į svečių vartus krito dar vienas įvartis, tačiau jį įmušusiam Pepe užfiksuota pražanga. Be jokios abejonės – šis epizodas po rungtynių sulauks daugybės diskusijų.

22 min. Dar vienos itin pavojingos progos neišnaudojo G.Higuainas.

21 min. Geltoną kortelę užsidirbo šeimininkų gynėjas Pepe.

Reuters/Scanpix nuotr./Gonzalo Higuainas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gonzalo Higuainas

19 min. ĮVARTIS!!! PO DAR VIENO ILGO PERDAVIMO IŠ SAVO AIKŠTĖS PUSĖS CRISTIANO RONALDO KULNU PERSIMETA KAMUOLĮ PER G.PIQUE IR V.VALDESAS NETURI JOKIŲ GALIMYBIŲ ATREMTI GALINGĄ PORTUGALO SMŪGĮ. Bendras rezultatas: 4:3

16 min. Dar viena pavojinga šeimininkų ataka: Marcelo kairiajame krašte įbėga į svečių baudos aikštelę, tačiau jo skersuoto kamuolio link tolimojo virspto niekas „neuždaro“.

14 min. Pirma geltona kortelė, kurią užsidirbo J.Mascherano.

11 min. ĮVARTIS!!! G.HIGUAINAS PO PERDAVIMO IŠ AIKŠTĖS VIDURIO  ATSIDŪRĖ VIENAS PRIEŠ KATALONŲ VARTININKĄ IR PASIUNTĖ KAMUOLĮ V.VALDESUI TARP KOJŲ. Bendras rezultatas: 3:3

7 min. Pirmas pavojingas rungtynių epizodas. Į „Barcos“ baudos aikštelę įbėgęs G.Higuainas gavo perdavimą iš Marcelo ir smūgiavo, tačiau „Barca“ išgelbejo V.Valdesas.

P.S. Paskutinėmis minutėmis nekokios žinios pasiekė katalonų stovyklą. Apšildamas traumą gavo brazilas D.Alvesas. Vietoj jo dešiniajame gynybos krašte žais Adriano, kairėje – J.Alba.

1 min. Rungtynės prasideda itin aktyviu „Real“ spaudimu aikštės viduryje ir bandymu neleisti „Barcai“ paimti kamuolio kontrolės į savo rankas.

Kaip įprasta, rungtynės prasideda abiejų komandų pristatymu bei trenerių pasisveikinimu. „Real“ pradeda mačą nuo vidurio linijos.