Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 30d. 18:01

V.Romanovą su šypsena menantis BBC žurnalistas: „Sūduvos“ pergalė būtų katastrofa

Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“ 15min iš Glazgo
nuotr. Evaldo Šemioto ir Scanpix / Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“

Trečiadienio popietę surengtoje Glazgo „Celtic“ spaudos konferencijoje susirinkę žurnalistai „Sūduvos“ vardą minėjo retai. Jiems dabar svarbiau, kada bus traukiami Europos lygos burtai, ar Glazge liks Moussa Dembele, kokia yra Dedrycko Boyatos situacija. Jie net neįsivaizduoja scenarijaus, pagal kurį „Celtic“ liktų be europinio futbolo.

„Tai ko tikitės rytoj?“ – paklausiau kolegų iš Škotijos.

Vieni papurtė galvą, kiti keistai šypsojosi, o tamsiu švarku pasipuošęs vyriškis nepakeldamas akių nuo kompiuterio nukirto: „5:0“.

Atrodo, kad po pirmųjų rungtynių rezultatas būtų ne 1:1.

Kavą besiruošianti škotė žurnalistė vėliau paklausė, ar kas nors Lietuvoje apskritai tiki savo komandos sėkme ketvirtadienio rungtynėse prieš „Celtic“.

Prisipažinusi, kad apie „Sūduvą“ yra girdėjusi itin mažai, ji pabrėžė, kad puikiai atsimena Lietuvos rinktinės viešnagę Škotijoje, taip pat išreiškė simpatijas Vykintui Slivkai, rungtyniaujančiam Edinburgo „Hibernian“.

Tačiau tarp tų žurnalistų buvo vienas, kuris apie lietuvišką futbolą ar su juo susijusius asmenis galėtų pasakoti valandų valandas. Tai – Brianas McLauchlinas, dirbantis BBC dar nuo 2003-iųjų.

Šis vyras rašė apie Edinburgo „Hearts“ visą tą laiką, kai klubui vadovavo Vladimiras Romanovas.

„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Romanovas
„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Romanovas

Pamatęs, kad yra kolegų iš Lietuvos, B.McLauchlinas paprašė duoti interviu BBC televizijai ir papasakoti apie „Sūduvą“. Vėliau apsikeitėme vaidmenimis.

„Aš Brianas McLauchlinas iš Škotijos BBC“, – prieš interviu dar kartą prisistatė žurnalistas.

„Tai jūs? O Dieve!“ – sušuko šalimais stovėjusi ir pokalbio besiklausiusi vertėja, kuri vėliau pasakojo, jog B.McLauchlinas anksčiau buvo pats populiariausias Škotijos BBC radijo žurnalistas. Tad prieš „Sūduvos“ ir „Celtic“ dvikova – interviu su juo.

– „Sūduva“. Ar apie šį klubą teko anksčiau girdėti?

– Taip, teko truputį. Žinoma, šis klubas neturi tokių tradicijų, kaip Škotijos klubai, tokie kaip „Celtic“. Kai iškrito burtai ir sužinojome, kad teks žaisti prieš jus, neabejojome, kad „Celtic“ yra favoritai patekti į grupių etapą.

nuotr. Evaldo Šemioto/Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“
nuotr. Evaldo Šemioto/Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“

Tačiau dabar klubas išgyvena sunkų laikotarpį: jie pradėjo šalies čempionatą pralaimėjimu „Hearts“, tada turėjo problemų su žaidėjais, kurie norėjo išvykti.

Buvo keletą rungtynių praleidęs Dedryckas Boyata, dabar yra Moussa Dembele, kuris neaišku, ar žais.

Yra niuansų, kurie neleidžia būti tokiems geriems, kaip ankstesniais metais, bet vis tiek beveik neabejojama, kad „Celtic“ pateks į grupių etapą. Žinome, kad Lietuvos futbolas nėra tokio paties lygio kaip Škotijos. Visi šalyje tiki, kad „Celtic“ triumfuos.

Žinome, kad Lietuvos futbolas nėra tokio paties lygio kaip Škotijos. Visi šalyje tiki, kad „Celtic“ triumfuos

– Kokie jūsų įspūdžiai iš pirmųjų rungtynių Marijampolėje?

– Pagrindinis dalykas buvo tas, kad „Celtic“ anksti išsiveržė į priekį, tačiau nesugebėjo išlaikyti persvaros. Tai tik parodė problemas, kurias „Celtic“ turėjo atrankos pradžioje, kai nesugebėjo apsiginti nuo standartinių situacijų, kai nesurado žaidimo vidurio gynybos grandyje.

Šį savaitgalį jau žaidė D.Boyata ir tai buvo labai didelė pagalba. Jis ir pergalingą įvartį įmušė, tad jo sugrįžimas yra labai svarbus.

Tačiau kuo ilgiau rytoj bendras rezultatas bus 1:1, tuo didesnis spaudimas guls ant „Celtic“ pečių. Bus labai įdomios rungtynės. Visas spaudimas keliauja į „Celtic“ pusę, nes niekas nesitiki, kad tolyn žengs „Sūduva“. Juk futbolas yra futbolas, ar ne? Niekada nežinai, kas nutiks.

nuotr. Evaldo Šemioto/Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“
nuotr. Evaldo Šemioto/Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“

– Ar buvo sunku ieškoti informacijos apie „Sūduvą“ ar jos žaidėjus?

– Nelabai. Europos futbolas yra labai laisvai pasiekiamas, tad nebuvo sunku. „Celtic“ tikrai darė namų darbus ir žinojo „Sūduvos“ stipriąsias vietas dar prieš rungtynes. Mačas baigėsi 1:1 ir tai pasako, kad „Celtic“ komanda tikrai nėra pasiekusi savo piko.

Žinote, Škotijos klubai yra turėję problemų žaisdami su Lietuvos klubais praeityje, buvo sunku ir mūsų rinktinei. Pamenu, kai teko dirbti Škotijos rinktinės rungtynėse Lietuvoje, o kur dar ponas Romanovas, kuris valdė „Hearts“.

Dar buvo ir žaidėjų, kurie žaidė ar žaidžia Škotijoje, todėl lietuviškas futbolas mums nėra svetimas.

– Kas būtų „Celtic“ klubui, jei „Sūduva“ išspirtų jį iš Europos lygos?

– Katastrofa, katastrofa... Nebūti Europos turnyre tokiam klubui kaip „Celtic“... Nesuvokiama. Jis pastaraisiais metais pasirodė tikrai sėkmingai, nors ir nepasiekdavo paskutiniųjų etapų. Klubas reikalauja pakliūti į Europos turnyrą. Tai taip pat yra ir finansinė nauda. Jei „Celtic“ nepakliūtų... Tai geruoju nesibaigtų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką