Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 03 03, 18:44

Vilniaus klubo „kova“ su COVID-19: atvejų – daugybė, NVSC – neinformuota

Lietuvos futbolo sezonas artėja, tačiau COVID-19 pandemija kelia vis didesnes audras. 15min iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) gavo informaciją, kad Vilniaus „Riterių“ klubas nepasielgė pagal numatytą tvarką ir neinformavo apie COVID-19 protrūkį. Taip pat pranešama, kad Panevėžyje protrūkio, susijusio su futbolo komanda, išvis nėra. Tiesa, tam „Panevėžio“ direktorius turi paaiškinimą.
Koronavirusas
Koronavirusas / 15min ir 123RF nuotr.

Operacijų vadovo sprendime „dėl aukšto meistriškumo sporto varžybų ir pratybų organizavimo būtinų sąlygų“ nurodomos gairės, kaip turi būti vykdomos treniruotės ir varžybos.

Šiame sprendime aukšto meistriškumo sporto varžybų ir pratybų organizatoriai įpareigoti užtikrinti daug sąlygų, o viena jų, aprašoma 1.7. punkte, nurodo, kad „gavus informaciją apie sportininkui, kitam asmeniui, nustatytą COVID-19 ligą (koronaviruso infekciją), apie tai būtų informuotas Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) ir bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis“.

Visą dokumentą galite rasti ČIA.

Apie Vilniaus „Žalgirio“ ir „Panevėžio“ klubuose esančius susirgimus buvo viešai paskelbta praėjusį penktadienį.

Arno Strumilos / 15min nuotr./Futbolo rungtynės: Vilniaus „Žalgiris“ - FK „Riteriai“
Arno Strumilos / 15min nuotr./Futbolo rungtynės: Vilniaus „Žalgiris“ - FK „Riteriai“

Kad COVID-19 virusas įsisuko ir Vilniaus „Riteriuose“, taip pat penktadienį pranešė 15min.

„Žalgiris“, sužinojęs apie susirgimus, pasielgė taip, kaip turėjo – informavo NVSC šeštadienį. NVSC Vidaus administravimo skyriaus specialistė Austina Vžesniauskaitė, paklausta, kurie klubai pranešė patys apie protrūkius, nurodė tik Lietuvos čempionus.

Iš to galima suprasti, kad „Riteriai“ NVSC apie atvejus nepranešė, nors pirmieji susirgimai, 15min žiniomis, fiksuoti dar praėjusios savaitės pradžioje.

„Riterių“ situaciją šiuo metu tiria NVSC specialistai. 15min žiniomis, šiame Vilniaus klube susirgimų skaičius jau perkopė dviženklę ribą ir auga kasdien. Kiek yra užsikrėtimų, klubo ir A lygos prezidentas J.Nevoina nekomentuoja.

15min jau rašė, kad „Riteriai“, nepaisydami didžiulio protrūkio, toliau tęsė treniruotes – dar antradienį lakstė ant LFF vejos.

Vis tik po pasirodžiusios publikacijos A lygos prezidento Jano Nevoinos vadovaujamas klubas sustabdė treniruotes, informuoja 15min šaltiniai.

nuotr. Elvio Žaldario/Janas Nevoina
nuotr. Elvio Žaldario/Janas Nevoina

NVSC Vidaus administravimo skyriaus specialistė trečiadienį 15min teigė, kad antradienį su „Riteriais“ buvo siejami dar tik 2 COVID-19 atvejai, nors jų, mūsų žiniomis, jau buvo gerokai daugiau. Taip pat klubas NVSC buvo informavęs, jog artimų kontaktų tarpusavyje nebuvo. Dėl to ir saviizoliacija oficialiai, panašu, nebuvo taikoma niekam, kas neturėjo teigiamo testo rezultato.

„Bent jau tada sakė, kad nebuvo kontaktavę, bet matom, kad yra ir daugiau atvejų, vadinasi, yra protrūkis, – konstatavo NVSC specialistė A.Vžesniauskaitė ir pridūrė, kad „Riteriams“ sunkiai sekasi įvardinti artimus kontaktus, dėl to įsikišo jau NVSC specialistai, kurie renka informaciją. – Žinoma, viskas priklauso nuo to, kaip yra suteikiama informacija: ar žmonės suteikia ją geranoriškai, ar ne.“

Dar pirmadienį „Panevėžio“ klubo dalininkas Dainius Janėnas 15min teigė, kad pirmu testavimu buvo aptikti 4 susirgimai, po pakartotinio testavimo liko 2.

„Panevėžio“ nuotr./„Panevėžys“
„Panevėžio“ nuotr./„Panevėžys“

„Šiuo metu NVSC Panevėžio specialistai nėra gavę informacijos apie jokį protrūkį Panevėžyje, siejamą su futbolo komanda“, – taip teigiama NVSC atsiųstame laiške 15min.

Susisiekus su „Panevėžio“ klubo direktoriumi Broniumi Vaitiekūnu, jis aiškino, kad du žaidėjai sirgo seniau.

„Mes su jais nekontaktavome, jie sirgo, blogai jautėsi. Jiems atskirai buvome padarę (testus). O po treniruotės, kuriems darėme, visi yra neigiami. Pas mus protrūkio nebuvo, dėl to niekas nieko ir nesako. Tie, kurie sirgo ir blogai jautėsi, mes jiems anksčiau padarėme testus“, – kalbėjo „Panevėžio“ direktorius.

Kiti du žaidėjai, apie kuriuos buvo kalbama, kaip paaiškėjo, jau yra persirgę virusu.

Po treniruotės, kuriems darėme, visi yra neigiami. Pas mus protrūkio nebuvo, dėl to niekas nieko ir nesako

„Buvo atlikti papildomi testai, tada padarėme antikūnų testą, jų ir rado. Kreipėmės į šeimos gydytojus, šeimos gydytojai ir tvarkėsi“, – situaciją nupasakojo B.Vaitiekūnas.

Jis patikino, kad su NVSC buvo susisiekta.

„Taip, šeštadienį kalbėjome, skambinomės. Sergančiųjų dokumentai suforminti, nusiųsti jiems, mes šeštadienį kalbėjome su budinčia gydytoja iš NVSC Panevėžio skyriaus“, – sakė „Panevėžio“ klubo vadovas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką