Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Vilniaus „Žalgirio“ naujasis strategas A.Skarbalius pristatė savo viziją

Karčią piliulę praėjusio sezono pabaigoje nurijęs Vilniaus „Žalgiris“ pradeda naują etapą. Gerokai pakeitęs veidą, kuklesniu biudžetu ir mažesnėmis pajėgomis. Naujasis ekipos vyriausiasis treneris Aurelijus Skarbalius pirmadienį sukvietė žalgiriečius į pirmą treniruotę. Sostinės klubo tikslas vienas – susigrąžinti iš Marijampolės „Sūduvos“ stipriausios šalies komandos sostą.
Aurelijus Skarbalius
Aurelijus Skarbalius / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmuosius namų darbus „Žalgirio“ vadovai atliko dar prieš futbolininkams išbėgant į „Sportimos“ treniruočių aikštę.

Klubą pirmosiomis šių metų dienomis papildė legionieriai: atakuoti mėgstantis brazilas Marquinhos ir atraminis saugas serbas Marko Tomičius.

Pirmadienį į pirmąsias pratybas A.Skarbalius pakvietė ir du praėjusį sezoną komandai atstovavusius, bet sutarties su komanda neturinčius žaidėjus – Mantą Kuklį ir Georgą Freidgeimą.

Svarbius vaidmenis komandoje pernai turėję Egidijus Vaitkūnas, Vytautas Lukša ir Darvydas Šernas šiemet „Žalgirio“ marškinėlių veikiausiai nevilkės. Pavyzdžiui, pastarieji du sekmadienį sportavo su Sekmadienio futbolo lygos (SFL) komandomis.

„Leidžiame buvusiems „Žalgirio“ žaidėjams sportuoti su komanda, jei manoma, kad jie turi potencialo pasilikti komandoje“, – savo viziją atskleidė naujasis šalies vicečempionų treneris.

Tiesa, A.Skarbalius prasitarė, kad tiek V.Lukša, tiek D.Šernas, jei norės, galės palaikyti sportinę formą su „Žalgirio“ B ekipa.

Klubo vykdomoji direktorė Vilma Venslovaitienė užsiminė, kad E.Vaitkūnas komandoje likti nenorėjo.

„Egidijus užaugo mūsų klube, brendo kaip vyras, čia tapo tikru futbolininku, bet jau panoro išbandyti save kitur. Ir mes galime tik jį palaikyti“, – kalbėjo klubo vadovė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilma Venslovaitienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilma Venslovaitienė

Šiuo metu „Žalgiris“ sutartis turi su 16 žaidėjų. Dar su trimis legionieriais, anot V.Venslovaitienės, šiuo metu vyksta derybos.

Be dviejų naujokų „Žalgiryje“ po praėjusio sezono liko Karolis Uzėla, Linas Klimavičius, Mamadou Mbodjis, Rolandas Baravykas, Diego Oyarzunas, Dominykas Barauskas, Pijus Petkevičius, Džiugus Bartkus, Airidas Mickevičius, Saulius Mikoliūnas, Danielis Romanovskis, Liviu Antalis, Donovanas Slijngardas ir Slavko Blagojevičius.

„Turiu vizija, o mes turime planą. Link to ir judame. Geresnis vaizdas matysis tuomet, kai užsidarys visi perėjimų langai. Bet jau dabar aišku, kad komanda bus kitokia. Tai yra nauja pradžia. Į tai galime žiūrėti, kaip į privalumą, galima – kaip į trūkumą. Noriu surinkti stiprią komandą, kuri sieks aukščiausių tikslų“, – prisistatė naujasis „Žalgirio“ treneris.

– Treneri, ar įsivaizduojate, koks šiemet turėtų komandos braižas?

– Iš patirties galiu pasakyti, kad jeigu tu neturi iš anksto plano, sunkią akimirką tu pradėsi mėtytis. Jei tu jį turi, kryptingai to sieki ir link jo judi – anksčiau, ar vėliau tau pavyks.

Aukščiausiame lygyje taip jau būna, kad nesulaukus rezultatų labai greitai, trenerio pečius užgula spaudimas tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Bandydami spręsti uždavinius, klubų vadovai dažniausiai atleidžia trenerį. Tuomet ateina naujas treneris, renkasi kitus žaidėjus, kitą braižą.

Iš patirties galiu pasakyti, kad jeigu tu neturi iš anksto plano, sunkią akimirką tu pradėsi mėtytis.

Mano noras būtų, kad šis klubas turėtų tęstinumą. Noriu, kad iš lėto judėtume į priekį ir susikurtume savo braižą. Pripažinkim, kad „Žalgiriui“ iššūkiai Lietuvoje ir Europoje gerokai skiriasi. Lietuvoje gali tą braižą ir turėti, tačiau kai Europoje tenka žaisti su lygiaverčiais ar net stipresniais klubais, norint pasiekti rezultatą, jau tenka taikytis prie varžovo.

Mano filosofija – būti pragmatišku. Noriu laimėti kiekvienas rungtynes, bet didžiausias tikslas yra pasiekti tokį lygį, kad laimėtume mačus tęstinai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Aurelijus Skarbalius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Aurelijus Skarbalius

– Kaip įsivaizduojate jaunų futbolininkų integraciją į komandą?

– Norime savų užaugintų žaidėjų ir ta kryptimi judėsime. Mano padėjėjas Vaidas Sabaliauskas bus „Žalgirio“ B komandos asistentas, bet su mumis bus kiekvieną dieną ir stebės, kaip kiekvienas futbolininkas vykdo individualų planą.

Tačiau čia yra vienas didžiausių Lietuvos futbolo iššūkių. Jauniems futbolininkams pereiti į vyrų futbolą yra labai sunku. Tuo tarpu klubai nori rezultato siekti čia ir dabar bei tų galimybių suteikia nedaug.

Parengiamajame laikotarpyje jauni mūsų žaidėjai turi šansą įrodyti, ko yra verti. Jiems galimybę tikrai suteiksime.

– Justas Lasickas yra išnuomotas serbų „Zemun“ ekipai. Ar neplanuojate šio žaidėjo susigrąžinti?

– Justas jau yra tokiame etape, kad jam jau nėra svarbiausia tik būti ir treniruotis su pagrindine komanda. Jam reikia žaisti. „Žalgiryje“ konkurencija buvo didelė ir galimybės žaisti futbolininkas neturėjo. Buvo nuspręsta jį išnuomoti, o naujais iššūkiais žaidėjas puikiai pasinaudojo. Justas griebė tą šansą ir jo nepaleido. Kalbėjomės su futbolininku ir visi kartu nusprendėme, kad jam geriausia dar pusmetį pažaisti Serbijoje, kur jis galės žaisti ir taps dar geresniu futbolininku. Jei taip nutiks, vasarą turėsime žaidėją, kuris jau bus visiškai perėjęs į suaugusiųjų futbolą.

– Ateidamas į klubą kartu atsivedėte ir videoanalitiką Roką Pranaitį. Kiek ši pozicija yra svarbi lietuviškame futbole?

Komanda nelaimi dėl trenerio žinių, komanda laimi tik tuomet, jei žaidėjai tas žinias įsisavinę ir išmokę.

– Tai yra labai svarbus dalykas, mūsų pačių kontrolė. Komanda nelaimi dėl trenerio žinių, komanda laimi tik tuomet, jei žaidėjai tas žinias įsisavinę ir išmokę.

Mūsų analitikas Rokas sutaupys daug laiko. Būdamas šalia aikštės pamatyti viską bus labai sunku. Norime filmuoti visas treniruotes, visas rungtynes ir iš surinktų duomenų padaryti analizę bei ją pateikti žaidėjams, matyti, kas pavyko, o kas ne. Čia yra ir mūsų pačių trenerių darbo kontrolė.

– Panašu, kad sudėtyje šiemet gali būti labai mažai lietuvių...

– Tikėtina. Žinoma, norisi komandą turėti čia ir dabar, bet dar turime šiek tiek laiko. Aš norėčiau turėti kuo labiau lietuvišką komandą, bet pripažinkime, kad situacija yra tokia, kokia yra. Privalome kovoti dėl čempionų vardų, o taip pat sudaryti terpę tobulėti jaunimui.

– Esate paskaičiavęs, kiek dar futbolininkų jums trūksta?

– Esu, bet dabar nesakysiu (šypsosi). Nes jei pasakysiu ir bus vienu ar dviem žaidėjais mažiau, jūs klausite manęs, kodėl taip neįvyko.

– Papasakokite apie pasirengimo naujam sezonui gaires?

– Tris savaites dirbsime Lietuvoje, vėliau vyksim į stovyklą Turkijoje. Grįžę iš jos, dar pora savaičių treniruosimės Vilniuje. Tuomet jau prasidės čempionatas.

– Iš Danijos, kurioje dirbote pastaraisiais metais nenorėjote pasikviesti nieko?

– Nėra svarbu, ar žmogus iš Danijos, Serbijos ar Kroatijos. Svarbiausia, kad tai būtų kokybiškas žaidėjas, kuris atitiktų mūsų filosofiją ir norus. Žinoma, yra limitas dėl ne Europos Sąjungos žaidėjų – tas gali šiek tiek lemti.

– Treneri, kiek prireiks laiko, kad jau galėtumėte pasakyti, jog turite komandą, kurią visiškai galite valdyti ir susikalbėti?

– Sunkus klausimas. Aš tikiuosi, kad jau šiandien valdau šią komandą, trenerius pagalbininkus. Savo asistentams lūkesčius ir viziją išsakiau, dabar su darbo kultūros principais supažindinsime žaidėjus. Kai ateini į naują komandą, iššūkis visada yra per trumpą laiką suspėti nuveikti kuo daugiau. Bet ne visada tai padaryti yra lengva.

– Sausio 20-ąją žaisite pirmąsias kontrolines rungtynes su „Žalgiris“ B komanda. Kokius uždavinius spręsite šiame treniruočių pobūdžio mače?

– Mums tai yra labai svarbus pasitikrinimas, juo labiau, kad pamatysime ir savo dublerius. Manau, jog sužaisime 60 minučių – tris kėlinius po 20 minučių. Kol kas yra toks mūsų planas, bet jis dar gali būti pakoreguotas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Slavko Blagojevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Slavko Blagojevičius

– Vienas pirmųjų naujokų – atraminis saugas Marko Tomičius. Komandoje liko ir Slavko Blagojevičius. Ar tai reiškia, kad jūsų „Žalgiris“ dažniausiai žais dviem atraminiais saugais?

– Gali būti tokių rungtynių, kai žaisime tik su vienu iš jų. Bet į šią situaciją galime žvelgti ir kitaip. Tai yra du skirtingo tipo žaidėjai. Vienas – greitesnis ir agresyvesnis, kitas – lėtesnis, bet geresnis su kamuoliu. Noriu lanksčios komandos, gebančios parodyti savo stipriąsias puses. Kuo daugiau turėsime skirtingų žaidėjų, tuo bus geriau.

Bet noriu pasakyti, kad kiekvienas futbolininkas privalės kovoti dėl vietos sudėtyje. Tikrai nebus taip, kad laimėjus 5:0, kitose rungtynėse žais tie patys žaidėjai.

– Treneri, jūsų lagaminas jau visiškai ištrauktas, ar vis dar panaudojamas tarp Lietuvos ir Danijos?

– Kursavimo yra, bet aš esu treneris čia, gyvenu Lietuvoje. Jei turėsiu laisvų dienų, nukeliausiu ir į Daniją, bet šiaip visas mano laikas bus čia.

– Pagrindinių konkurentų „Sūduvos“ ir „Trakų“ paveikslai daugiau mažiau jau aiškūs. Ką vadintumėte naujojo sezono favoritais?

– Tikrą vaizdą matysime tik tuomet, kai užsidarys perėjimų langas. Kai sužaisime po 5-6 turus, paveikslas bus realesnis ir aiškesnis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius