„Žalgiriečio” akademijos auklėtiniai laimėjo tarptautinį turnyrą Vilniuje

Nepaisant sekmadienį pliaupusio lietaus, per šimtas dešimtmečių – vienuolikmečių futbolininkų dalyvavo vakar Vilniuje „Senvagės“ gimnazijos stadione vykusiame tarptautiniame 2004-2005 m. gimimo vaikų futbolo turnyre „Oilesen Vitaminas D3“ taurėms laimėti.
Varžybų akimirka.
Varžybų akimirka. / Organizatorių nuotr.

Komandos iš Vilniaus, Kauno, Druskininkų ir kaimyninės Baltarusijos aikštelėje aiškinosi, kuri jų pajėgesnė, o pasibaigus turnyrui draugiškai išsidalijo vertingus ir skanius turnyro rėmėjų įsteigtus prizus. „Oillesen Vitaminas D3“ turnyro nugalėtojų taurės liko Vilniuje – jas laimėjo abi turnyro šeimininkų futbolo akademijos „Žalgirietis“ 2005 m. gimimo pirmoji ir antroji komandos, kurios įrodė, jog gali laimėti ir prieš metais vyresnius varžovus.

Pajėgiausių komandų grupėje rungtyniavę 2005 m. gimimo žalgiriečiai vadovaujami trenerio Remigijaus Klimavičiaus turnyre iškovojo tris pergales ir kartą sužaidė lygiosiomis. Jie net 6:1 įveikė Grigiškių futbolo akademijos atstovus, 2:0 – pajėgią Kauno „Tauro“ futbolo mokyklos pirmąją komandą ir 4:0 laimėjo prieš svečius iš Žitomiro „Torpedo“ klubo bei 0:0 sužaidė su metais vyresniais FA „Žalgirietis“ atstovais (treneris Vaidas Sabaliauskas).

Nors vyresniųjų „žalgiriukų“ komandos įveikti ir nepavyko, tačiau pastariesiems 1:2 pralaimėjus Kauno „Tauro“ komandai, šių lygiųjų pakako, jog būtent dešimtmečiai žalgiriečiai triumfuotų turnyre. Antri varžybų galutinėje įskaitoje su devyniais iškovotais taškais liko jaunieji kauniečiai, o 2004 m. gimimo žalgiriečiai tenkinosi trečios vietos apdovanojimais.

Varžovams „nosis nušluostė“ ir antroji 2005 m. gimimo vaikų „Žalgiriečio“ komanda (tren. S.Petrauskas). Antrųjų komandų grupėje turnyro finale 2:1 įveikdama metais vyresnius „Žalgiriečio“ akademijos auklėtinius, kuriems pirmajame varžybų etape buvo tik minimaliai pralaimėję 0:1. Nepaisant šio pralaimėjimo, patekimą į turnyro finalą dešimtmečiams žalgiriečiams garantavo pergalės 2:1 prieš Kauno „Tauro“ antrąją ir net 3:0 prieš Druskininkų SC komandas.

Galutinėje komandų rikiuotėje 2004 m. gimimo vaikų antroji žaliai baltųjų komanda liko su antrosios vietos apdovanojimais. Trečiąją vietą turnyre iškovojo jaunieji Kauno FM „Tauras“ antrosios komandos atstovai, mažajame varžybų finale 3:1 nugalėję Druskininkų SC atstovus.

Vienas turnyro organizatorių „Žalgirietis“ futbolo akademijos direktorius Žydrūnas Grudzinskas džiaugėsi turnyro sėkme ir žadėjo, jog visai nesenai duris atvėrusiame „Senvagės“ gimnazijos stadione vaikų futbolo turnyrų netruks ir ateityje.

„Smagu, kad vaikų azarto žaisti nesumažino nė vietomis be gailesčio pliaupęs lietus. Turnyre dalyvavę vaikai įrodė, jog net ir lietingu ant kokybiškos dangos galima demonstruoti aukšto lygio futbolą... Čia žaidusių vaikų teigiamos emocijos tiesiog skatina mus ir ateityje nuolat šiame puikiame stadione organizuoti panašius vaikų futbolo turnyrus, kuriuose dalyvaujantys vaikai sparčiai tobulėtų ir liptų aukštyn siekdami futbolininko karjeros aukštumų. Juk tam šis stadionas ir buvo pastatytas“, – apie būsimus renginius „Senvagės“ stadione kalbėjo didžiausios šalyje vaikų futbolo akademijos direktorius Ž.Grudzinskas.