2013 05 18

„Žuvėdra“ – devintą kartą Europos sportinių šokių čempionė

Egzotiškų spalvų kostiumai, tvirti žingsniai ir nenutrūkstami plojimai – „Rio“ pavadintą šokį atlikę „Žuvėdros“ šokėjai Vilniuje tapo Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblių Europos čempionais. Devintą kartą. Sidabras atiteko Rusijos šokėjams, Vokietijos Brėmeno šokių ansambliui – bronza.
„Žuvėdra“ tikisi auksinio skrydžio Europos čempionate
„Žuvėdra“ tikisi auksinio skrydžio Europos čempionate / Alfredo Pliadžio nuotr.

Finale susikovė 6 geriausi Europos sportinių šokių ansambliai. Klaipėdos universiteto sportinių šokių ansamblio pirmoji „Žuvėdros“ komanda finale devintą kartą tapo Europos čempione. Antroji vieta atiteko Rusijos Tiumenės ansambliui „Vera“ šokėjams, trečioji – pasaulio čempionams Brėmeno ansambliui. Ketvirtą liko Vokietijos Diuseldorfo komanda, penktą – Austrijos pirmoji komanda, šešti – antroji Austrijos šokėjų komanda.

Čempionate iš viso dalyvavo 16 ansamblių iš 8 šalių. Didžiausiais lietuvių konkurentais įvardijami Vokietijos ir Rusijos kolektyvai. Pasaulio čempionate auksas atiteko Brėmeno „Gruen Gold Club“ (Vokietija) ansamblio šokėjams, bronza – Tiumenės „Vera“ (Rusija) šokių meistrams.

Europos Lotynų Amerikos šokių ansamblių pirmenybės Lietuvoje rengiamos trečią kartą. Dar tris kartus Vilniuje vyko planetos čempionatas.

Aukso medalius, Lietuvos vardą pasaulyje garsinanti komanda, iškovojo abu kartus, kai čempionatas vyko Vilniuje – 2006 ir 2009 metais. Laimėti pirmąją vietą, kuomet čempionatas vyko Vilniuje, „Žuvėdrai“ nepavyko tik kartą – 1996-aisiais metais.

Nuo to laiko klaipėdiečiai nuraškė septynis planetos čempionų titulus. Geriausiais Europoje jie tapo net aštuonis kartus.

Pirmoji „Žuvėdros“ komanda „Siemens“ arenoje atliko savo programą „Rio“. Pasaulio čempionate, kuris vyko gruodį, laimėti lietuviams nepavyko. Šokdami šį šokį jie liko antri ir pasidabino sidabro medaliais.